Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    286
    Co robimy w takiej sytuacji:

    Dealer = Donk calling station
    SB = 20/16 3bet- 5 Afq -45
    BB = Hero

    wszyscy maja po 100bb

    Donk limpuje PF a SB go izoluje do 5bb

    Hero na BB dostaje TT

    Zakładamy ,że SB izoluje naprawdę szeroko i TT na pewno jest kartą ,która ma przewagę nad zakresem SB.

    Opcja call - Zaletą jest to ,że nie wyrzucamy z rozdania słabego gracza, mamy przewagę pozycji i siły ręki nad SB. Wady - gramy 3way pot z ręką która łatwo może zostać zdominowana lub ograna na wysokich flopach.

    3bet- Ułatwia decyzje, zgarnia pulę PF ale wywala donka z rozdania w większości przypadków.

    Co robicie w takim spocie i dlaczego ? Jak się zmienia decyzja gdy zamiast TT macie AJ albo SC typu KQs QJs ??

  2. #2
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    2,442
    3bet nie tylko ułatwia decyzję, ale też traci kasę. Nigdy calla od gorszej nie dostaniesz. Sytuacja postflop może nie jest ciekawa, ale niestety w takich też trzeba grać. Już z AJ i KQs, QJs wolałbym 3betować, żeby zgarnąc pulę preflop.

  3. #3
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    286
    Cytat Zamieszczone przez PeriMCS Zobacz posta
    3bet nie tylko ułatwia decyzję, ale też traci kasę. Nigdy calla od gorszej nie dostaniesz. Sytuacja postflop może nie jest ciekawa, ale niestety w takich też trzeba grać. Już z AJ i KQs, QJs wolałbym 3betować, żeby zgarnąc pulę preflop.
    Czym się rózni tutaj TT od AJ ?? 3bet TT to strata kasy a z innymi kartami już nie ?
    Nie zgadzam się z opinią że nigdy nie dostanę calla od gorszej ręki. Czasem sprawdzą mnie pockety, SC, i AQ które post flop będzie OOP.
    Problem polega na tym że jednak w zdecydowanej większości przypadków obaj przeciwnicy spasują (dlatego to dobry spot do kradzieży) .

  4. #4
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    1,095
    Nie wiem czy dobrze mysle ale wolalbym tutaj callowac AJo, TT, QJs a 3betowac rece typu A4 jako pure blef za wzgledu na fd.

    3b z TT w zasadzie niczym sie nie rozni od 3beta z 33 bo jesli dostaniemy calla to i tak najczesciej bedzie nam ciezko grac ta reke bez seta...

  5. #5
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    2,442
    Ja tam nie widzę, aby tutaj callowało ciebie to co piszesz. Jeżeli tak to 3bet for value, a nie żeby kraść.

    TT różni się tym, że bije ręce, które on ma. AJ, KQ, QJ już rzadziej, dlatego chcę z nimi stealować żeby wywalić lepsze ręce (niskie pary). Z TT nie stealujesz tylko wywalasz gorsze ręce. Nie sądze, aby normalny przeciwnik tutaj callował ze SC i niższymi parami. Będziesz miał AJ, KJ, QJ i nie trafisz na flopie i ciebie wywali cbetem. Podsumowując moim zdaniem 3betując TT zamieniasz rękę w bluff. Chyba, że spodziewasz się calli od tego donka, ale pisałeś, że przeciwnik będzie OOP.

  6. #6
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    100
    Cytat Zamieszczone przez PeriMCS Zobacz posta
    Ja tam nie widzę, aby tutaj callowało ciebie to co piszesz. Jeżeli tak to 3bet for value, a nie żeby kraść.

    TT różni się tym, że bije ręce, które on ma. AJ, KQ, QJ już rzadziej, dlatego chcę z nimi stealować żeby wywalić lepsze ręce (niskie pary). Z TT nie stealujesz tylko wywalasz gorsze ręce. Nie sądze, aby normalny przeciwnik tutaj callował ze SC i niższymi parami. Będziesz miał AJ, KJ, QJ i nie trafisz na flopie i ciebie wywali cbetem. Podsumowując moim zdaniem 3betując TT zamieniasz rękę w bluff. Chyba, że spodziewasz się calli od tego donka, ale pisałeś, że przeciwnik będzie OOP.

    Ale po co chcesz stealować z rękami typu AJ,KQ,QJ? Równie dobrze możesz to zrobić z 27 ( bo i tak zrzucisz się do 4beta, więc jak to Kejsper wspomniał jest to pure bluff). W ten sposób tylko palisz ręce typu AJ czy KQ, zamiast zagrać call i rozegrać je we 3way pocie z donkiem i z regiem (zakładam, że sb to reg), nad którym masz dodatkowo pozycję.

  7. #7
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    1,141
    Ja praktycznie zawsze gram w takiej syt call. Staty mowia, ze SB to standardowy reg wiec dodatkowy osobnik w puli (zwlaszcza fish, ktory na 90% doklada i nie bedzie foldowal nawet slabej drugiej pary) utrzyma go w linii i napierdalac bedzie wtedy kiedy bedzie mial mocno. A jak nie to bedzie check/foldowac a Ty masz wtedy szanse wyciagnac conieco od donka.

  8. #8
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    2,442
    Cytat Zamieszczone przez Ghost Zobacz posta
    Ale po co chcesz stealować z rękami typu AJ,KQ,QJ? Równie dobrze możesz to zrobić z 27 ( bo i tak zrzucisz się do 4beta, więc jak to Kejsper wspomniał jest to pure bluff). W ten sposób tylko palisz ręce typu AJ czy KQ, zamiast zagrać call i rozegrać je we 3way pocie z donkiem i z regiem (zakładam, że sb to reg), nad którym masz dodatkowo pozycję.
    Wcześniej napisałem "Już z AJ i KQs, QJs wolałbym 3betować, żeby zgarnąc pulę preflop." Z QJ nie wiem od czego coś wyciągniesz. I ile gorszych rąk ma przeciwnik izolujący. A nie było pytania co robimy z A4. Były podane te ręce.

  9. #9
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,010
    Dodatkowym czynnikiem przemawiającym za call jest pozycja rega - iso range bez pozycji jest zdecydowanie silniejszy niż iso fisha z bu/co. Także nie dawałbym z góry takiego super wide range, przeciwko któremu jesteś way way ahead.