Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    5
    Witam,

    startujemy z nową ligą pokerową i poszukujemy chętnych do gry w miłej atmosferze.

    Turniej będzie się odbywać w Będzinie na ul. Krakowskiej 7 nad pubem pizzerią Kanion - sala bankietowa - bardzo wysoki standard, dobry klimat, gastro i alkohol. Można sobie przyjść posiedzieć, ale generalnie jest tam możliwość zrobienia naprawdę fajnych turniejów - więc robimy.

    Termin rozgrywek: Środa - od 18:30 (w późniejszym okresie godzina może być zmodyfikowana, jak poznamy oczekiwania graczy). Środa jest ok, bo nie wycina żadnego dnia z weekendu, a jadąc w kilka osób łatwo się zorganizować tak, aby był jeden kierowca.

    Liga jest zgłoszona do Polskiej Federacji Pokera Sportowego i będzie się systematycznie rozwijać, a zwycięzcy ligi pojadą na finały ogólnopolskie.

    Turniej rozgrywany będzie przy użyciu programu Tournament Director.

    Jeżeli ktoś ma dodatkowe pytania. Proszę pisać - aircanada[at]o2.pl lub dzwonić 508 237 396

    Pozdrawiam i zapraszam,

    Łukasz

  2. #2
    Dołączył
    Apr 2004
    Przegląda
    katowice
    Posty
    4,233
    troche malo info podales
    stack struktura itd
    poza tym fajnie ze jest nowa inicjatywa ale konsolidacji na slasku kolejna liga niestety nie sluzy
    mimo to zycze powodzenia moze nowi gracze sie pojawia

  3. #3
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    5
    Stack początkowy: 5000
    Blindy startowe: 25/50

    Planujemy aby turniej trwał ok. 3 - 3,5 godzin dlatego część elementów może być modyfikowana.

  4. #4
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    390
    Żeby turniej trwał 3 - 3,5 godziny to byście musieli mieć blindy co 10 min, a to już jest extremly super turbo

    ps. jak wam ruszy ta liga to zapraszam do współpracy z SILESIAPOKER

  5. #5
    Nie no. Jak będą stacki po 5000 i będzie to freezout to lightowo w 3- 3,5h się uwiniecie. Ale to będzie loteria.

  6. #6
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    8
    Ile wpisowe ?
    Freezout, oczywiście ?

  7. #7
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    5
    Przy 11 graczach, stacku początkowym 5000 i blindach co 15 minut turniej zakończył się po ok. 3 i pół godzinach. Dla niektórych rundy były za krótkie, dla innych ok, dla jednych stack początkowy był za mały, dla innych za duży. Jedni chcieli 3 rebuye, inni 1, inni wcale, jedni chcieli więcej miejsc premiowanych, inni mniej, jedni chcieli aby 1szy zgarnął max, reszta symbolicznie, inni aby były mniej więcej równe nagrody. Jedni chcieli odkładać na turniej masters część puli, inni by chcieli by wszystko szło od razu, inni aby wpłacać na turniej finałowy PFPS.

    Jedno co mniej więcej było wspólne - to pretensje do organizatora, czyli do mnie. Bo jakim prawem był w ogóle rake? Zostałem potraktowany jakbym kogoś okradł, bo chciałem, aby liga nie była od kogokolwiek i czegokolwiek zależna... aby posiadała własny sprzęt niezbędny do przeprowadzenia zawodów. A wyszło, że chcę na tym zarabiać.

    Innymi słowy - odbiłem się od polskiej mentalności - nic nie zrobić, a przyje&ać temu co chciał.

    Zapraszam w środę na 18:15 do Kanionu - bo jeszcze jeden turniej się odbędzie z pulą na starcie powiększoną o to, co "zagarnąłem" za pierwszym razem.

    Potem wracam do okazyjnego grania po kątach.

  8. #8
    Przykro mi czytać takie rzeczy!
    Po pierwsze bravo, że wyszedłeś z inicjatywą. Nie wiem tylko jak wyglądał sam turniej? Napisz proszę jaki był BI (i jaki rake od niego) i od jakich blindów zaczynaliście?
    Prowadzimy turnieje już dosyć długo i z doświadczenia wiemy, że zawsze będzie ktoś niezadowolony ale da się stworzyć formułę która by była w miarę dobra dla każdego. Jako organizator nie możesz słuchać jednostek tylko opracować taką formułę która była by najbliższa większości. Jak ktoś nie będzie chciał tak grać to niech nie przychodzi a i tak znajdą się wiechrzyciele którzy będą gęgać zawsze. Nimi po prostu nie należy się przejmować :P Martwi mnie natomiast takie niezadowolenie graczy co do struktury, jak ktoś mógł uważać że 15min to za długo a 5000 to za duży stack
    Ludzie! Gra live z blindami nawet 20 min to jest turbo i to niezłe turbo! Wiem, że taki turniej z 5000 na start 1r i 1a na blindach 20min może trwać o wiele dłużej niż 3-3,5h (u nas przy 35-45 graczach trwa zazwyczaj 7-8h) ale to i tak wychodzi turniej turbo, bo ważna jest ilość rozdań które rozegramy a nie w jakim czasie będą one rozegrane. Więc jeżeli ktoś uważa, że blindy powinny być krótkie a stack mały to niech idzie wrzucić monetę do maszyny i zdać się na los bo gra w holdema w takich warunkach to czysta loteria i ma mało wspólnego z tym czym holdem naprawdę jest czyli grą umiejętności..
    Po drugie pretensje graczy co do rake...Po prostu żenada. Skoro im to nie odpowiada to niech sami organizują turniej i nie przychodzą na Twój.. Znajdą miejsce itd itp. Naprawdę przykro słyszeć takie rzeczy. Przecież nikt ich nie zmuszał? Nie wiem może ich nie poinformowałeś że rake będzie pobierany i się po obrażali? Ale nawet gdyby to jest raczej oczywiste, że takowy będzie.

    Szkoda, że tak to wszystko wyszło. Gra live jest o wiele ciekawsza niż online, a takie inicjatywy tylko powodują rozwój holdema w Polsce. Czytając Twoją wypowiedź odniosłem wrażenie, że osobom które zawitały na turniej nie zależało na grze tylko na wygranej. A żeby myśleć o wygranej w holdema, trzeba najpierw coś z siebie dać i włożyć w to naprawdę dużo pracy, a nie narzekać na warunki i szkalować osoby które chciały coś zrobić by ułatwić innym graczom możliwość gry.
    Pozdrawiam

  9. #9
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    5
    Kwestia struktury to chyba drugorzędna sprawa, w momencie gdy był to pierwszy turniej... no i siłą rzeczy turniej w środku tygodnia musi być "lekko turbo" bo rano trzeba wstać do pracy.

    Co do BI, to wyglądało to następująco:
    30, a w tym:
    22 - pula dnia
    1 - licencja dla PFPS
    4 - turniej masters lub wkład na finał PFPS (obawiałem się że nei uda się zdobyć odpowiedniej puli, aby mieć kilka miejsc w finale, więc raczej skłaniałem się ku finałowi masters w ramach ligi, a dopiero od nowego sezonu grać o miejsca w finale PFPS)
    3- wydatki ligowe (to chyba stało się solą w oku - a z tej puli zamierzałem sfinansować - dodatkowe żetony i karty, naklejki z logo ligi na wszystkie żetony, program do prowadzenia turnieju, 10 calowy netbook do wyświetlania programu TD (projektor załatwiłem za free od lokalu), no i chciałem jeszcze zrobić bransoletkę z grawerem dla zwycięzcy, no i myślałem o banerze, aby promował ligę np w pubie pod salą w której grać mieliśmy (salę też załatwiłem bezpłatnie).

    Oczywiście liczyłem się z faktem, że hajs wyłożę od siebie a potem będę sobie odbierał (bez odsetek) przez najbliższe 50 turniejów

    No ale zostałem "złodziejem" więc temat olałem

  10. #10
    Dołączył
    Aug 2007
    Przegląda
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    346
    Super inicjatywa air! Postaram się być za tydzień Jakiś cash w trakcie, gdy ktoś odpadnie? Jakieś fotki z tej sali możesz udostępnić?