Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    769
    Grabbed by Holdem Manager
    NL Holdem $0.50(BB) Replayer
    Hero ($120)
    BB ($50)
    UTG ($17.50)
    UTG+1 ($22.30)
    UTG+2 ($54.70)
    MP1 ($57.30)
    CO ($47.85)
    BTN ($93.60)

    Dealt to Hero

    fold, fold, fold, fold, fold, BTN raises to $1.50, Hero raises to $7, fold, BTN raises to $17, Hero calls $10

    villain 20/16/10, steal 40%, fold to resteal 0/1
    bez readow, 130 rak.

    call > 5b ???

  2. #2
    Zarówno twój sizing 3beta 14bb jak i w rezultacie sizing jego 4beta 34bb 0_o -> ewidentnie miażdży.

    Call mi się tutaj nie podoba bo tak naprawde po sprawdzeniu zostaje Ci 82% efektywnego stacka, no i ogólnie pula jest olbrzymia - 69bb. Masz 16% na to że odrazu mówisz "baju baju" bo wchodzi A, a na niskim boardzie praktycznie i tak zawsze się stakniesz.

    Moim zdaniem call>5beta jeżeli w twoich oczach ma to formę trapa. Jeżeli nie 5betujesz bo nie widzisz w tym value to pass pre> 5bet> call.

    Osobiście skłaniałbym się w tym spotcie do mini 5beta (54bb), żeby sprowokować go do popełnienia błędu i callnięcia go na tym deepie ip z jakimś AK, JJ, QQ, przy równoczesnym commitnięciu na niskim boardzie i w rezultacie stacknięciu się post flop. Przy jego 6bet shove, always call, przy 6bet innym niż AI skłaniam się raz na trzy do pass.

  3. #3
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    769
    Cytat Zamieszczone przez Banis Zobacz posta
    Zarówno twój sizing 3beta 14bb jak i w rezultacie sizing jego 4beta 34bb 0_o -> ewidentnie miażdży.

    Call mi się tutaj nie podoba bo tak naprawde po sprawdzeniu zostaje Ci 82% efektywnego stacka, no i ogólnie pula jest olbrzymia - 69bb. Masz 16% na to że odrazu mówisz "baju baju" bo wchodzi A, a na niskim boardzie praktycznie i tak zawsze się stakniesz.

    Moim zdaniem call>5beta jeżeli w twoich oczach ma to formę trapa. Jeżeli nie 5betujesz bo nie widzisz w tym value to pass pre> 5bet> call.

    Osobiście skłaniałbym się w tym spotcie do mini 5beta (54bb), żeby sprowokować go do popełnienia błędu i callnięcia go na tym deepie ip z jakimś AK, JJ, QQ, przy równoczesnym commitnięciu na niskim boardzie i w rezultacie stacknięciu się post flop. Przy jego 6bet shove, always call, przy 6bet innym niż AI skłaniam się raz na trzy do pass.
    a wlasnie wczoraj wieczorem konczylem pnlhe czytac i tak sobie pomyslalem ze jak mamy 180bb to 3bet wiekszy pojdzie
    callowalem z 'commitment' na ustach, czyli to co ty proponujesz po mini5becie. pot bedzie 35, efektywny stack 76, 2/3 razy bede mial overpare. po co jeszcze 5betowac ?

  4. #4
    Nie no sam pomysł z większym 3betem najgorszy nie jest, ale ja skłaniałbym się bardziej do 12bb i spodziewał się od premium innego niż AA saizingu na poziomie 28-30bb. Jak zrobisz call to potcik tak jak pisałem jest na poziomie 69bb i mimo wszystko dasz mu jeszcze szanse uciec z jakimś nietrafionym AK post flop, dlatego mini 5bet w tym spotcie to jest to co ja lubię najbardziej.

  5. #5
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    769
    w sumie od tej strony o tym nie myslalem jeszcze - ze jego tez trzeba scommitowac

    thnx