Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14
  1. #11
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez CGJung0 Zobacz posta
    Ale po co mają żądać czegokolwiek przez WPŁATĄ.
    Wtedy te argumenty (żeby Ci nie ukradli itp.) nie mają sensu.
    Nie chodzi o kradzież z rachunku prowadzonego przez pokerownię a kradzież z rachunku karty płatniczej czy też rachunku w banku bądź "portfelu internetowym". Wtedy weryfikacja przez wpłatą byłaby jak najbardziej uzasadniona. Zakładając, że rzeczywiście byłaby robiona w trosce o bezpieczeństwo klienta.

    Cytat Zamieszczone przez CGJung0 Zobacz posta
    Poza tym sporo graczy wpłaca i nie wypłaca.
    Naprawdę chciałbyś, żeby im to utrudniano i ich do tego zniechęcano?
    Akurat w tym wypadku Ty i pokerownie mają zbieżne interesy jeśli się nie mylę.
    Nie mylisz się. Co nie zmienia faktu, że próby wmawiania mi że weryfikacja jest dla mojego dobra są dla mnie po prostu obraźliwe. To są tego samego typu brednie które słyszy się w telefonicznych centrach obsługi klienta że "w trosce o Państwa dobro wszystkie/niektóre rozmowy są rejestrowane".

  2. #12
    Dołączył
    Mar 2004
    Posty
    1,043
    Z tym jdx ma rację. Miałem taką akcję na Unibecie (wypłata zastopowana na tydzień i prośba o jakieś dziwne rzeczy) i mocno mnie to wpieniło.

    Sting

  3. #13
    Dołączył
    Nov 2008
    Przegląda
    Malta
    Posty
    814
    jdx chyba nie uważasz na serio, że czuję się przez ciebie brutalnie potraktowany. Ja nawet nie wiem, która firma wymaga wysyłania dokumentów, a która nie. Piszę tylko jakie są powody takiego działania. Do tego należy dodać kraj, w którym dana firma ma licencję. Nie ma znaczenia czy jest to "krzakowaty" wg twojej definicji room, czy też nie.

  4. #14
    Dziś po wejściu na pokersavvy, moim oczom ukazał się komunikat, abym wrzucił zdjęcie dowodu tożsamości. Czy ktoś miał już taki przypadek z savvy, czy robią tak, bo mają jakieś zastrzeżenia i niejasności wobec mojego konta?