Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
  1. #1
    Dołączył
    Apr 2009
    Przegląda
    Poznań / Koszalin
    Posty
    148
    Witka, będę wrzucał tutaj ogólnie ręce, które chciałbym abyśmy wspólnie analizowali po to, aby nie zakładać miliona postów, choć nie powiem trochę już naśmieciłem

    Hand Information
    Full Tilt Poker No Limit, 30 BB (2 handed).
    Hand History converter courtesy of pokerhandreplays.com

    Table Information
    Seat: 1 Player 1 ($1760) Small Blind
    Seat: 2 Hero ($1240) Dealer
    Dealt to Hero
    **

    Preflop (Pot:45)
    Hero****RAISE $75
    Player 1****RAISE $180
    Hero****RAISE $570
    Player 1****CALL $390

    Flop(Pot: $1260)
    ***

    Player 1****ALL-IN
    Hero****FOLD
    ShowDown:
    Player 1 MUCKS


    Ta ręka trochę nie daje mi spokoju. Po dłuższym czasie zacząłem wątpić aby leadbetował z A. Po raz kolejny przekonuje się, że TT to nie jest dobra ręka na 4bet na niskich limitach i będę starał się ją 4betshovować. Co myślicie o linii rozegrania ręki w tym rozdaniu?

  2. #2
    Dołączył
    Oct 2005
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    30
    Myślę, że dobra decyzja. Jeżeli miałby ręce typu AA, KK, QQ, JJ ew. TT to mógłbyś liczyć na all-in preflop a nie tylko CALL $390. Wyłączając te ręce, jedynymi rękoma z którymi mógł zrobić pierwszy RAISE $180 ale nie zdecydował się na późniejszy all-in preflop to:

    - A z miare dobrym kickerem: AQ, AJ, AT, A9, A8...
    - niska pocket para =< 99. Czyli: 99, 88, 77, 66, 55, 44 , 33, 22
    - KQs
    - może QJs

    Dla rąk 99 i 88 jesteś do tyłu. Pytanie, czy z kartami typu 77,66, 55, 44, 33, 22 zdecydowałby się na all-in na flopie A89??? Nie sądze. Mógłby zagrać tutaj all-ina z KQs (karo) bądź QJ(karo) stawiając Ciebie na pocket parę - ze swoim TT masz tu coin-flipa. Mógł zagrać all-in na flopie trzymając Ax, ze strachu przed flushem czy stritem, także wcale nie musiał tutaj bawić się w rozgrywanie swojego Ax bądź slowplayowanie.

    Więc jeszcze raz, najbardziej prawdopodobne ręce wydedukowane z przebiegu akcji:
    - AK, AQ, AJ, AT, A9, A8..
    - KQs(karo), QJs(karo)
    - 88, 99 może TT

    Generalnie, FOLD z Twoim TT, jest myślę poprawnym zagraniem.

    Pytanie na jakich stawkach to było rozgrywane, bo jeżeli na $10 SNG bądź niżej to tam wszystko jest możliwe
    Ostatnio edytowane przez koval21 ; 13-12-2010 o 18:41

  3. #3
    Dołączył
    Apr 2009
    Przegląda
    Poznań / Koszalin
    Posty
    148
    Na 10$, ale przeciwnik był w "miarę" kumaty. Strasznie zdziwił mnie ten call do 4beta. Ale masz racje, że najprawdopodobniej byłem daleko z tyłu.

  4. #4
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    422
    Wiesz a jesli by zaczekał to wsunął byś all in?
    Jeśli by na stole zamiast a było JQ lub K i koleś zagrał by to samo to byś też pytał?Czy na takim stole jakby koleś zaczekał też grałbyś all in?

  5. #5
    Dołączył
    Apr 2009
    Przegląda
    Poznań / Koszalin
    Posty
    148
    Jeśli było by QJ; to bardziej prawdopodobne, że by wsunął bo bałby się kart, które go biją. Gdyby zaczekał na stole QJ,K to również bym czekał, ale gdyby zaczekał na stole A89 to na bank bym wsunął.

  6. #6
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    422
    Wiesz ogólnie wysoka karta spadnie w około połowie przypadków, więc proba przeczekania do końca do chyba nie najlepszy pomysł nie sądzisz.
    Po co budować ogromną pulę jeśli zamierzasz czekać na stole z over kartą?

  7. #7
    Dołączył
    Apr 2009
    Przegląda
    Poznań / Koszalin
    Posty
    148
    Napisałem, że na stole z overcard bez jego beta będę wsuwał. Nie wiem czy zwróciłeś uwagę, ale napisałem również, że będę się starał z tą karta 4bet ainować, ponieważ budowanie puli wychodzi tak jak wychodzi. A jak ty rozgrywasz tą sytuację? Tylko call pf czy ai?

  8. #8
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    422
    Cytat Zamieszczone przez borell Zobacz posta
    Jeśli było by QJ; to bardziej prawdopodobne, że by wsunął bo bałby się kart, które go biją. Gdyby zaczekał na stole QJ,K to również bym czekał, ale gdyby zaczekał na stole A89 to na bank bym wsunął.
    Wiesz jak dla mnie to tu jest co innego napisane

    Ja osobiście nie przebijam tak jak ty raczej gram all in od razu ale tylko jeśli wiem ze zasieg sprawdzania przeciwnika jest odpowiednio szeroki, natomiast zdecydowanie bardziej wole grać w większą ilością informacji czyli na flopie.

  9. #9
    Dołączył
    Apr 2009
    Przegląda
    Poznań / Koszalin
    Posty
    148
    Ok ok. Sprostowanie - flop QJx czekam - sprawdzi mnie z KT, J10, AQ, AJ, ogólnie b.często jestem behind , Kxx , Axx gram Ai, przy braku jego akcji.

  10. #10
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    266
    4-bet all in powinienes zagrac i tyle, a nie bez sensu 4-betowac "for value" napewno lepiej wygrac pre flop z reka typu TT niz ogladac flopa i sie bez sensu zastanawiac co ma czy blefuje itd. Gdybyś pushnal to on by mial dylemat a nie Ty ;p