Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    265
    Takie pytanko, po np czekach na river pierwszy po dealerze pokazuje zgodnie z zasadami rękę, następny jeśli ma gorzej/albo z sobie tylko znanego powodu chce zrzucić/ zrzuca, ale mimo wszystko wiadomo jakie miał karty/wchodząc w historie rozdań/, dlaczego?

  2. #2
    Pokaz te zasady na ktore sie powolujesz


    Zasady ustala organizator gry a nie pierwszy wynik w google na haslo 'zasady pokera'.
    Na stronie organizatora gry, w tym przypadku serwisu pokerstars znajdziesz je tu: Poker - Rules of Poker - Texas Holdem Poker Rules

    zreszta, w ogolnie przyjetych zasadach na calym swiecie, kazdy gracz uczestniczacy w rozdaniu ma prawo zobaczyc zmuckowana reke na showdownie

  3. #3
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez 8dyb8 Zobacz posta
    Pokaz te zasady na ktore sie powolujesz
    To może ja pokażę: ROBERTS RULES OF POKER. Kto to jest Ciaffone i co on ma wspólnego z ustalaniem zasad gry w pokera to należy sobie samemu doczytać.

    Cytat Zamieszczone przez 8dyb8 Zobacz posta
    zreszta, w ogolnie przyjetych zasadach na calym swiecie, kazdy gracz uczestniczacy w rozdaniu ma prawo zobaczyc zmuckowana reke na showdownie
    No właśnie.

  4. #4
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    2,243
    Skoro pytanie zostało zadane w dziale pokerstars dlaczego go odsyłasz do czegoś dziwnego?

    Sprawdzić zmuckowane ręce można tylko w turniejach, a to żeby zapobiec chip dumpingowi turniejowemu. Na cashach dbają o to sami pracownicy PS.

  5. #5
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez mash Zobacz posta
    Skoro pytanie zostało zadane w dziale pokerstars dlaczego go odsyłasz do czegoś dziwnego?
    Ponieważ PS przy ustalaniu swoich zasad prawdopodobnie wzorował się na zasadach Ciaffone'a.

    Cytat Zamieszczone przez mash Zobacz posta
    Sprawdzić zmuckowane ręce można tylko w turniejach, a to żeby zapobiec chip dumpingowi turniejowemu. Na cashach dbają o to sami pracownicy PS.
    1. A to ciekawe ponieważ ja gram właśnie cash (również na PS) i gdy tego zapragnę to mogę sprawdzić zmuckowane ręce przeciwników.
    2. Ani zasady ze strony PS ani te Ciaffone'a nie rozróżniają pod tym względem turniejów i cash games.
    Aczkolwiek takie żądanie pokazania zmuckowanych kart jest powszechnie uznawane na keszu za nieeleganckie. Nie wiem jak w turniejach.

  6. #6
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    265
    All players dealt into a hand have the right to see mucked hands that reach the showdown, on request.
    Fakt, mój błąd.
    Grywam w turniejach live organizowanych przez /jak mi się ciągle zdaje/ ludzi znających się na rzeczy i przeciwko takowym, ale nie przypominam sobie, żebym spotkał się z podobną sytuacją.
    Często przy czekach na river gdy tylko kolejny gracz widzi, że przegrał po prostu muckuje karty.

    Ale dobrze wiedzieć...

    Cytat Zamieszczone przez jdx Zobacz posta
    Aczkolwiek takie żądanie pokazania zmuckowanych kart jest powszechnie uznawane na keszu za nieeleganckie.
    Mimo nieelegancji będę musiał zastosować tą zasadę w koleżeńskich keszach

    Dzięki za uświadomienie.

  7. #7
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    265
    Dodam tylko, że we wszystkich turniejach organizowanych pod egidą /a zatem zgodnie z przepisami/ Polskiego Związku Pokera nie można zażądać od przeciwnika pokazania zmuckowanych kart.