Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: $20+$2

  1. #1
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    $75/$150 Blinds No Limit Holdem
    Tournament #28432791 $20 + $2 - Table #22 (Real Money)
    Seat 6 is the button
    Total number of players : 9
    Seat 1: stecervix ( $2,675 )
    Seat 2: anodaram ( $2,239 )
    Seat 3: hoovy1 ( $5,817 )
    Seat 4: ShipWreck1 ( $2,070 )
    Seat 5: romey111 ( $3,120 )
    Seat 6: HERO ( $5,980 )
    Seat 7: rocklikefuck ( $2,947 )
    Seat 9: tiburoon ( $4,555 )
    Seat 10: philstone1au ( $4,041 )
    rocklikefuck posts small blind [$75]
    tiburoon posts big blind [$150]
    ** Dealing down cards **
    Dealt to HERO [ , ]
    philstone1au folds
    stecervix folds
    anodaram folds
    hoovy1 folds
    ShipWreck1 folds
    romey111 calls [$150]
    HERO calls [$150]
    rocklikefuck folds
    tiburoon checks
    ** Dealing flop ** [ , , ]
    tiburoon checks
    romey111 checks
    HERO bets [$256]
    tiburoon calls [$256]
    romey111 raises [$1,050]
    HERO raises [$2,756]
    tiburoon raises [$4,149]
    romey111 calls [$1,920]
    HERO calls [$1,393]

    Oceniając rozdanie proszę wziąć pod uwagę, że to jest turniej bardzo drogi na moje standardy (dostałem się z satelity). Co za tym idzie może nie każde, ale jednak już średnie miejsce w kasie to dla mnie bardzo dużo. Jeżeli ocena rozdania pod tym kątem różni się od standardowej, to poproszę o obie

  2. #2
    Jak na moje standardy to też jest bardzo dużo ale się wypowiem .
    Open limp z CO przy 20 bb to wg mnie przy myślącym graczu oznacza najczęściej tricky play z jakimś KK, AA z nadzieją, że któryś z blindów pushnie . Rzadziej chyba zlimpuje tu niskiego pocketa w poszukiwaniu seta, czy connectory. Co do BB to jego check/call na flopie wygląda na flush draw.
    Przy takich założeniach gram bet/push flop.
    Z drugiej strony, jeśli chcesz po prostu doczłapać do kasy to fold pre i czekasz na lepsze okazje.

  3. #3
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    796
    Na poziomie 75/150 nie myślimy o nagrodach ale o podejmowaniu jak najlepszych decyzji.

    Call pre podejrzany, ale ujdzie. Tylko potem nie dziw się, że dostajesz trudne spoty.

    Na tak drawowym flopie na pewno większy bet - 400+.

    W momencie gdy dochodzi do nas raise roomeya coldcallnąć nie możemy, więc tutaj musimy podjąć decyzję, czy gramy o stack. Ja gram, choć niechętnie.

  4. #4
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    A myślicie, że gdybym pushnął od razu na raise od roomeya to tiburoon mógłby foldnąć? A może ja powinienem foldnąć do niego? Straciłęm ~3k, ale druga połowa stacka jeszcze jest, a różowo ten spot już wtedy nie wygląda.

  5. #5
    Jeśli obstawiamy go na flush draw to możemy się spodziewać, że tiburoon to zrzuci po pushu.
    Wydaje mi się, że decyzję miałeś w momencie raise'u romeya. Tak jak napisał kleopl, tam decydujesz czy grasz o stacki. Po Twoim re-raisie już nie ma wg mnie ucieczki, zbyt dużo zainwestowałeś.

  6. #6
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    337
    1) Jak dla mnie Fold Pre.
    2) Jeśli już gramy i jest to limp, to na takim flopie większy bet (podobnie jak sugeruje kleopl) - około 400~450 (pula w tej chwili to 525).
    3) Mnie też Romet wygląda na overpair, a BB na flush draw albo już trafionego strita.
    4) Po raise grałbym push, aczkolwiek też bez zbytniego entuzjazmu - takim reraisem raczej nie wyrzucisz z 3-way pota na takim flopie, a na turnie i tak bedziesz musial wrzucic resztę stacka.

  7. #7
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    379
    Nie masz za bardzo kiedy uciec z tego rozdania przez sposob gry BB. Nawet jakbys zrobil wiekszy bet na flopie to tylko przy jego raise i all-inie od CO mozesz probowac sie ewakuowac. Natomiast po jego flat call (ktore moze byc robione z kazdym JTh, J9h, T8h, 98h i jeszcze kilkoma innymi ciekawymi kombinacjami jak najbardziej uzasadnionymi na jego pozycji na push od CO musisz sie odwinac, a pozniej juz call ze wzgledu na oddsy nawet jak czujesz, ze jestes z tylu.