Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 36

Wątek: Bukmacherka

  1. #1
    Dołączył
    Nov 2006
    Przegląda
    W-wa
    Posty
    406
    Poker z zakładami bukmacherskimi ma wiele wspólnego.
    Sam ostatnio dużo obstawiam. Doszło do tego, że założyłem strone internetową, wraz z ludżmi dobrej woli , z typami, oczywiście. Nazwa strony w podpisie.
    Na dziś mam do degustacji atrakcyjny zakład w pucharze Polski w hokeju na lodzie.
    Drugoligowy toruń powinien pokonać pierwszoligowe Tychy.
    Płącą od ponad 3 za zwycięstwo lub 1.96 za 1X w regulaminowym czasie.
    Ostatnio edytowane przez sztukmistrz ; 30-11-2010 o 06:10

  2. #2
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    134
    W jakims naziemnym bukmacherze postawie ten mecz ? , w stsie brak tego wydarzenia

  3. #3
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    8
    Stawianie u naziemnych bukmacherow to filantropia wzgledem budzetu panstwa, 10% podatek sprawia, ze obstawianie pojedynych zakladow nie moze byc oplacalne w dlugim okresie. Przy kursie <=1.11 jesli wygrasz to i tak przegrales

  4. #4
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,163
    ...a ten podatek jest chyba wtedy, jeśli do wygrania na jednym kuponie masz ponad 2 000 zł?

  5. #5
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    796
    10% jest zawsze. Do tego dochodzi jeszcze jeden przy większych wygranych (nie wiem jak obecnie, jak grałem to było to ponad 2400 złotych).

  6. #6
    Dołączył
    Nov 2006
    Przegląda
    W-wa
    Posty
    406
    Naziemne buki (uroczo nazywane "ziemniakami") odchodzą do lamusa. Z powodów jak powyżej opisane zdzierstwo fiskalne na rzecz Skarbu Państwa.
    Gdzieś przeczytałem , że w bukmacherce wygrywa regularnie tylko 2 % graczy. Jesli to prawda, to jest duzo cięzszy kawałek chleba w porownaniu do pokera, gdzie się szacuje ten odsetrek na 5-10 %.

  7. #7
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez sztukmistrz Zobacz posta
    Gdzieś przeczytałem , że w bukmacherce wygrywa regularnie tylko 2 % graczy. Jesli to prawda, to jest duzo cięzszy kawałek chleba w porownaniu do pokera, gdzie się szacuje ten odsetrek na 5-10 %.
    Wcale mnie to nie dziwi. Przede wszystkim w bukmacherce nie wiadomo jaki jest "rake" i tyczy się to zarówno bukmacherów naziemnych jak i internetowych. Bo zwykły gracz przecież nie wie czy w kursie np. 2:1 bukmacher ukrył 3% czy też 30% prowizji. Osobiście sądzę, że to drugie. A w pokerze, zwłaszcza online, wszystko jest jasne - standardowe 5%. W dodatku na rake nałożony jest cap, a więc wraz ze wzrostem stawek zmniejsza się wpływ rake na wyniki finansowe gracza. Dlatego nigdy w życiu nie postawiłem u buka ani złotówki i nie zamierzam tego robić.

    EDIT: W dodatku grając przeciwko firmie bukmacherskiej grasz przeciwko zawodowcom, a każdy szanujący się pokerzysta z wiadomego powodu stara się unikać gry przeciwko zawodowcom. W zasadzie to się dziwię, że są jacyś gracze którzy w długim okresie wychodzą na bukmacherce do przodu.
    Ostatnio edytowane przez jdx ; 01-12-2010 o 09:13

  8. #8
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    796
    Cytat Zamieszczone przez jdx Zobacz posta
    Wcale mnie to nie dziwi. Przede wszystkim w bukmacherce nie wiadomo jaki jest "rake" i tyczy się to zarówno bukmacherów naziemnych jak i internetowych.
    Przecież ten rake da się dość łatwo policzyć.
    Przykład dla kursów z Unibetu (godzina 10:32) dla meczu Lech - Juventus: 3,50 3,30 2,05

    Stawiamy 100 jednostek na 1 po kursie 3,50 - wygrywamy 350
    Stawiamy 350/3,3=106,0606 jednostek na X po kursie 3,3 - wygrywamy 350
    Stawiamy 350/2,05=170,7317 jednostek na 2 po kursie 2,05 - wygrywamy 350

    W sumie postawiliśmy 376,7923 jednostek żeby na pewno dostać 350 jednostek.

    Rake to 26,7923/350=7,655%

    EDIT: Ewentualnie podzielić 26,7923/376,7923=7,11%, zależy od podejścia - ja w turnieju za 11 dolców dolar rake'u uznaję za 10%.
    Ostatnio edytowane przez kleopl ; 01-12-2010 o 09:46

  9. #9
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    796
    Cytat Zamieszczone przez jdx Zobacz posta
    EDIT: W dodatku grając przeciwko firmie bukmacherskiej grasz przeciwko zawodowcom, a każdy szanujący się pokerzysta z wiadomego powodu stara się unikać gry przeciwko zawodowcom. W zasadzie to się dziwię, że są jacyś gracze którzy w długim okresie wychodzą na bukmacherce do przodu.
    Unikasz gry przeciwko słabym regom?
    Zawodowcy też robią błędy i da się z tego żyć, chociaż z pokera jest łatwiej

  10. #10
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez kleopl Zobacz posta
    Przecież ten rake da się dość łatwo policzyć.
    Przykład dla kursów z Unibetu (godzina 10:32) dla meczu Lech - Juventus: 3,50 3,30 2,05
    Czy te kursy oznaczają wygrana Lecha, remis i wygrana Juve? Jeśli tak to OK, "rake" jest znany.

    Cytat Zamieszczone przez kleopl Zobacz posta
    Rake to 26,7923/350=7,655%

    EDIT: Ewentualnie podzielić 26,7923/376,7923=7,11%, zależy od podejścia - ja w turnieju za 11 dolców dolar rake'u uznaję za 10%.
    No i m.in. dlatego od dawna uważam, że nie warto grać turniejów w celach zarobkowych. Cash jest znacznie lepszy m.in. ze względu na mniejszy rake w procentach oraz cap-a co czyni efektywny rake znacznie mniejszym od tego turniejowego i bukmacherskiego.

    BTW. Czy 7% "rake" u buka oznacza, że ruletka jest jednak bardziej opłacalna?


    Cytat Zamieszczone przez kleopl Zobacz posta
    Unikasz gry przeciwko słabym regom?
    Wiem że są (i "znam" takich ) regularni dawcy którzy przez kilka lat systematycznie dotują pokerowy ekosystem ale ja przez "zawodowców" rozumiem jednak takich graczy którzy zarabiają na grze.

    Cytat Zamieszczone przez kleopl Zobacz posta
    Zawodowcy też robią błędy i da się z tego żyć, chociaż z pokera jest łatwiej
    No jasne że robią, ale chyba znaaaacznie łatwiej jest spotkać donka przy pokerowym stoliku niż wśród zespołu ustalającego kursy w firmie bukmacherskiej. Dlatego w pokerze jest łatwiej.