Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1
    Dołączył
    Jan 2007
    Przegląda
    Gdansk
    Posty
    489
    Tak, zeby troszke rozruszac ten dzial

    TEXAS_HOLDEM, NO_LIMIT, R5-95996044-52
    played at "Clarksville" for USD RM from 2010-11-09 08:50 until 2010-11-09 08:50



    Seat 5: POLISTIPOS ($462.65 in chips)
    Seat 8: polko1lordek ($215.05 in chips)
    Seat 9: Gmblah ($173 in chips)



    ANTES/BLINDS
    polko1lordek posts small blind ($1), Gmblah posts big blind ($2),

    polko1lordek has [ , ]

    PRE-FLOP
    POLISTIPOS raises to $4, polko1lordek calls $4, Gmblah raises to $20, POLISTIPOS calls $20, polko1lordek raises to $70, Gmblah folds, POLISTIPOS calls $70.

    FLOP [board cards: ,, ]
    polko1lordek ?


    No i co teraz ? Dopiero co dosiadlem sie na stolik, kilkanascie rozegranych rak. Villian gral dosyc idiotycznie (minraise pf, valuebety za 1/6 puli, blefy betpot, zlimpowane AA z BT). Zakladajac, ze tylko scallowal moj 4bet to chyba mozna spolaryzowac jego zakres i wyrzucic rece typu AA,KK - czy sie myle? Chyba call 4beta w takiej sytuacji jest zlym zagraniem z AA, KK - jak dla mnie instant shove, wiec te rece odrzucilem z jego range.
    Co on tam moze miec? AK, AQ,JJ,TT ? Cos jeszcze?

    Co robimy? Check chyba jest tragiczny bo dajemy sie wyblefowac JJ np. chyba ze gramy check/call --> no ale to wtedy lepiej shove

    Jak myslicie?

  2. #2
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,010
    Cytat Zamieszczone przez polko Zobacz posta
    Co robimy? Check chyba jest tragiczny bo dajemy sie wyblefowac JJ np. chyba ze gramy check/call --> no ale to wtedy lepiej shove
    Czemu c/call jest gorszy od shove? Kwestia jest taka, że twoje shove sprawdzi praktycznie tylko made hand (nie mówię, że lepsza od twojej) a jak poczekasz to jest szansa, że villain shipnie 100% swojego air (zwłaszcza, że widziałeś wcześniej jak grał idiotycznie). Nie wiem jakie ręce widziałeś w showdownach villaina podczas tych kilkunastu rozdań (z tego co napisałeś wynika, że jakieś jednak widziałeś). To może dać lepsze pojęcie o jego potencjalnym range i czy czekiem indukujesz blef od air.
    Żeby było jasne - jeśli obstawiasz go tylko na bardzo silne ręce to shove jest tragiczny - masz dokładnie 0 fe przeciwko jakiejkolwiek lepszej ręce. Większość sprowadza się tu do tego czy sądzisz, że bliżej mu do villaina, który swoje np AQ 55 albo TJ shipnie vs check czy poczeka behind.

  3. #3
    Dołączył
    Jan 2007
    Przegląda
    Gdansk
    Posty
    489
    no ok, inducing bluff wydaje sie byc dobrym pomyslem, ale pytania nasuwaja mi sie dwa, a moze nawet trzy:

    1. check, villian shove -> instant/easy call? (kwestia trudna o tyle, ze byl to raczej passive donk, ktory wiecej sprawdzi, niz pokusi sie o monster blef)
    2. check, villian check behind --> spada blank to co dalej check? czy wtedy nie tracimy value od JJ, TT ktore callnie nasz shove na flopie? (oczywiscie Kx, AA,99 tez callna, ale jesli zakldamy, ze i tak callujemy jego allin to wyjdzie na to samo)
    3. check, villian check --> jak spadnie A to wogole tragedia, oczywiscie nie mozna zawezac jego zakresu do Ax, ale czy shove na flopie nie wyrzuci rak typu AQ,AJ ktore moga trafic turna

    tak mi sie wydaje, ze calosc sprowadza sie do tego czy gramy check/call - jesli tak to tak samo jak przy shove przegrywamy z Kx itp, jedyne nad czym sie zastanawiam to, to czy wieksze value mam od tego ze dostane call na flopie od JJ, TT czy moze wieksze jest, gdy zaczekam i dam szanse na zablefowanie dla villaina - jako, ze nie wiem jak villian sie zachowuje w takich sytuacjach (pierwsza 4betowana pula pf) no to decyzje trzeba podjac na jakis ogolnych standardach ;]

  4. #4
    Dołączył
    Aug 2008
    Przegląda
    Breslau
    Posty
    1,244
    a) nie 3betowanie tego to najbardziej zbrodnicza zbrodnia jaka mozna sobie wymyslic

    b) ewidetnie widac, ze villain jest fishem. Dlaczego zakladasz, ze ma jakies wysokie pockety albo AK/AQ, zamiast np T9s albo 66, KJo, w/e ?

    c) ja w takim spocie, przy pocie 160$, betuje 37$. jest troche value, villain moze spazzowac air itp. Na turnie mozna poczekac i dac mu sie wsypac z calym rangem albo znowu zabetowac cos typu 43$.

    odpowiadajac na pytania, imo:

    1) snap call
    2) bet ~41$, po callu shove river
    3) to sa 3 outery, nie chcemy ich wyrzucac

  5. #5
    Dołączył
    Jun 2003
    Przegląda
    Anfield Road
    Posty
    2,967
    został nam psb, ja gram c/c (zwykle pushnie, troche dziwny spot jak zabetuje jakies 80, bo wtedy nasz push wyglada na moncno i juz z TT/JJ etc nie sprawdzi, ale imo i tak to jak czesto on tam folduje, powoduje to zagranie za profitable)

    opcja betu ~43$ tez jest ciekawa, ale z opisu wyglada ze jest to raczej pasywny donk wiec zwykle dostaniemy tylko call niz push od gorszych rak. Wtedy c/c turna, a jak c/c to ciezko na riv bo bet wyglada mocno a po checku raczej nie bedzie vb, dlatego opcja 1, c/c flopa duzo bardziej mi sie podoba

  6. #6
    Dołączył
    Sep 2008
    Przegląda
    krk
    Posty
    24
    Cytat Zamieszczone przez polko Zobacz posta
    chyba ze gramy check/call --> no ale to wtedy lepiej shove
    Czemu?

    Btw, lepszy jest 4bet shove pre

  7. #7
    Dołączył
    Aug 2008
    Przegląda
    Breslau
    Posty
    1,244
    z regami moze i tak, ale z fishem jestem prawie pewien, ze zrzuca spora czesc range do AI, ktora bez problemu wycalluje 50$ more

  8. #8
    Dołączył
    Sep 2008
    Przegląda
    krk
    Posty
    24
    Nie widziałem nigdzie w OP opisu rywali. Stwierdzenie, że gość jest fishem pojawia się dopiero w Twoim poście. Zauważ, że widzisz to dopiero, gdy rywal zrobił coldcall do naszego 4beta. W momencie kiedy stajemy przed decyzją o 4becie nie wiemy jeszcze co zrobi, to co zobaczyliśmy do tej pory to squeeze i cold call. Dlatego dla mnie 4bet shove jest tu dużo dużo lepszy niż cokolwiek innego. Poza tym, tak mały 4bet sprawia, że widać ewidentnie, że mamy monstera, a shove nie!

  9. #9
    Dołączył
    Aug 2008
    Przegląda
    Breslau
    Posty
    1,244
    . Villian gral dosyc idiotycznie (minraise pf, valuebety za 1/6 puli, blefy betpot, zlimpowane AA z BT)

    mi to wystarczy : >

    I zdaje sobie sprawe, ze dla rega 4bet wyglada podejrzanie, ale jednoczesnie nie 3betowalismy fisha w pierwszej kolejnosci, wiec nasza linia nie jest calkiem spojna. Nie widac tez nigdzie opisu dla 3bettora wiec zakladam, ze jest unknown i ww brak sensu w naszej linii moze spowodowac, ze moze sie zlevelowac ze HERO to fish i zestackowac jakis sensowny % value range`u.

    Ponadto wydaje mi sie, ze jest bardzo duzo spotow, w ktorym ludzie - majac innych regow - swiadomie staja sie face-up maksymalizujac value od fisha.

  10. #10
    Dołączył
    Sep 2008
    Przegląda
    krk
    Posty
    24
    Rzeczywiście, nie zauważyłem tego opisu.

    Widziałem nie raz na własne oczy, że fishy villain moze nie zrzucic do takiego all-ina rąk typu AT+, nie mowiąc o 99-JJ oraz czasami również jakiegoś shitu typu J9s . Reg też nie powinien zrzucić 99+, AQ+ i to bez naszego liczenia na to, że "się zleveluje" tak jak napisałeś. Także dla mnie nie ma wyraźnej przewagi obrócenia naszej ręki face-up nad zagraniem o którym pisałem. A skoro nie ma, to zawsze wybiorę rozwiązanie które sprawi, że trudniej odgadnąć moją rękę.