Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: nowy komputer

  1. #1
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    40
    Planuję zakup nowego komputera, tylko kompletnie się na tym nie znam. Może ktoś doradzi na co powinienem zwrócić uwagę. Generalnie chodzi mi o to żeby nie zamulał przy 25 stołach reszta mnie nie interesuje, nie gram w żadne gry, filmy też oglądam od święta. Polecacie stacjonarny czy laptopa. Jak macie to możecie dać linka albo na co zwrócić uwagę przy zakupie.

    pozdrawiam

  2. #2
    Dołączył
    Sep 2008
    Przegląda
    krk
    Posty
    24
    Proponuję oczywiście stacjonarkę, duży i szybki dysk, szybki procek, dużo RAM. Osobiście używam machiny z prockiem i7, 6gb RAM i twardziela WD Caviar Black 1TB oraz myślę o kupnie dysku SSD (są MEGA szybkie w porównaniu do standardowych twardzieli). Dużo zależy od tego jak długo chcesz korzystać z tego sprzętu oraz jakie masz fundusze. Jestem pewien, że można dorwać też wystarczająco dobry sprzęt dużo taniej, ale pamiętaj że wymieniony wyżej parametry będą dla Ciebie najważniejsze. Jeszcze jedno, pamiętaj o dobrej ochronie kompa w celach bezpieczeństwa. Pozdro

  3. #3
    @up kogo to obchodzi co uzywasz? idz sie chwalic na czacie onetu, bo do pokera takiego kompa nie trzeba

    @andrzejgolota
    jak grasz 25 stolow to chyba na stars? komp za 500zl wystarczy, jak bedziesz chcial grac 50 stolow z kilkoma dodatkowymi programami czytajacymi dane z ekranu, to dopiero sie przydaje jakis sredni komp

  4. #4
    Dołączył
    Sep 2008
    Przegląda
    krk
    Posty
    24
    Hahaha, Twój post kolego jest naprawdę pomocny.
    Kompa za 500zł przy używaniu trackera zdecydowanie NIE POLECAM, zwłaszcza, że przy 25 stołach baza danych będzie się powiększać w zawrotnym tempie.
    Swój konfig podałem jako przykład wydajnej maszyny, ale widzę, że zaraz doszukujesz się jakichś dodatkowych celów w takim działaniu. A teksty w stylu "idz sie chwalic na czacie onetu" wsadz sobie w nos.

  5. #5
    Dołączył
    Feb 2009
    Przegląda
    krrrr
    Posty
    146
    jeśli jeszcze nie kupiłeś to najpierw zastanów się nad budżetem.
    Potem nad tym, jak bardzo potrzebujesz mobilnego laptopa.

    Ja osobiście polecam stacjonarkę - tańsza i często lepsza. Do normalnego grindu pamiętaj o dużej pamięci RAM i dobrej w miarę grafice. Tyle.

  6. #6
    Do grindowania na dużej bazie danych najważniejsze jest szybki dysk i dużo ramu. Sam ostatnio wymieniłem dysk na SDD i muszę przyznać, że nie zawiodłem się mimo wysokiej ceny w porównaniu do HDD. Reszta praktycznie bez znaczenie, co tam nie wybierzesz to do grania wystarczy.

  7. #7
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    210
    Wazna jest jeszcze karta grafiki a wlasciwie jej wyjscia jesli grindujesz lub planujesz grindowac na wiecej niz 1 monitorze Przydaloby sie w takim przypadku zeby posiadala wyjscie DVI oraz HDMI Zreszta nawet jesli na jednym grasz a kupujesz nowego kompa to warto by karta miala wyjscie juz HDMI bo jesli za jakis czas zechcesz kupic do niego monitor to pewnie beda produkowac juz tlyko z tym wejsciem

  8. #8
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    21
    procek i3 -i5. chociaż tak na prawdę taniej wyjdzie phenoma. ale do obliczeń itd - czy też dużej ilości okien, programów to lepiej intel
    płyta głowna asus lub gigabyte - z grafiką zintegrowaną nawet starczy
    4-8gb ramu
    dysk pod system ssd - drogo, ale wtedy system uruchomi CI się w kilka-kilkanascie sekund.
    do tego na dane 1tb

    i tyle.

    monitor / monitory to juz sprawa indywidualna