Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15
  1. #11
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Bielsko-Biała
    Posty
    1,270
    Ad.1. Ja tam mówiłem o SH a ty pisałeś że sie nie da równocześnie dając przykład z NSH (nie doczytałem tego). No przy NSH rzeczywiście sie nie da.

    Co do pokerEV to trzeba pamietać że podany przez ciebie przykład działa w obie strony - ja też bede drawował i część z tego złapię, resztę spasuję i dla odmiany tu mi wykres pokaże, że mam farta....Ale mimo wszystko może masz rację z tym, że pokerEV jest do bani. Ja nie widziałem tych wątków o których mówisz, na tym forum chyba nikt nie zarzucał temu programowi błędnego działania... nie upieram się.

    Ale tak samo do bani jest EV z PT3 i HM - podałem wiele przykładów na to w tym temacie. Nie dałeś żadnych argumentów, że jest inaczej. Nie odniosłeś sie do mojego przykładu z ostatniego posta krytykującego EV z PT3 i zakładam, że zaakceptowałeś to

  2. #12
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    2,442
    Cytat Zamieszczone przez AdamBB Zobacz posta
    Ad.1. Ja tam mówiłem o SH a ty pisałeś że sie nie da równocześnie dając przykład z NSH (nie doczytałem tego). No przy NSH rzeczywiście sie nie da.

    Co do pokerEV to trzeba pamietać że podany przez ciebie przykład działa w obie strony - ja też bede drawował i część z tego złapię, resztę spasuję i dla odmiany tu mi wykres pokaże, że mam farta....
    Ale ty nie będziesz grał jak fish i drawowal bez oddsów więc znacznie mniej będzie sytuacji, że przyfarcisz i pokaże się to na wykresie.

    Cytat Zamieszczone przez AdamBB Zobacz posta
    Ale tak samo do bani jest EV z PT3 i HM - podałem wiele przykładów na to w tym temacie. Nie dałeś żadnych argumentów, że jest inaczej. Nie odniosłeś sie do mojego przykładu z ostatniego posta krytykującego EV z PT3 i zakładam, że zaakceptowałeś to
    Co do tego ostatniego przykładu, poprzednich nie chce mi się już sprawdzać. Callujes 22bb, aby zgarnąc pulę 200bb. Jak wygrasz to oczywiste, że jestes 156bb powyżej EV. Nie widzę tutaj żadnego błedu Fakt, dobrze rozegrałeś, ale wykres jest poprawny.

  3. #13
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Bielsko-Biała
    Posty
    1,270
    No i to jest to czego nie widzisz
    Jak mogę być aż 156bb powiżej EV skoro 70 bb wrzuciłem BĘDĄC MOCNO Z PRZODU a jedynie 30 z tyłu?? Tu jest problem
    Wróćmy do przykładu z gutshotem i setem (on na turnie trafia strita)
    1. Wrzucasz na flopie cały stack (100bb)
    2. Wrzucasz na flopie 90 a 10 na turnie
    3. Wrzucasz na flopie 70 a 30 na turnie
    4. Wrzucasz na flopie 50 a 50 na turnie
    5. Wrzucasz na flopie 20 a 80 na turnie

    Dla PT w 1. różnica pomiedzy EV a linią wyników jest mała (bo miałeś ponad 80%) a w 2-5 jest wielka bo miałeś 22%. A jak to wygląda w praktyce? Im wiecej wrzucisz z przodu tym lepiej dla ciebie, tym wiecej zarobisz w długim okresie, tym mniej wyfarciłeś. Różnica w praktyce pomiędzy 1 a 2 jest niewielka (chodzi o fart i o wyniki w long term) a dla PT wielka. A pomiędzy 2 a 5 w praktyce jest wielka a dla PT nie ma różnicy.

    Dodatkowo mamy ten sam problem o którym pisałeś w przyp Poker EV. Załóżmy, że gramy 100 rozdań i stackujemy sie na turnie (wrzucając juz na flopie przynajmniej pół stacka). On sprawdza za każdym razem allin turn. Powinienem wygrać 80-pare razy. Jeżeli on trafił na turnie gutshota 50 razy (mega fart) i z tego wygra 35 to wychodzi wg PT że ja mam farta bo 15/50=30 a 30%>22%. Do tego powiedzmy na river wygra 10 razy i w sumie ma 45 wygranych gutshotów vs moj set i ma pecha wg PT Rozumiesz??

    No i jak pisałem w pierwszym poście - jeśli mamy alliny więcej razy niż raz i mamy więcej pul na stole to PT liczy dla wszystkich allinów EV na podstawie tego pierwszego allina - kolejny błąd.

  4. #14
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    2,442
    HEM i PT3 nie liczy EV całego rozdania, i tego, czy dobrze zagrałeś, czy źle. Liczy EV calla allina nie uwzględniając wcześniejszych streetów. I liczy to dobrze Callujesz z 22%, aby wygrać pulę 200bb. Z iloma bb będziesz wychodził po tym callu w long term? Tyle ile pokazuje wykres. W jednym rozdaniu będziesz 156 na plusie w innym 44 na minusie. Longterm 44.

  5. #15
    Dołączył
    Sep 2005
    Przegląda
    Głogów
    Posty
    387
    Ja mam male pytanko- bo juz sam nie wiem o co chodzi.

    Poczatek sesji, CAP nl50 na PSie.

    3 Alliny pre flop. wg pokerstove mam 57%. A linia ev wg pokertrackera wyglada tak (zalacznik). Zaraz po tym rozdaniu odswiezylem trackera i zrobilem screena, wiec 100% jest to to , zaznaczone rozdanie.

    PokerStars Game #57010534903: Hold'em No Limit ($0.25/$0.50 - $10 Cap - USD) - 2011/02/03 0:19:07 CET [2011/02/02 18:19:07 ET]
    Table 'Juno V' 9-max Seat #2 is the button
    Seat 1: BACKALAOK ($19.25 in chips)
    Seat 2: KIDNIC ($22.10 in chips)
    Seat 3: rmomp ($10.40 in chips)
    Seat 4: gold4m ($17.40 in chips)
    Seat 5: chypry- ($19.05 in chips)
    Seat 6: somkovsky ($29.25 in chips)
    Seat 7: elms007 ($8.50 in chips)
    Seat 8: jordan200 ($9.50 in chips)
    Seat 9: XHLbiz ($21.20 in chips)
    rmomp: posts small blind $0.25
    gold4m: posts big blind $0.50
    *** HOLE CARDS ***
    Dealt to somkovsky [Qd Qh]
    chypry-: folds
    somkovsky: raises $0.75 to $1.25
    elms007: folds
    jordan200: folds
    XHLbiz: calls $1.25
    BACKALAOK: folds
    KIDNIC: folds
    rmomp: calls $1
    gold4m: raises $0.75 to $2
    somkovsky: raises $8 to $10 and has reached the $10 cap
    XHLbiz: folds
    rmomp: calls $8.75 and has reached the $10 cap
    gold4m: calls $8 and has reached the $10 cap
    *** FLOP *** [Jh Kd Ks]
    *** TURN *** [Jh Kd Ks] [Jc]
    *** RIVER *** [Jh Kd Ks Jc] [3s]
    *** SHOW DOWN ***
    rmomp: shows [Kc Jd] (a full house, Kings full of Jacks)
    gold4m: shows [Kh Ac] (a full house, Kings full of Jacks)
    somkovsky: shows [Qd Qh] (two pair, Kings and Queens)
    rmomp collected $14.85 from pot
    gold4m collected $14.85 from pot
    *** SUMMARY ***
    Total pot $31.25 | Rake $1.55
    Board [Jh Kd Ks Jc 3s]
    Seat 1: BACKALAOK folded before Flop (didn't bet)
    Seat 2: KIDNIC (button) folded before Flop (didn't bet)
    Seat 3: rmomp (small blind) showed [Kc Jd] and won ($14.85) with a full house, Kings full of Jacks
    Seat 4: gold4m (big blind) showed [Kh Ac] and won ($14.85) with a full house, Kings full of Jacks
    Seat 5: chypry- folded before Flop (didn't bet)
    Seat 6: somkovsky showed [Qd Qh] and lost with two pair, Kings and Queens
    Seat 7: elms007 folded before Flop (didn't bet)
    Seat 8: jordan200 folded before Flop (didn't bet)
    Seat 9: XHLbiz folded before Flop

    Czy linia ev tak powinna wygladac?
    Załączone obrazki Załączone obrazki
    • Typ pliku: jpg 1.JPG (62.3 KB, 13 odsłon)