Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    29
    Czy spotkaliscie sie z jednostkami, ktore nie przyjmuja/nie chca przyjac wiedzy nt. prawdopodobienstwa w pokerze?

    Zaczyna sie niewinnie:

    - cholera odpadlem z turnieju z A3 vs 86,
    - e tam, A3 jest dziadowska karta - liczysz tylko na asa, bo trojka ci nic nie daje, jak tamten bedzie mial osemke albo szostke,
    - no tak, ale zauważ że jemu musi dojsc 8 albo 6, a moja reka juz w tej chwili wygrywa...,
    - glupie gadanie "teraz wygrywa" - wiadomo, ze jeszcze 5 kart musi dojsc i ty liczysz, ze on nie dostanie ani 8 ani 6!
    - ale to wlasnie on liczy na te trzy osemki i trzy szostki a reszta kart daje zwyciestwo mnie!
    - e, "liczy nie liczy" - dobry gracz nie gra A3, bo to zawsze jest niepewna karta,
    - ale jak sie gra w turnieju, ciemne sa bardzo wysokie i jakis gracz wchodzi 4 razy z rzedu allin z takimi kartami jak 86, to musisz w koncu go sprawdzic z matematycznie lepsza karta!
    - no to masz "matematycznie lepsza karte" - przegrales!

    I na koniec ostatni cios:

    - "ja nie rozumiem, co ty z ta matematyka, w życiu nie slyszalem, żeby pokerzysci gadali o matematyce, byl taki Waldek u mnie w pracy, mial nieprawdopodobne szczescie i takie wiesz, wyczucie - kiedy karta przyjdzie, wygrywal naprawde duże sumy - trzeba miec taki "dryg" do kart - ja na przyklad nigdy szczescia w kartach nie mialem, dlatego nie gram."

    Po tym nokaucie, wzialem talie, dalem jednostce 86o, sobie A3o i rozdalem 17 razy po piec kart, za kazdym razem tasujac - rezultat: 11 zwyciestw A3 - 6 zwyciestw 86 (nadreprezentacja - powinno byc chyba kolo 55% dla A3o).
    Ale oczywiscie nie pomoglo - bylo narzekanie na strity i brak szczescia a propozycja wykladania kart do rana, zlotowka za wygrana, zostala odrzucona...

    Czy Wy tez napotykacie w zyciu na takie beznadziejne "przypadki"?
    Ostatnio edytowane przez montty ; 04-12-2010 o 03:10

  2. #2
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Rzeszów
    Posty
    2,180
    spotkali

  3. #3
    Dołączył
    Mar 2006
    Posty
    1,341
    Nic nie poradzisz na takich. Cieszmy się, że pan Waldek i mu podobni tak nie myślą.

  4. #4
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,163
    dla kolegi

    Kalkulator Szans - Oblicz swoje szanse podczas gry w Texas Holdem | PokerNews

    pokerowa matematyka - Szukaj w Google

    prawdopodobieństwo w pokerze - Szukaj w Google

    zaoszczędzisz sporo czasu na zbędne tłumaczenia

    ...i powiedz mu, że jest takie powiedzenie: "jak zaczynasz mieć czutkę w pokera, to powinien przestać grać"

  5. #5
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    331
    Dzieki takim poker jest gra na ktorej mozna zarabiac.