Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1
    fidelloz Guest
    Wczoraj dla przelamania monotonii i grindowania na NL4 przenioslem sie na 1 dzien na NL10. Srednio na NL4 mam 25/100 rak. Idzie mi naprawde wysmienicie jak na poczatkujacego (po 100k gier). Natomiast na NL10 sie nieco gubie. Po pierwsze wieksza kasa i mnie czasem lekki stres zlapie gdy ja jestem podwojony i rywal i po ew. all inie ma byc w puli 40 USD czyli 120 PLN

    Poziom graczy tez jest wyzszy. Wkleje pare rozdan z wczoraj na ktorych stracilem najwiecej kasy. Prosze o odp. czy zostaly rozegrane poprawnie. Nalezy tez wziac pod uwage, ze jestem nadal poczatkujacym graczem , ciagle sie ucze i codziennie cos nowego odkrywam, wiec moja linia mogla byc bardzo slaba

    HERO - ja gram ok 25/15/ 4 - bet i agresja 2.5-3
    UTG- 15/11 po 80 rekach cbet 50 agg 2,3 - wydawal sie dosc solidny jak na te stoliki na ktorych gram
    BTN - 92/8 po 90 rekach - agg 1,8

    Wydaje mi sie ze w zasadzie powinienem byl zrzucic te karty na flopie. Jedyne sensownego co bije to TT, przegrywam z 99,66, QQ,KK, AA

    Czasem jak gram na 6 stolikow czy 8, to akcja jest zbyt szybka i nie jestem w stanie na biezaco oszacowac range rywala i co ja bije z jego range a co mnie bije i najpierw klikam, apotem dopiero przt analizie gry zauwazam.

    Grabbed by Holdem Manager
    NL Holdem $0.10(BB) Replayer
    Hero ($13.70)
    BB ($33.38)
    UTG ($10)
    CO ($11.74)
    BTN ($4.89)

    Dealt to Hero

    UTG raises to $0.30, fold, BTN calls $0.30, Hero calls $0.25, BB calls $0.20

    FLOP ($1.20)

    Hero checks, BB checks, UTG bets $0.80, BTN raises to $1.60, Hero calls $1.60, BB folds, UTG raises to $6.10, BTN calls $2.99 (AI), Hero calls $4.50

    TURN ($17.99)

    Hero bets $7.30 (AI), UTG calls $3.60 (AI)

    RIVER ($25.19)

    UTG shows
    (Pre 68%, Flop 28.6%, Turn 19.0%)

    BTN shows
    (Pre 15%, Flop 62.7%, Turn 76.2%)

    Hero shows
    (Pre 17%, Flop 8.7%, Turn 4.8%)

    UTG wins $9.71
    BTN wins $14.23

    2 gra

    BTN 76/6/18 - 3 bet , agg 7.7, 43 % raise cbet,

    zapamietalem BTN jako mega LAG-a. Nie jestem w stanie mu przyporzadkowac zadnego range, bo graz czymkolwiek. Czy para Kroli wydawala sie wystarczajaca by sprawdzac bety? Nie chcialem sam betowac, by nie powiekszac puli , z tego co pamietam, to jeszcze przebijal moje bety. Wiec check-call wydawal mi sie optymalny. Dobrz ze nie zagral all in na koniec bo wzialbym to za blef i sprawdzil...

    Grabbed by Holdem Manager
    NL Holdem $0.10(BB) Replayer
    SB ($9.90)
    BB ($3.50)
    Hero ($13.33)
    CO ($11.75)
    BTN ($17.45)

    Dealt to Hero

    Hero raises to $0.40, fold, BTN calls $0.40, fold, fold

    FLOP ($0.95)

    Hero bets $0.70, BTN raises to $1.40, Hero calls $0.70

    TURN ($3.75)

    Hero checks, BTN bets $2, Hero calls $2

    RIVER ($7.75)

    Hero checks, BTN bets $3, Hero calls $3

    Hero shows
    (Pre 46%, Flop 11.5%, Turn 6.8%)

    BTN shows
    (Pre 54%, Flop 88.5%, Turn 93.2%)

    BTN wins $13.07

    3. villain jest ten sam co w 1 grze 92/8. Czy mi sie wydaje czy jego gra byla idiotyczna i tylko dzieki olbrzymiemiu szczesciu wygral? Czy moja gra byla rownie zla? Czy tak powinienem rozgrywac te krole?


    Grabbed by Holdem Manager
    NL Holdem $0.10(BB) Replayer
    SB ($6.15)
    Hero ($10.59)
    UTG ($9.75)
    CO ($7.97)
    BTN ($7.70)

    Dealt to Hero

    UTG calls $0.10, CO calls $0.10, BTN calls $0.10, SB calls $0.05, Hero raises to $0.60, UTG calls $0.50, fold, fold, SB calls $0.50

    FLOP ($2)

    SB bets $0.45, Hero raises to $1.50, UTG folds, SB calls $1.05

    TURN ($5)

    SB checks, Hero bets $5, SB calls $4.05 (AI)

    RIVER ($13.10)

    SB shows
    (Pre 18%, Flop 22.4%, Turn 96.6%)

    Hero shows
    (Pre 82%, Flop 77.6%, Turn 3.4%)

    SB wins $12.45

    4. No i ostatnia gra w ktorej sie pogubilem

    Villain 19/18/ 5,3 - 3bet
    agg 3.4

    Nie wiem czemu zaprzestalem betowac po flopie. Ten bet na river za 5usd zbil mnie nieco z tropu. Z drugiej strony, wystarczylo mi 28% zwyciestw by wyjsc na 0. Ponadto przy takim boardzie, bije ok 80% z range rywala. Easy call?


    Grabbed by Holdem Manager
    NL Holdem $0.10(BB) Replayer
    Hero ($12.27)
    BB ($10.33)
    UTG ($9.50)
    CO ($13.80)
    BTN ($10.22)

    Dealt to Hero

    fold, CO calls $0.10, BTN calls $0.10, Hero raises to $0.50, fold, CO calls $0.40, BTN calls $0.40

    FLOP ($1.60)

    Hero bets $1, CO calls $1, BTN folds

    TURN ($3.60)

    Hero checks, CO bets $2, Hero calls $2

    RIVER ($7.60)

    Hero checks, CO bets $5, Hero folds

    CO wins $7.22
    Grabbed by Holdem Manager
    NL Holdem $0.10(BB) Replayer
    Hero ($12.27)
    BB ($10.33)
    UTG ($9.50)
    CO ($13.80)
    BTN ($10.22)

    Grabbed by Holdem Manager
    NL Holdem $0.10(BB) Replayer
    Hero ($13.65)
    BB ($18.54)
    UTG ($9.90)
    CO ($10.46)
    BTN ($10.43)


    A tutaj? Zarowno mozliwy Strit jak i Kolor, wysmienita okazja do zablefowania rivera. Wystarczy 35% rozdan wygrac by oplacilo sie sprawdzic bet na riverze...
    Villain 62/13, agg 1.9

    Dealt to Hero

    UTG calls $0.10, fold, fold, Hero raises to $0.40, fold, UTG calls $0.30

    FLOP ($0.90)

    Hero bets $0.70, UTG calls $0.70

    TURN ($2.30)

    Hero bets $1.75, UTG calls $1.75

    RIVER ($5.80)

    Hero checks, UTG bets $7.05 (AI), Hero calls $7.05

    UTG shows
    (Pre 34%, Flop 31.6%, Turn 79.5%)

    Hero shows
    (Pre 66%, Flop 68.4%, Turn 20.5%)

    UTG wins $18.91
    Ostatnio edytowane przez fidelloz ; 15-12-2010 o 20:04

  2. #2
    Też jestem początkującym na NL10, ale postaram się napisać co ja bym pewnie zrobił:
    1) tu pewnie bym 3betował te walety (zrzucam do 4beta raczej), bo pary tracą na wartości w multiway, a na flopie folduję, bo zauważ, że przebicie BTN jest tylko x2, więc to zazwyczaj oznacza dużą siłę, bo nie chce Ciebie wyrzucić z rozdania, i to jest taka dość kulawa i czytelna próba wyciągnięcia value moim zdaniem

    2) tu znowu widzisz, przebicie x2 tylko, więc dla mnie to już jest znak ostrzegawczy, oczywiście to nie zawsze oznacza mega siłę, ale z moich rozdań zazwyczaj było tak, że to jednak był nuts lub prawie nuts. Ja daję fold flop, albo turn na pewno, niby trafiamy tptk, ale board jest z możliwym flushem lub jakimś stritem

    3) tutaj nie wiem sam, ale pewnie też bym się zestackował tak jak TY tutaj, gram chyba tak samo.

    4) tu chyba też daję fold, możliwy flush, as z lepszym kickerem, a ten bet 5$ do 7,60$ wygląda bardzo zapraszająco do opłacenia silnego układu, ja tu pasuję może turn, a river to w znacznej większości przypadków.

    5) z tego co gram, to te overbet shove'y często oznaczają siłę, więc chyba daję fold.

    Ja też dopiero się uczę, te analizy są na pewno bardzo średniej jakości, ale myślę, że próba analizowania wyjdzie z pożytkiem dla mnie i może dla Ciebie też, chętnie poczytam co bardziej doświadczeni robią w tych sytuacjach.

  3. #3
    Dołączył
    Mar 2009
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    307
    Ja jebie, nacisnąłem backspace i mnie wróciło zamiast skasować literkę ;d a już byłem przy 5.. więc teraz krócej będzie;p

    ad 1.
    dla mnie call zbyt słaby, raise byłby lepszy tym bardziej przy fishu w puli (oczywiście zrzucamy do 4betu). Myślę że w jego range znajdą się karty które Cię callną. W takim wypadku niewygodnie się gra bo nawet przy tak bezpiecznym flopie nie możesz być pewny gdzie jesteś, dla mnie fold.
    ad 2.
    tutaj taka cięższa sprawa. Cbet dla mnie zbyt słaby na takim flopie, dostajesz raise prawie w 100% bo rzadko takie coś trafia w Twój range. Pamiętaj żeby mieć plan na wszystkie ulice, co robisz gdy co się pojawia. Sprawdzasz jego raise ale tak naprawdę chcesz zobaczyć A,K lub 5. A, K może zabić akcję i w dłuższym okresie czasu nie nadrobisz tych $ które dokładasz. 5 nie jesteś pewny bo mimo wszystko to jest słabszy strit. Dla mnie najbezpieczniejszą opcją jest c/f i czekam na lepsze okazje aby wyciągnąć od niego robiąc c/c na wszystkich ulicach. Gdy masz read przy jego agresji często zrzuca do raisów to fajną opcją jest c/r na takim flopie.
    ad 3.
    Więcej pre! Popatrz na staty, jeśli wysoki vpip to nie bój uderzyć więcej. Większy raise na flopie, tak do 2$ (zawsze to 2,5BB więcej a dla fisha mała różnica czy sprawdzi za 1,5 czy za 2). I jak dla mnie check behind na turn i na river bliżej fold niż call. Zbyt wiele jest lepszych układów z którymi robi all in (zbyt mało żebyś był EV+ po call).
    ad 4.
    Znów jak dla mnie więcej pre może być. Cbet koniecznie, tak samo second barrel. Na river dla mnie raczej c/f. Ciężko jest uderzyć jeszcze raz nie będąc pot comitted. W takim wypadku jak zagrałeś łatwo jest zrobić float ze strony przeciwnika = nie trafiłeś asa a jeszcze kolor się zamyka. Ja na river potem robię bet z any2 będąc na miejscu villaina.
    ad 5.
    Do turna gram tak samo. Na river skłaniam się ku foldowi. Zbyt wiele kart które Cię biją, tym bardziej przy małym agg ze strony villaina i takimi statami pre.

    I taka mała dygresja. Mini beto raisy albo over beto raisy, bardzo często się znaczą obie rzeczy (słabość lub siłę). Naprawdę przydatne są notki, gracze na tych stawkach nie randomizują swojej gry, jeśli zauważysz że overbet to mocna ręka to w 95% następnych przypadkach to będzie mocna ręka. To samo z minibety, które jednak są mniej kosztowne ale warto nie wpadać w spiralę c/c na wszystkich ulicach. Pamiętaj zawsze o oddsach albo implied oddsach. Jeśli już chodzi o ogólniki to jedyne co mogę zasugerować to często spotykany blef overbet na river po Twoim checku i przy nietrafionym draw do koloru lub strita, ale w tym wypadku należy mieć silnego reada, z doświadczeniem to przyjdzie

  4. #4
    fidelloz Guest
    Dziekuje Panowie za obszernie analizy. Problemem dla mnie jest brak bazy na graczy NL10, kiedys gralem juz na NL10 i NL20 ale na FR. Od pewnego czasu zaczalem znowu grac SH i musze dostosowac taktyke

    Z drugiej strony sie zastanawiam, czy robiac 25bb/100 na 4 NL jest sens przechodzic na NL10 jezeli tam mi nie do konca dobrze idzie?

    Dla porownania 2 wykresy

    NL4



    i NL 10...


    czyli wychodzi na to , ze grajac na nl 10 , musialbym miec ok 10bb/100 rak zeby miec porownywalny zysk do NL4. Doliczajac fakt ,ze na NL4 gram 8 stolowa na NL10 gram 6 stolow to profit sredni musialby wynosic 12,5bb/100 , a ja mam problemy z wyjsciem na zero

    No... chyba ze rakeback by mi zrekompensowal troche.

  5. #5
    Też gram obecnie na NL 10. Swoją drogą ładny wynik na nl 4. Myśle, że powinieneś stopniowo próbować przechodzić na nl10 (np. 4 stoliki nl 4 i 1 nl10), nawet jeśli niekoniecznie będzie to finansowo na + w tym momencie. Zwłaszcza , że masz odpowiednią kasę na nl10, a nie poprawisz swojej gry już na obecnym limicie, skoro masz taki wnrate.

    1 ręka-
    Pre flop 3bet, fold to 4bet utg. Fisz będzie callowal dużo słabszych rąk, utg z aa,kk zrobi 4bet, więc wtedy easy fold.
    Flop - Pasuje od przebicia gościa z UTG. Gość z takimi statami zazwyczaj ma węższy zakres rąk z tej pozycji, gra w 3way pocie, więc zdecydowanie rzadko ma tu air. Biorąc pod uwagę, że z tej pozycji niemal zawsze ma pp + AK( i AQ czasami), to na flopie ma seta albo overparę, nigdy draw. Buton może mieć draw, top parę którą uważa za monstera, czy nawet dziwne 2 pary. Jednak w tym momencie bardziej martwił by mnie zakres gościa z UTG.
    As player gram check/fold na turn, bo co tu bijemy? Tylko TT, chociaż z tą ręką tak by mógł zagrać gdyby był w pocie tylko przeciwko fiszowi.

    2 ręka-
    Przeciwko fisiowi nie widzę wartości w betowaniu takiego flopa, nigdy tu nie foldnie żadnej pary , ani drawa. Gram tu check/call, po jego mini rise chyba ja bym jednak zrobił call, chociaż pewnie jest ev-, bo liczymy , że na turnie trafimy A lub K nie kompletujące flusha. Turn to jedna z najtrudniejszych rąk dla nas do grania, mamy tptk, ale przegrywamy z kolorem stritem, więc check/fold.

    3 ręka-
    Pre ok., popieram większy rise na flopie, check behind turn, river trudny ale fold.

    4ręka-
    Pre i flop ok., Gdyby CO zrobił open rise, a nie limp/call na turnie rozważyłbym nieduży rise. As do koloru spadł na flopie, więc villain nie miałby dużo skompletowanych flushów w swoim zakresie, KQ, może QJ, wtedy na river nie próbowałby żadnych blefów + pasuje często lepsze asy czasami sety. Ale linia limp/call w dodatku gościa 19/18 trochę mnie zastanawia. Chyba betowałbym turn, ale minimum 2/3, gdy callnie ,check/fold river.

    5ręka –
    Pre, flop, turn ok., easy fold na river, nie sądzę żebyś wygrał tu więcej niż w 10%

  6. #6
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    286
    1) Jeżeli decydujesz się na 3bet PF to z intencją wyrzucenia obu graczy a najlepiej samego UTG. To zagrania moim zdaniem powinno mieć jakieś podstawy w postaci historii lub statów. Nie wiesz jak szeroko UTG callnie twój 3bet i czy 4betuje tutaj AQ AK czy tylko KK+. Donk to callingstation ale też nie wiadomo jak luźno calluje 3bety. Dodatkowo nie mamy pozycji co utrudni nam ewentualną grę post flop. Z tych powodów preferuje flat call.
    Mam natomiast inny pomysł na flop. Uważam ,że najlepszym rozwiązaniem jest donkbet 1$ . W multiway pocie UTG lepsze ręce będzie raisować a gorsze insta foldnie co maksymalnie nam upraszcza sytucaję. Natomiast donk będzie nas callował z zakresem, który miażdżymy i to najlepszy sposób na wyciągnięcie value od słabszych układów.

    2) Kiepski flop do Cbetu przeciwko Lagowi. Problem z takim boardem polega na tym ,że mało kto uwierzy w siłę Twojej ręki i albo dostaniesz raisa na flopie albo float turna. To taki flop, który albo się odpuszcza albo multi barreluje z powodów wymienionych w poprzednim zdaniu . Zdecydowanie odpuszczam na flopie do raisa.
    tak jak zagrane jest to insta fold.

    3) ciekawe czy gdybyś podbił do 1$ preflop to czy T6 by się utrzymało? Skoro widzisz (a widać to choćby po tymże gra niepełnym stackiem) ,że grasz przeciwko donkowi to automatycznie podbijaj swoje premium mocniej. Myślisz ,że blędem byłoby tutaj podbicie preflop do 0.8 -1$ ??? Pozwól przeciwnikom popełniać błędy i callować w takich sytuacjach z PP, SC Axs ....
    Na flopie podoba mi się raise ale troszkę za mały był. Małe leadbety od fisha to oznaka słabości. Najczęściej ma tutaj A5 87 34 57 8T - coś w tym stylu. Układy z którymi nie czuje się w pełni komfortowo. Na turnie ja bym całkowicie odpuścił. Spadła najgorsza możliwa karta. Tzn cheak behind

    Jakaś cholerna klątwa wisi nad tym wątkiem. Wystąpił błąd na stronie i skasowało mi 3/4 posta. Jestem tak zły ,że nei chce mi się tego pisać od nowa teraz. Postaram się dopisać później to co zgineło.....

  7. #7
    fidelloz Guest
    NSpike: dzieki za analize, co do wysokiego podbijania, wolalbym ukrasc pule limperom majac na rece cos jak ATo, lub 77... w przypadku KK, balem sie ze zbiore po 0,1 od gracza i strace dobra reke do wyciagniecia value...

  8. #8
    fidelloz Guest
    to wrzuce jeszcze dzisiejsze...

    Villain 75/33 / 3.8 agg

    powinienem na turnie zagrac ch-f? mysle ze cokolwiek by mial zagralby mi beta wiec moze na takiego rywala 2nd barrel + river ch/f?
    Na turnie mam pot oddsy 1:3,68 wiec wystarczy w 21% gier byc do przodu dla breakeven... niestety zostalby jeszcze ten river na ktorym przy braku 10 jestem zmuszony przeczekac,

    Grabbed by Holdem Manager
    NL Holdem $0.10(BB) Replayer
    SB ($17.80)
    Hero ($19.63)
    UTG ($13.55)
    CO ($7.42)
    BTN ($9.85)

    Dealt to Hero

    UTG raises to $0.20, fold, fold, fold, Hero raises to $0.65, UTG calls $0.45

    FLOP ($1.35)

    Hero bets $1, UTG calls $1

    TURN ($3.35)

    Hero checks, UTG bets $1.25, Hero calls $1.25

    RIVER ($5.85)

    Hero checks, UTG checks

    Hero shows
    (Pre 56%, Flop 12.4%, Turn 4.5%)

    UTG shows
    (Pre 44%, Flop 87.6%, Turn 95.5%)

    UTG wins $5.56


    Stół:
    *******Equity**Wygrana**Podział
    MP2****63.62%***63.29%****0.33%*{ TT }
    MP3****36.38%***36.05%****0.33%*{ 55+, A2s+, K4s+, Q6s+, J7s+, T7s+, 98s, A5o+, K8o+, Q9o+, J9o+, T9o }
    Ostatnio edytowane przez fidelloz ; 17-12-2010 o 00:56

  9. #9
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    286
    Cytat Zamieszczone przez fidelloz Zobacz posta
    NSpike: dzieki za analize, co do wysokiego podbijania, wolalbym ukrasc pule limperom majac na rece cos jak ATo, lub 77... w przypadku KK, balem sie ze zbiore po 0,1 od gracza i strace dobra reke do wyciagniecia value...
    Jak widzisz przy podbiciu 0.60 dostałeś akcję od jakiegoś badziewia. Myślisz ,że on tam spasuje JT jak podbijesz do 0.85? Nie martw się o to ,że wszyscy spasują. Jeżeli mają naprawdę słabą rękę to pewnie zrzucą PF ale co z tego ? przecież post flop też nie wyciągniesz od nich wiele chyba ,że trafią stół.
    A tak w ogóle powiedzmy ,że kilka rozdań później dostajesz AA i sytuacja się powtarza : jesteś na BB iten sam donk 92/8 limpuje i co teraz ?

  10. #10
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    286
    Aha napiszę też coś o Twoich rozterkach co do wchodzenia na wyższe stawki.
    Po pierwsze moja rada to, nie zmieniaj niczego w swojej grze na nowym limicie. Nie graj luźniej nie graj tigh tylko tak samo jak na nl4. Nie 3betuj częsciej itd. Jeżeli odejdziesz od swojej Agame to zaczną się pojawiać spoty ,które są dla Ciebie całkiem nowe a co za tym idzie problematyczne. Wchodząc wyżej zacznynaj od standardowej gry i ewentualnie po jakimś czasie coś się zmienia. Różnica pomiędzy NL4 i nl10 jest mniejsza niż Ci się wydaje. Jeżeli na nl4 grasz 8 stołów to wchodząc wyżej nie graj 1-4 bo to też zmienia sposób gry. Można grać mixem 6 nl4 i 2 nl10.

    Druga sprawa to Twoje podejście do pokera. Nie rozumiem po co porównujesz winrate i przeliczasz co Ci się bardziej opłaca. Przecież to nie ważne ile $$$ zarabiasz miesięcznie tylko czy polepszyłeś swoje umiejętności. Jak chcesz większego zysku to zwiększ liczbę stołogodzin Jak się skupisz na poprawianiu swojej gry a nie sprawdzaniu ile masz BB/100 tu a ile tam to znacznie szybciej miniesz stawki micro nie mówiąc już o nl10.