Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27

Wątek: 99 vs squeeze

  1. #11
    Dołączył
    Dec 2005
    Posty
    299
    Ke? Czy ja dobrze zrozumiałem?

    CO: Raise,
    MP: 3 bet
    Button(Hero): fold - i ten fold wlicza się do statystyki "4 bet"?

    To może i fold Hero w tej sekwencji wlicza się do statystyki "fold to 3bet"? Co za nonsens.

    Jeśli faktycznie jest tak jak piszesz to statystykę "4bet" można śmiało wywalić do kosza.

    Czy statystyka "raise to 3bet" ma te same cechy?

    Moża ta statystyka powinna zając miejsce stata "4bet".

  2. #12
    Cytat Zamieszczone przez AdamBB Zobacz posta
    Widze że już mnie od patologicznych graczy wyzywają...

    Jak to u mnie wygląda, żeby było wszystko jasne. Wziąłem sobie próbkę z ostatnich 3 miesięcy - 187 159 hands.
    - 4bet pf 7,43%
    - możliwość zrobienia 4beta miałem w 6666 rękach co stanowi 3,56% wszystkich rąk jakie dostałem.
    - 4betowałem 502 ręce co stanowi 0,27% wszystkich rąk jakie dostałem
    - 0,27 z 3,56 to jest około 7,5% - jest lekki błąd spowodowany zaokrągleniami i tym że PT nie zawsze filtruje wszystko na 100% dobrze.
    - jakie sytuacje PT3 bierze w statystyce 4bet:
    1. ja raisowałem, ktoś 3betował, ja 4betowałem
    2. ktoś raisował, ktoś 3betował, ja 4betowałem
    3. ktoś 4betował a ja 5betowałem / wrzuciłem allina (ewentualny 6bet też pewnie byłby tu wliczony) - to również jest liczone w statystyce 4bet.
    - Banis pisze że 4bet range 1,2-1,4 to czysta patologia. To ile ma być?? 3%?? W moim przypadku byłoby to jakieś 80% wszystkich 3betowanych przez przeciwników rąk, gdzie jestem jeszcze w rozdaniu.
    - CGJung0 sugeruje dla 4bet range 1,2-1,4 z grubsza AA, KK i z rzadka AK. To co zasugeruje dla 0,27? Z rzadka AA i to wszystko?
    - A tymczasem w moim zakresie 4beta ręce AA AK KK QQ 4betowałem 333 razy, a pozostałe 169 to AQ AJ JJ TT i bardzo okazjonalnie sc, niższe Ax, Kx, niższe parki. Więc nie taki jestem nitowaty jak mnie malują


    Podsumowując - jeśli 4bet range liczone jest następująco: X/Y; gdzie X to ilość wszystkich naszych 4betów a Y to ilość wszystkich rąk jakie dostaliśmy to nie zwracajcie uwagi na 4bet range!! Bo jest on zależny od tego, ile razy mogliśmy 4betować. I oczywiście nie ma nic wspólnego z zakresem rąk. To nie jest tak że jeśli AA i KK stanowią 0,9% wszystkich rąk, to ktoś mający 4bet range 0,9 - 4betuje właśnie te ręce. Ze wszystkich AA i KK jakie dostalismy, tylko bardzo niewielki ułamek to sytuacje, gdzie możemy te ręce 4betować. I robiąc to zawsze, kiedy możemy (ale tylko z tymi rękami) wyjdzie nam 4bet range rzędu 0,02-0,06%
    Łudzę się że sam nie wierzysz w to co piszesz.

  3. #13
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    286
    Wracając do rozdania : Ja napierdalam allina tutaj w 90% przypadków. Przeciwnik pasuje 3razy a za 4 sprawdzi mnie z range przeciwko któremu mam 35%equity.

  4. #14
    Dołączył
    Mar 2006
    Posty
    1,341
    Jest sporo do zgarnięcia i myślę, że mamy dość duże FE. Jednak ja wolę 4bet do 25$ i call pusha, żeby pokazać większą siłę.

  5. #15
    Dołączył
    Dec 2005
    Posty
    299
    Cytat Zamieszczone przez NsPike Zobacz posta
    Wracając do rozdania : Ja napierdalam allina tutaj w 90% przypadków. Przeciwnik pasuje 3razy a za 4 sprawdzi mnie z range przeciwko któremu mam 35%equity.
    To jest wishfull thinking, bo:

    1. Squeez przeciwko UTG jest co do zasady sporo węższy niż przeciwko LPs.

    2. Milano wygląda trochę donkowato więc możliwość jego trapa spada ale wykluczona bynajmniej nie jest (mało rozdań na niego). I jest jeszcze jeden gracz, o którym nic nie wiadomo.
    Squeezer powinien się z tym liczyć.

    W tych okolicznościach przyrody z jego 11% squeez zostaje niewiele.

  6. #16
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Bielsko-Biała
    Posty
    1,270
    CGJung0 - myślę że odp na twoje pytania dotyczące statystyk są twierdzące. Ale nie pasuje mi pewna rzecz. W poprzednim poście pisałem o tym że te 0,27/3,56 nie daje dokładnie 7,43%. Patrze na dzisiejszą sesję i
    - 4bet pf 7,81%
    - po odfiltrowaniu rąk poprzez "facing 3bet" i "facing 4bet" - 4bet pf dalej pokazuje 7,81 (69 rąk)
    - ale 4betowałem 4 razy i raz wrzuciłem allina po 3becie
    - 5/69=7,24
    - 5/64 dałoby 7,81 - czyli coś tu wyrzucił
    Robiłem różne kombinacje np nie liczyłem sytuacji allin po 4becie przeciwnika, albo dodałem filtr "any raise" (że ja muszę raisować pf) ale wtedy wyniki wychodzą zupełnie inne.
    Jak ktoś ma jakiś pomysł, co jest nie tak to super

    Banis - ja się łudzę że masz jakieś KONRETNE zastrzeżenia do mojego posta, a nie chodzi tu o frustrację z powodu faktu, ze jeden z większych pechowców tego forum wykazał ci, że nie do konca rozumiesz stat 4bet pf oraz że nie umiesz na wyznaczyć zakresu rąk na podstawie tego statu


    Wracając do rozdania
    Ja to zrzuciłem, natomiast potem miałem wątpliwości i zacząłem liczyć

    Przy założeniu, że on uwierzy w moją siłę i sprawdzi mnie wąsko (AK QQ+) mam 35% na ten zakres
    0,35*56-0,65*48=-11,6. Z kolei po foldach wygrywam 15. Czyli jeśli w połowie przypadków ma wymienione uklady to już jestem z przodu. Dość marginalnie.

  7. #17
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    2,442
    Cytat Zamieszczone przez Banis Zobacz posta
    Jednakże nawet jakby miał faktycznie 1,2-1,4% to i tak uważam że jest to czysta patologia, grając sh
    Grasz na CO przeciw BTN. On 3betuje 7% z buttona vs CO i będzie stackował się z JJ+, AK. Jak grasz gdy nie masz ręki na stackoff?

    CGJung0:
    To jaki kto ma 4bet range nie oznacza z jakimi rękami to robi. Ja na przykład często calluję 3bety z AA.

    Adam:
    Co do rozdania to wątpie, aby on często tutaj blefował. To nie jest sytuacja na squeeze. Zwłaszcza, że nie podejrzewam Adama (tutaj na UTG) o bycie lagiem.

    Jak dla mnie 4bet range to matematyczny range rąk z którymi 4betujesz. A 4betujesz wtedy gry grasz PFR i dostajesz 3beta. Jak grasz PFR z 2% i zawsze je 4betujesz to jest 4bet% 100% i 4bet range 2%. Mnożysz procent 4betów razy procent otwarć.
    Ostatnio edytowane przez PeriMCS ; 01-12-2010 o 18:00

  8. #18
    Cytat Zamieszczone przez PeriMCS Zobacz posta
    Grasz na CO przeciw BTN. On 3betuje 7% z buttona vs CO i będzie stackował się z JJ+, AK. Jak grasz gdy nie masz ręki na stackoff?
    Często 4betuje w takich spotach blockery, plus shovuje/stnd 4betuje pokety. 7% z buttona imo to troche tagowate, ale jeżeli przeciwnik ma 3bet na btn 9%+ można myśleć o 4betach z 22+ plus wszelkich light 4betach.

    Tego typu gra na pierwszy rzut oka wydaje się zbyt aggro, jednakże w jaki inny sposób sprowokować regów do light 5betów?

  9. #19
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    2,442
    Ale każdy bet przeciwko 7% 3bet range i JJ+, AK jako 5bet push/call allin range jest -EV. Jeżeli gość będzie sie stackował luźniej to może 3betować jeszcze więcej i nie można nic mu zrobić blefując.

    Ja jestem słaby w 4betowaniu. Za często mi to nie działa, a potrzeba >60% foldów.

  10. #20
    Dołączył
    Aug 2008
    Przegląda
    Breslau
    Posty
    1,244
    jezeli ktos za Toba chociaz troche przypomina fisha ai to spew, co do reszty przypadkow nie mam sily liczyc atm