Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 31

Wątek: AK

  1. #11
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    2,442
    Cytat Zamieszczone przez Banis Zobacz posta
    Nie odpowiedziałeś na moje pytanie..
    Ok 4% i pewnie więcej przeciw UTG+1. Tutaj 3bet byłby squeezem. OOP z blindów vs CO i BTN moge mieć szeroki zakres. Ale tutaj nie. Pozatym gość nie wie jakim mam 3bet range bo grałem z nim niecałe 100 rąk.

  2. #12
    Nie zauważyłem że to jest 3way. Uważasz że nie ma value w squeezowaniu pre w tym spotcie?

  3. #13
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    2,442
    Cytat Zamieszczone przez Banis Zobacz posta
    Nie zauważyłem że to jest 3way. Uważasz że nie ma value w squeezowaniu pre w tym spotcie?
    Ja nie widzę. Calla od gorszej ręki nie dostanę.

  4. #14
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    1,095
    Jaki PFR ma gosc z UTG na UTG?
    Kim jest gracz UTG+1?

    Jaki miales plan na rozegranie tej reki?

    Call pre, trafiasz flop i co robisz? nie trafiasz flopa to co robisz?

  5. #15
    Dołączył
    Feb 2009
    Przegląda
    krrrr
    Posty
    146
    po 100 rękach... easy 3bet preflop i easy 4bet i fold do jego 5beta ewentualny. Jak chcesz zachowawczo się bogacić

  6. #16
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,010
    Cytat Zamieszczone przez kalet Zobacz posta
    po 100 rękach... easy 3bet preflop i easy 4bet i fold do jego 5beta ewentualny. Jak chcesz zachowawczo się bogacić
    Możesz napisać dlaczego easy 3bet preflop? Nie bardzo wiem jak ma być easy 4bet i fold do 5beta, skoro 4betować w tym spocie mógłby tylko ktoś inny (pomijając fakt 4bet/fold AK preflop 100bb deep). Fajnie jest odpisywać na post easy to i easy tamto, ale trzeba jeszcze rozumieć co się pisze i wytłumaczyć to temu kto pyta.

    Moje 3 grosze - ja w tej sytuacji robię jednak 100% squeeze. AK jest super ręką do potów heads up, 3 way ciężko trudno ci będzie jednak profitowo agresywnie rozgrywać swoje top pair post flop przeciwko solidnym villainom i zwykle będziesz przechodził w tryb pasywny idąc do showdown vs czyjeś bety. Już prędzej byłbym skłonny slowplayować pre AKs, które gra po prostu lepiej multiway, jednak ważnym faktem jest to, że w puli preflop jest już 4,25bb i po prostu nawet jak obaj się zrzucą wygrałeś fajny pot. Przecież standardowy winrate to właśnie klimaty 3-4bb/100 także zwykle musisz zagrać ~100 rozdań żeby zarobić to, co tutaj jest leżącym po środku stołu dead money.
    Nie powiedziałeś też nic (albo ja nie zauważyłem) o UTG+1, może on jest luźniejszym/pasywnym graczem i jest value w izolowaniu go pre flop? Dodatkowo swoim callem stwarzasz dobre warunki do puli 4-5 way, co w ogóle będzie często katastrofą dla siły twojej ręki. Flat jest ok jeśli UTG+1 spasował, albo jeśli masz mocno agresywnych graczy behind i jest duża szansa na squeeze.
    Zakładasz, że dostaniesz akcję tylko od lepszych rąk, czyli że villaini grając fit/fold vs twój squeeze i zamieniasz przez to AK w blef. Idąc tym tokiem rozumowania powinieneś również flat callować QQ. Jednak to nie jest przecież tak, że gra się skończy tutaj zawsze w preflopie (a nawet jeśli tak, to jest już wystarczająco dużo dead money w puli) i UTG nie zagra np open/call ze swoim TT albo AQs albo UTG+1 nie sprawdzi swoim 99.
    Ja gram tutaj 100% squeeze i (przy odpowiednich readach co do szerokości zakresu villaina UTG) pasuję do 4beta.

  7. #17
    Dołączył
    Aug 2008
    Przegląda
    Breslau
    Posty
    1,244
    Cytat Zamieszczone przez Leszek Zobacz posta
    Ja gram tutaj 100% squeeze i (przy odpowiednich readach co do szerokości zakresu villaina UTG) pasuję do 4beta.
    +1 nie liczac tej czesci. Cale value w tej rece to 4bet bluffy ; [

  8. #18
    Tak jak napisał Któlewicz. Największe value do wyciągnięcia w long runie z ak, jest możliwe poprzez indukowanie light 4betów.

    Peri jaki Ty masz winrate na AK w longrunie?

  9. #19
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    2,442
    U mnie AK i QQ dużo kasy tracą w allinach preflop dlatego nie lubię się z nimi stackować pre. Natomiast 3bet/fold z AK też mi się wydaje błędem. Nie lepiej utrzymać gościa z bardzo szerokim zakresem w rozdaniu? Jeszcze raz sprawdziłem statsy. UTG miał PFR z UTG 24% po 146 rękach. UTG+1 grał 19/15 po 144 rękach. Ja lagiem nie jestem Gram 18/15 3bet 4%. Od czasu do czasu nie 3betuję AA gdy widzę szeroki zakres otwarcia i duże fold to 3bet.

    Co do zgarnięcia tych 4.25bb co jest dobrym winratem na 100 rozdań. Nigdy o tym tak nie myślałem, ale chyba dlatego, że to jest błędne rozumowanie. Winrate 4bb wychodzi z tego, że potrafisz dobrze maksymalizować value i wyciągać raz na jakiś czas 40bb z puli, bo za chwilę stracisz 20bb i za chwilę 16bb i łącznie wyjdzie 4bb.

    @Banis:
    AKs - 192bb/100, 220bb/100 EVbb
    AKo - 140bb/100, 116bb/100 EVbb

    Gdy allin preflop
    AKs - -2124bb/100, -414bb/100 EVbb
    Ako - 294bb/100, -321bb/100 EVbb

    Także nie widze tutaj light 4betów :/ Natomiast wiele razy mnie zestackowały średnie pary gdy miałem AK. Z QQ zawsze trafiam na QQ+, AK.
    Ostatnio edytowane przez PeriMCS ; 07-11-2010 o 11:38

  10. #20
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,010
    Chodzi tylko i wyłącznie o spojrzenie na to z tej strony, że wygranie w jednym rozdaniu 4.25bb to po prostu naprawdę spoko wynik. Nic poza tym.

    Czemu 3bet/fold ma być błędem?

    Co do grania squeeze/ship i indukowaniu light 4betów to jak chcecie cokolwiek indukować bez historii/ reada na wysoki 3bet i 4bet któregoś z villainów. Takie założenie w ciemno, że jak utg 4bet to jest pewnie light?
    Ostatnio edytowane przez Leszek ; 07-11-2010 o 11:38