Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 31

Wątek: Bb/100

  1. #11
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    469
    Rozumiem Jacksa, ale po prostu nie nalezy popelniac bledu - gramy dla winrate. To winrate gra dla nas, winrate jest tylko ubocznym skutkiem naszej gry.

    Edit: A tak w ogole, to jesli chodzi o winrate, zelazne zasady co do pfr i vpip i wielu innych rzeczy... to tylko miesza w bani. Forum - z dystansem, przymruzeniem oka. Wszelkie rady, ktore probowalem zastosowac, przynosily mi straty, a winrate bez stosowania rad byl naprawde ok. Przyklad wzorowego gracza wedlug wszelkich standardow - X/X+1% pfr/vpip. Dla mnie to totalna bzdura. Rozumiem, ze na nl400 taka gra jest jak najbardziej wskazana. Ale na nl25 czy nl50 mamy sporo przewagi postflop, wiec spokojnie mozna rozciagnac gre. Gram z SB jakies 6/24, co powoduje nadzwyczajny wzrost vpip w stosunku do pfr. Napisalem nawet o tym w oddzielnym topicu, ale nikt sie nie odniosl. Ogolnie to graj po swojemu i nie zwracaj uwagi na madrali, kazdemu sluzy cos innego.
    Ostatnio edytowane przez Igas ; 15-11-2010 o 20:54

  2. #12
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Bielsko-Biała
    Posty
    1,270
    "Dlatego właśnie pytam. Na NL20 gra się luźniej, a na NL10 się totalnie nituje i nie wiem czy taki wynik jest ok? "

    "Spróbuje luźniej pograc tak 18/16. Wk.. mnie bo mnie cały czas z niczym calluja "


    Jeżeli pierwszy cytat dotyczył przeciwników to sie nie zgadzam, też tam grałem. Jeśli dotyczył Ciebie to bez sensu, są słabi to powinieneś częściej szukać szans na wygraną a nie nitować tak. Ja na Bossie na tych stawkach na SH miałem jakieś 6ptBB (12bb). Na innych roomach na tych samych stawkach podobnie.
    IMO warto dowiedzieć się, jakie wyniki są standardowe na danych stawkach i wiedzieć czy gra się optymalnie czy jednak ma się dość duże braki. I w drugiej sytuacji próbować coś poprawić ale bez parcia na wynik za wszelką cenę.

  3. #13
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    343
    No jeżeli ktoś sprawdza po każdej sesji ile miał bb/100 i się wkurwia, albo czuje presje że to mniej niz powinien mieć, no to to juz jest coś nie tak z beretem Rozumiem że można być zły po jakichś zle rozegranych rękach, ale jeżeli gram optymalnie, to jak mam czuć presje??
    Bo ktoś ma 12bb/100 a ja mam 7bb/100 ?
    Jeżeli czuje że mogę grac lepiej to szukam leak'ów, analizuje itd. I jeżeli gram optymalnie w świetle tego co potrafię to jest IMO idealna sytuacja.

  4. #14
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    566
    No to ja coś mam z beretem. W zasadzie miałem. Dopiero po tym jak zacząłem widziec wykresy innych. Miałem na nl20/25 coś koło 8bb/100.Wszystko gra, gra sie przyjemnie do puki ktoś(chyba destrukt) od szkolenia nie wkleił 10BB/100. Przecież to jest miazga. Ponad 2 razy wiecej.Do tego blog i posty Kuraka, że 5 BB nanl20 to może miec każdy (coś podobnego) Oczywiście nastawiam sie emocjonalnie i szukam tych okazji do lepszej gry i nie widzę.Zaczynam grac beznadziejne loose agresiv i wynik jest odwrotny do zamierzonego. Widze jak koleś wysysa innego i sie wkórwiam "ale donk" i zaczynam grać zbyt loose wymagając od siebie wygrywania pieniędzy. Nie wiedziałem co zmienić(zero wiedzy) ale chciałem wiecej wygrywac. To oczywiście kwestia indywidualna jak pisał Igas. Phil Helmuth tez ma troche inne akcje niż wszyscy po bad beatach
    Ostatnio edytowane przez 2Jacks ; 16-11-2010 o 12:15

  5. #15
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    343
    A tym że kurak pisze że kazdy kto ma mnie niz 20bb jest skończonym fiszem to sie nie przejmuj

  6. #16
    Dołączył
    Mar 2006
    Posty
    260
    Cytat Zamieszczone przez Ciociacoca Zobacz posta
    Zagrałem dziś 2 sesje troche luźniej (16/13) i już widać efekt 5.56/100 potestuje dalej.)
    Jesli myslisz ze rezultaty z jednego dnia maja jakies znaczenie to przeczytaj poker mindset albo pojdz gdzies indziej po rozum do glowy.
    Pzdr

  7. #17
    Dołączył
    May 2008
    Przegląda
    Tomaszow Lubelski WWA
    Posty
    104
    Moze zamiast niepotrzebnie zajmowac sie statystykami sprobuj zwiekszyc selekcje gier? Ja na ongame na podobnych stawkach gram wylacznie pod fiszy i jezeli nie widze graczy ktorzy rozdaja pieniadze, to po prostu zmieniam stolik. Nie unikam spiec ze srednimi graczami czy regsami, ale moja uwaga skupia sie na dawcach.
    Zanim wejde na nl50 to musze poprawic multum rzeczy i moja gre w tym momencie oceniam jako mas srednia, ale na stawkach nl10-nl30 mam te 10ptBB/100 i 25$/h (nl30) Dlatego imo glupota jest gra w roomie w ktorym wyciaga sie 3ptBB/100 podczas gdy w innym mozna spokojnie miec 8.

  8. #18
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    566
    To wez wklej mi te 20bb/100. Wklej staty. A jak wkleisz z mniejszej prubki niz 20k to honorowo sie zbanuj. To juz zakrawa na jakąs kpine.Koles pisze ze jest sredni i ma 20bb/100. Zaraz sie okaże że poziom rosnie z roku na rok, coraz mniej fiszy, kazdy cos tam umie ale. Jednak spokojnie mozna miec 50bb/100
    Ostatnio edytowane przez 2Jacks ; 18-11-2010 o 16:54

  9. #19
    Dołączył
    May 2008
    Przegląda
    Tomaszow Lubelski WWA
    Posty
    104
    http://img259.imageshack.us/img259/2295/statsyz.png

    nl30 - 19k rozdan
    nl20- 2,5k
    nl10- 13k

    Oczywiscie, probka jest bardzo mala, ale moge przyjac zaklad, ze po 50k rozdan winrate nie spadnie ponizej 10ptBB/100.

    Pisze, ze jestem sredni.. bo jestem. Jak czytam wypowiedzi Leszka, krolewicza czy Banisa, to widze, ze od dobrych graczy dzieli mnie przepasc.

    aha, nl50 170 rak
    Ostatnio edytowane przez mat2000 ; 18-11-2010 o 17:18

  10. #20
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    2,442
    Cytat Zamieszczone przez mat2000 Zobacz posta
    Moze zamiast niepotrzebnie zajmowac sie statystykami sprobuj zwiekszyc selekcje gier? Ja na ongame na podobnych stawkach gram wylacznie pod fiszy i jezeli nie widze graczy ktorzy rozdaja pieniadze, to po prostu zmieniam stolik. Nie unikam spiec ze srednimi graczami czy regsami, ale moja uwaga skupia sie na dawcach.
    Zanim wejde na nl50 to musze poprawic multum rzeczy i moja gre w tym momencie oceniam jako mas srednia, ale na stawkach nl10-nl30 mam te 10ptBB/100 i 25$/h (nl30) Dlatego imo glupota jest gra w roomie w ktorym wyciaga sie 3ptBB/100 podczas gdy w innym mozna spokojnie miec 8.
    20bb/100 na 30NL? To mega wymiatacz z ciebie musi być. Nie znam graczy mających 10bb/100 na 50NL, a musisz mieć więcej, aby opłacało się przejść. OK, RB większy.