Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 23 z 23
  1. #21
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    2,442
    Nie powiedziałem, że ty betujesz flop, turn. Jest jakaś akcja (nieważne jaka) i zamiast grać check-fold/fold (niekoniecznie river) łapiesz bluffy ze średnią ręką (która często przegra, ale jeszcze częściej wygra). Robisz call z małym +EV.

    Chyba mylisz thin value bet z małym value betem. Thin value bet to gdy dostaniesz nie wiele więcej calli od gorszych rąk niż od lepszych. Możesz w takiej sytuacji zagrać check-behind, lub zagrać thin value bet. Wygrane po Check-behind zawsze polecą do SD, po thin value bet czasem do NonSD. Ale najważniejsze jest, że wyciągasz tutaj value od gorszych rąk i bet jest +EV, a non SD rosną przy okazji.

    W obydwu przypadkach powodujesz, że twoja czerwona nigdy nie spadnie. Przy thin value becie może nawet urosnąć. Obydwa zagrania powodują, że zielona leci do góry w long term.

    I jak grasz value beta to nie chcesz więcej foldów, tylko więcej calli
    Ostatnio edytowane przez PeriMCS ; 30-11-2010 o 21:12

  2. #22
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    469
    Nie zgodzilbym sie do konca z tym bluff catchingiem. Najwieksze value w bluff catchingu jest ewidentnie na river i nie bardzo widze tu podniesienie czerwonej linii poprzez bluff catching na flop i turn. To dosc logiczne, jesli zlapalem kogos na turnie i mam czutke, ze bluffuje, to nie raisuje turna, tylko czekam na jego kolejny bet. Moze zle pojmuje bluff catching, ale chyba na tym to polega. W sumie na flopie nie bardzo jest o czym rozmawiac, nie ma tu mow o bluff catchingu. Czutka zaczyna sie na turnie.
    Ostatnio edytowane przez Igas ; 30-11-2010 o 22:15

  3. #23
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    2,442
    Igas nie doczytałeś. Napisałem:

    "W obydwu przypadkach powodujesz, że twoja czerwona nigdy nie spadnie. Przy thin value becie może nawet urosnąć"

    A najprostszym sposobem na dobre NonSD to mieć super ready na przeciwników

    Kiedyś gdzieś czytałem jak wymiatacz mówił, że jeżeli na micro większość twojego dochodu nie pochodzi z SD to grasz ekstremalnie nieoptymalnie.
    Ostatnio edytowane przez PeriMCS ; 30-11-2010 o 22:55