Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14

Wątek: Ręka do oceny

  1. #11
    Dołączył
    Apr 2009
    Przegląda
    Poznań / Koszalin
    Posty
    148
    Hahaha rzeczywiście również odwrotnie miałem na myśli.

  2. #12
    Dołączył
    Oct 2005
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    30
    Cytat Zamieszczone przez borell Zobacz posta
    Wszystkie bety były za połowę pota, to jest moja standardowa linia niezależnie od tego czy mam dobrze czy nie, ogólnie sprawdza mi się ta technika, ponieważ czuję się komfortowo kontrolując wysokość pota a co za tym idzie zmniejszając wysokość potencjalnych przebić. Podpatrzyłem u któregoś z coachów husng i nie wydaje mi się żeby do puli 120 bet za 90 miał dużą większą wartość niż bet za 60. Takie moje zdanie. Pozdro
    Jeśli chodzi o betowanie to Twoje podejście jest jak najbardziej prawidłowe dla graczy "tight". Gracz tego typu jeżeli dostanie od Ciebie bet za połowe puli czy to 3/4 bądź 2/3, zrzuci swoją rękę niezależnie od wielkości Twojego podbicia jeżeli nie ma tutaj drawa pary bądź czegoś mocniejszego - także betowanie za pół puli na gracza "tight" jest dla Ciebie bardzo profitowe a dla przeciwnika irytujące.

    Niestety gorzej ta metoda sprawdza się na graczy "loose", tutaj trzeba ograniczyć liczbę betowań i jednocześnie zwiększając wielkość beta do 2/3 czy 3/4. Często bet za pół puli spływa po graczach "loose" jak woda po kaczce i generalnie nic sobie z tego nie robią. Częsty scenariusz:

    Hero: masz pozycje, podbijasz preflop
    Villain "loose": sprawdza z byle czym

    spada flop: XXX

    Villain: check
    Hero: grasz cbeta za pół puli
    Villain: sprawdza (często z czymkolwiek)

    spada turn: X

    Villain: check
    Hero: check (grasz check bo myślisz sobie, że skoro cię sprawdził to pewnie coś ma, w dodatku turn nie wzmocnił twojej ręki a tylko podbudował obawy)

    spada river: X

    Villain: bet za pulę (wyczuł twoją słabość gdy zagrałeś check na turnie i betuje z czymkolwiek)
    Hero: fold (grasz fold często mając middle parę bądź słaby układ który i tak jest w większości przypadków mocniejszy od układu gracza "loose", a zagrywasz tak bo kompletnie nie masz wiedzy o tym co może mieć przeciwnik - a gracz "loose" może tu mieć wszystko, dwie pary bądź 3 high )


    ...dlatego tak jak powtarzają wszyscy dobrzy gracze HU, ważne jest dostosowanie do konkretnego typu przeciwnika. Możesz mieć jeden schemat gry którym grasz z każdym przeciwnikiem, ale po pewnym czasie zauważysz, że radzisz sobie z pewnym typem przeciwników a z innymi jesteś jak ślepy w tunelu - i nie oznacza to, że są oni lepszymi graczami od Ciebie, po prostu grają stylem dla którego Twoja strategia się nie sprawdza. To jest czasami jak w grze "papier, nożyczki, kamień" - czy jakoś tak
    Ostatnio edytowane przez koval21 ; 22-11-2010 o 11:00

  3. #13
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    118
    Cytat Zamieszczone przez borell Zobacz posta
    Nie uważacie, że przeciwnik rozegrał swój układ zbyt pasywnie i w długim okresie będzie to nieopłacalne?
    jak można mówić o długim okresie w kontekście rozegrania pod konkretnego przeciwnika?
    jeśli chodzi o mnie to jeśli cbetuje takie flopy z air (QJx, JTx) to jest to zazwyczaj jeden barrell i ani jeden więcej, chyba, że mam ready i wiem, ze przeciwnik lubi floatować oop

    drugie rozdanie raczej standard mając na uwage wielkości Waszych stacków, btw napisz proszę który reg na 30$ na FTP broni bb z T6o

  4. #14
    Dołączył
    Apr 2009
    Przegląda
    Poznań / Koszalin
    Posty
    148
    Cytat Zamieszczone przez Kasandrito Zobacz posta
    jak można mówić o długim okresie w kontekście rozegrania pod konkretnego przeciwnika?
    jeśli chodzi o mnie to jeśli cbetuje takie flopy z air (QJx, JTx) to jest to zazwyczaj jeden barrell i ani jeden więcej, chyba, że mam ready i wiem, ze przeciwnik lubi floatować oop

    drugie rozdanie raczej standard mając na uwage wielkości Waszych stacków, btw napisz proszę który reg na 30$ na FTP broni bb z T6o
    To był akurat turek hu, ale gość miał roi 9% i ok 4k. profitu ogólnie na hu, także nie wiem gdize byś go przyporządował