Cytat Zamieszczone przez Leszek Zobacz posta
W przypadku squeeze do np 5,5 możesz 4bet/foldować UTG za np 13,5. Jeśli ktoś squeezuje light to w większości przypadków i tak nie dasz mu dostatecznie dobrych oddsów do call (biorąc pod uwagę rev implied post flop dla squeezera) a nie jesteś commited do sprawdzania shove
W tym rozdaniu masz rację.
Pisałem ogólnie i nawet nie zauważyłem, że AK ma pozycję.
Myślałem, że squeez jest z blindów.
Niemniej ogólnie jest tak jak napisałem, że 4bet blef jest częstszy po std 3bet niż po squeez.

Cytat Zamieszczone przez Leszek Zobacz posta
Właśnie tu chodzi o tą kwestię, z którą się nie zgadzam z większością odpowiedzi w tym wątku. Na jakiej podstawie "trzeba IMO przyjąć"? Czy masz jakiekolwiek dane na temat 4bet range villaina? Albo jakąś dynamikę między wami, która przesądza o tym, że będzie z pewną możliwą do przybliżenia frekwencją 4betował light? Tutaj wszyscy rozpatrują możliwość light 4beta "bo tak się dzisiaj gra" i na tej podstawie rzekomo squeeze hero indukuje light 4bety. To jest po prostu urwane z kosmosu.
Ale z czym Ty właściwie chcesz walczyć?

Każdy z piszących wcześniej ma jakieś doświadczenia
I nie z księzyca ale wg tych swoich doświadczeń ocenia dynamike gry.
Ta dynamika może zależeć od stawek, roomu, pory i wielu innych rzeczy.

Ty dobierasz zakresy, które dla kogoś inego będą się wydawać absurdalnie tight, bo ma inne doświadczenia.
Mogę dobrać zakresy, które wywrócą Twoje obliczenia do góry nogami ale po co?

I te doświadczenia mogą być też ogólniejsze dla gier, do których zwykle siada, prawda?
Nie chodzi tu o konkretny gameflow ale o pewien standard gier w miejscu (room, stawki itd).

Nie ma sensu pisać, że zanim się nie przekonam, że jest inaczej to gram zachowawczo.
IMO trzeba grać jak zwykle a nawet agresywniej na początku bo masz większy kredyt.
Jasne, że można się na tym przejechać ale przecież tak samo możesz stracić (nie zyskać) przez zbyt zachowawczą grę.

Nie wykluczam, że to Ty masz rację.
Po prostu moja (i nie tylko moja) intuicja jest inna i tyle.