Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: texas holdem

  1. #1
    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    6
    witam! gram w pokera od niedawna....mysallem ze juz opanowalem go w miare dobrze jednak sie przeliczylem.....czemu czasami wygraywa slabsz karta?....ostatnio zdarzalo mi sie to nawet czesto...np. mialem fulla (3x3 i para 4)..koles mial trojjke asow i wygral.....takich przykladow moglbym wymieniac w nieskonczonoisc...niektore tak mnie zadziwily bo bylem pewny na 100% ze wygram a tu koles wygral z duzo slabsza karta...o co chodzi.....inna sprawa to to jak ktos dostaje asa i krola na reke ..tu tez zauwazylem ze dzieja sie fajne jajaczasami cuda....o co w tym chodzi?....i jeszcze jedno....czasami sie zdarze ze rozdzielaja pule....dlaczego jak sa dwie rozne reki?......jak jest ta sama reka to rozdzielaja po rowno-i to rozumiem......ale zeby rozne rece i rozdzielac wygrana?....prosze pomozcie bo juz glupieje od tego pokera

  2. #2
    Dołączył
    Oct 2005
    Przegląda
    Gdynia
    Posty
    2,100
    witam

    Cytat Zamieszczone przez qead
    np. mialem fulla (3x3 i para 4)..koles mial trojjke asow i wygral
    musiałbyś dokładnie opisać co kto miał na ręce i co było na stole ale pewnie było jakoś tak ty miałeś na ręce 43 on AA a na stole A443 i jeszcze jakaś nie istotna karta i wychodzi ze ty masz fula 33344 a on wyższego AAA44 iu wygrał :wink:


    Cytat Zamieszczone przez qead
    i jeszcze jedno....czasami sie zdarze ze rozdzielaja pule....dlaczego jak sa dwie rozne reki?......jak jest ta sama reka to rozdzielaja po rowno-i to rozumiem......ale zeby rozne rece i rozdzielac wygrana?
    to są tak zwane main pot i side pot jak ktoś ma mniej pieniedzy i wchodzi za wszystko to robi sie main pot i on może tylko ją wygrać, ale pozostali gracze mogą dalej licytować i powstaje side pot. i teraz jeżeli na koniec gracz który wszedł za wszysko ma najlepszą karte to zgarnia tylko main pota, a side pota ten co miał drugą w kolejności :wink:

    Main pot = główna pula
    side pot = pula dodatkowa czy boczna pula (w sumie to nie wiem jak to przetłumaczyc na nasze) :wink:

  3. #3
    Dołączył
    Mar 2004
    Posty
    1,043
    Jest też możliwość wyjaśnienia obu problemów za jednym zamachem. Grałeś nie w Holdema, tylko w Omahe High/Low.

    Sting

  4. #4
    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    169
    niestety ale miałem podobny przypadek- trójka wygrała z moim kolorem :shock:

    może czasami są jakieś "pomyłki" programu?

  5. #5
    Dołączył
    Feb 2005
    Przegląda
    Northampton
    Posty
    278
    Pomylki programu podobno sie zdarzaja ale bardzo zadko, wiec przejrzyj historie rozdan a zobaczysz ze ta "trojka" co wygrala z twoim kolorem to w rzeczywistosci byl full :wink: