Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27

Wątek: Ludzka głupota

  1. #21
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    109
    Dożywotnie odebranie prawa jazdy i przymusowa sterylizacja. U mnie taki nowobogacki polski wieśniak wsadził swojego syna na quada, dzieciak łapy i nogi połamał że do końca życia będzie kulał. Inny wiatrówkę sportową dziecku kupił i łebek strzelał do rówieśników.

  2. #22
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    557
    Cytat Zamieszczone przez Majcher Zobacz posta
    szczerze poweidziawszy to smialbym sie co najwyzej,jak by ciebie lub koleszke wyzej pierdolnelo auto,normalnie ubaw bym mial po pachy
    to kawały o Żydach są ok, bo to nie nas (personalnie, bo wielu Polaków owszem) zagazowano / spalono / rozstrzelano?

  3. #23
    Dołączył
    May 2008
    Przegląda
    Tomaszow Lubelski WWA
    Posty
    104
    Cytat Zamieszczone przez indy Zobacz posta
    to kawały o Żydach są ok, bo to nie nas (personalnie, bo wielu Polaków owszem) zagazowano / spalono / rozstrzelano?
    Bardziej jakies podswiadome kryterium estetyczne imo.
    Kazdy wie jak wyglada dziecko i jakimi cechami sie charakteryzuje. Nie bez powodu mowi sie: 'niewinny jak dziecko', 'bezbronny jak dziecko', 'zagubiony jak dziecko'. A slabszym, biedniejszym i ' bardziej niewinnym' sie pomaga, a nie szydzi z ich cierpien czy tragedii. Bo nikt chyba nie powie, ze to stereotyp dziecka
    Jesli chodzi o Zydow, to pierwsze skojarzenia, sa raczej odmienne. No i Zyd to pojecie duzo bardziej abstrakcyjne. Jakies dzieciaki kazdy widzi codziennie, starozakonnych juz niekoniecznie.

    Zagadnienie podobne do jedzenia psow. Dla jednych to nic zdroznego. Natomiast dla innych jest to obrzydliwe i nie do pomyslenia (no bo jak mozna przelknac takiego slodziutkiego pieska?), ale z upodobaniem konsumuja krowine i swinki.

    Uprzedzajac:
    Tak, mnie tez zniesmaczyl ten glupi komentarz. Oczywiscie ktos napisze: 'nie chcesz to nie czytaj', 'jak cie nie smieszy to nie znaczy ze nie smieszy wszystkich', 'jebac konwenanse' bla, bla, bla.. itp. Jasne, ale minimum taktu powinno obowiazywac. Nie pamietam, zebym wrzucal na forum dowcipy o Zydach.

    Tak, niektore dowcipy o Zydach mnie smiesza- oczywiscie wszystko zalezy od opowiadajacego, towarzystwa, kontekstu, nastroju itd. Nie uwazam, tego za cos niewlasciwego, bo nie jest to do konca zalezne ode mnie, ale nie znaczy to, ze bede je powtarzal wszedzie i w kazdej sytuacji.

    Tak, mieso stanowi podstawe mojej diety, chociaz na kundla sie nie skusze. Jak ktos lubi to zycze smacznego.

  4. #24
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    557
    Cytat Zamieszczone przez mat2000 Zobacz posta
    Jesli chodzi o Zydow, to pierwsze skojarzenia, sa raczej odmienne. No i Zyd to pojecie duzo bardziej abstrakcyjne.
    Hmm moje pierwsze skojarzenie to miliony rodzin wywiezione do obozów, komory gazowe, zakopywanie członków swoich rodzin itd., i toleruję kawały o Żydach (co innego czy je opowiadam), to i toleruję żartowanie z tragedii jakich tysiące na co dzień, no ale to już moje skrzywienie, przecie porównuję jakiś tam holocaust do polskiego dziecka które wpadło pod autobus...

    Nie mówię że akurat ty kawały o Żydach opowiadasz, spytałem po prostu czy je tolerujesz, czy reagujesz na nie takim samym oburzeniem, no ale odpowiedź już poznałem.

  5. #25
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    20

  6. #26
    Dołączył
    Aug 2008
    Przegląda
    Breslau
    Posty
    1,244
    Cytat Zamieszczone przez mat2000 Zobacz posta
    Bardziej jakies podswiadome kryterium estetyczne imo.
    Kazdy wie jak wyglada dziecko i jakimi cechami sie charakteryzuje. Nie bez powodu mowi sie: 'niewinny jak dziecko', 'bezbronny jak dziecko', 'zagubiony jak dziecko'. A slabszym, biedniejszym i ' bardziej niewinnym' sie pomaga, a nie szydzi z ich cierpien czy tragedii. Bo nikt chyba nie powie, ze to stereotyp dziecka
    Jesli chodzi o Zydow, to pierwsze skojarzenia, sa raczej odmienne.
    wiadomo, rzadza swiatem

  7. #27
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    47
    Cytat Zamieszczone przez krolewicz Zobacz posta
    wiadomo, rzadza swiatem
    Dzieci czy Żydzi ?