Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    47
    Jest w Seven Card Stud zasada, która wynika z maks. liczby graczy przy stole - czyli 8:
    jeżeli zdarzy się (prawdopodobieństwo znikome), że wszystkich 8 graczy dotrwa do ostatniej fazy rozdania, w której każdy powinien dostać ostatnią siódmą kartę, zamiast tego na stole pojawia się jedna wspólna `community card`, a gracze oczywiście siódmej karty nie otrzymują do ręki.
    Powód - za mało kart w talii (8 x 7 = 56). Teraz mam następujące pytanie - czy nie lepiej byłoby ograniczyć maks. liczbę graczy do 7 i zrezygnować z tej zasady ? Zasady byłyby wtedy bardziej spójne, bez żadnych anomalii.
    Jak to wytłumaczyć, że liczba graczy ma być właśnie 8 i co za tym idzie - występuje w grze ta dziwna (w porównaniu z innymi odmianami jak TH czy OH) zasada ?

  2. #2
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    796
    Trochę w różne Study grałem i nigdy nie byłem w rozdaniu z więcej niż 5 osobami na showdownie. Ale nie grałem na mikrostawkach, choć pewnie i tam 8 osób to jakiś ewenement.

  3. #3
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    47
    Tu nawet nie chodzi o sam showdown, tylko o ostatni betting round.
    Ewenement, tym bardziej właśnie mnie dziwi fakt, że taka zasada istnieje. Prawie się nie zdarza, a jest wpisana na stałe w oficjalne reguły. Poza tym dziwna jest trochę, taka powiedziałbym mało poważna.
    Ja akurat w 7CS nie gram, głównie ze względu na to, że występuje tam element na pamięć i spostrzegawczość, czyli patrzenie kto ma ile naszych ewentualnych outsów jeżeli draw`ujemy np do strita czu koloru.

  4. #4
    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    169
    W tego typu gry (ja gram w razz) optymalną sytuacją jest jak jest pełny stół graczy (ze względu na bringi). Osobiście nie gram gdy na stole jest mniej niż 6 graczy bo wtedy to jest czysta loteria.

  5. #5
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    215
    Cytat Zamieszczone przez joy71 Zobacz posta
    Osobiście nie gram gdy na stole jest mniej niż 6 graczy bo wtedy to jest czysta loteria.


    A może po prostu nie potrafisz się dostosować?

  6. #6
    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    169
    No tak, nie potrafię się dostosować do grania wbrew zdrowemu rozsądkowi z jakimikolwiek kartami. Poczytaj coś o teorii grania tego typu odmian pokera a przekonasz się, że przy zbyt małej ilości graczy zwycięzcą w dłuższej perspektywie może być tylko poker room! Ale oczywiście każdy robi jak chce i do nikogo niech niema pretensji skoro wie lepiej.

  7. #7
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    215
    Nie wiem na czym opierasz swoje przemyślenia, ale chętnie zobaczyłbym źródło, wklej linka jeśli możesz