Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 31
  1. #11
    Dołączył
    Aug 2008
    Przegląda
    Breslau
    Posty
    1,244
    82rott gra na NL50, wiec wierze, ze rozumie koncepcje range`y a co za tym idzie moja motywacje za jednym lub drugim

    napisze jeszcze tylko, ze sugerujesz "raise for info", ktory to razem z "czekaniem na lepszy spot" i jeszcze kilkoma popularnymi sformulowaniami sa najbardziej pomylonymi konceptami w tej grze i jako takie swiadcza o merytorycznej wartosci Twoich tekstow

  2. #12
    nie jestem zajebistym graczem
    po prostu sugeruje rozegrac takie rozdanie na kilka sposobow i wtedy zobaczy sie wynik (nie zawsze jedna linia jest najlepsza w danej chwili)

    moze masz racje moze moje rozumowanie jest zle w tym momencie (ale ja patrze tak :jestem tu gdzie jestem i trzeba sobei poradzic z tym problemem jakos jest kilka sposobow czasem tylko jedno optymalne) moze inaczej bym rozegral takiego strita z flopa moze mocniej bym bil moze pre flop bym dal raise (a i tak nie ma pewnosci czy nie doszloby do takiej sytuacji jak zaistniala, oczwisicie zmienilaby sie wielkosc pota) ale chyba pytanie jest gdzie indziej "nasz hero pyta co zrobic nariver jak sie nastawic na river" opdowiedz jest prosta callujac minr na turn stawiamy sie pasywnej niewiadomo jakiej sytuacji (nie wiem tak naprawde nic, jest duzy range to fakt ale czy caly ten dziki range zagra w tej lini ? )

    co złego jest w raise for info ? (nie pisze tego z sarkazmem naprawde nie wiem co zlego w tym zagraniu, moze ja sie myle i chetnie bym chcial poprawic swoja gre a przedewszystkim myslenie)
    ja napisze jak ja to rozumiem koles zagrywa nam mini raise za 6 dolcow (robiac call wiem bardzo malo i jeszzce bedziemy mieli jedna zagwostke na river) dlatego ja wymyslilem ot takie zagranie (moze jest bardzo zle moze wcale nie do konca)

    dajemy miniraise 6 dolcow i patrzymy co zrobi przeciwnik
    fold (maloprawdopodobny ale 1% foldeq a kto wie co ma taki : ) )

    call mamy pozycje - i teraz dwa wyjscia 1. czek jednak nie ma fulla albo probuje zagrac cz/r wtedy czek behind i tracimy tylko 6 $ 2. kazdy leadbet river zaleznie od wielkosci szybkosci itp itd da nam calkiem nowe wiadomosci w stylu czyt to blokbet czy wyciaganie czy raczej strach i proba ratunku i nadal spokojnie foldujemy lub robimy hero call

    shove - tutaj ja dalbym easy fold tracac tylko 6 dolcow wiecej ! (inaczej sie ma sytuacja kiedy callniemy turn i dostaniemy leadbet o wiele wiekszy niz 6$ widzac ze pula siega juz ponad 30$ )

    wasza linia to call call ? to strata wiecej niz 6 $ (wiec ja tak to rozumiem i zaznaczam przy tym bardzo wazna rzecz to nie jesty linia jaka ja bym zagral to jest jedna z mozliwosci jakie wymienilem gdyz uwazam ze tego typu sytuacja nie ma tylko jednego rozwiazania)

    a czekanie turn lepszy spot - ile razy widze jak na high stakes poker czy innych after darkach super pro czekaja ja wyjdzie byle jaka troszke scary card milion razy wiec tutaj akurat nie wiem czy to moja koncepcja jest pomylona bo skoro tak to super telewizyjni pro antoniusy i inne tez sie maja mylna koncepcje

    sorry ze takim strasznie prostym jezykiem to pisze ale lubie jak mozna cos wytlumaczyc tak prosto zeby 6 latek zrozumial

  3. #13
    Cytat Zamieszczone przez 82rott Zobacz posta
    na river zostaje mniej wiecej psb
    Cytat Zamieszczone przez 82rott Zobacz posta
    .
    mp2 28/16/1 po 30 rekach, bez ch-r na razie

    zamykamy oczy i sprawdzamy cokolwiek na river czy juz na turnie wymyslamy ze np 1/2 ok, ale na push - fold.
    Tak jeszcze raz spojrzałem na rozdanie, jeżeli dodasz do jego zakresu { TK,TQ,8T} to to sparowanie nie ma aż takiego znaczenia. Masz dzięki niemu 24 kombinacje rąk które on tutaj też często tak gra. Podsumowując:

    {99,TT,JJ,JT,T9} 19 kombinacji fulli
    {TK,TQ,8T, czasem nienormalnie rozegrane op z naciskiem na QQ} 25 kombinacji tripsów plus jestem skłonny dodać z 6 kombinacji tych op

    Mamy więc 19 do 31

    Sprowadza się to wszystko do tego, że pomimo kilkunastu scary card na riv tylko i wyłącznie calldawnujemy. Jest to rezultat wielkości Twojego betu na flopie on po tym miniraisie nie jest potcommited na turnie. Na przyszłość - 8bb flop, 16bb turn, a do jego 32bb - shove, albo poprostu też calldown (za stacka) na riv (pot wtedy oscyluje w granicach 89bb przy waszych efektywnych stackach 62bb).

    PMe swoje gg Rott

  4. #14
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    769
    Cytat Zamieszczone przez Banis Zobacz posta
    [B]

    Tak jeszcze raz spojrzałem na rozdanie, jeżeli dodasz do jego zakresu { TK,TQ,8T} to to sparowanie nie ma aż takiego znaczenia. Masz dzięki niemu 24 kombinacje rąk które on tutaj też często tak gra. Podsumowując:

    {99,TT,JJ,JT,T9} 19 kombinacji fulli
    {TK,TQ,8T, czasem nienormalnie rozegrane op z naciskiem na QQ} 25 kombinacji tripsów plus jestem skłonny dodać z 6 kombinacji tych op

    Mamy więc 19 do 31

    Sprowadza się to wszystko do tego, że pomimo kilkunastu scary card na riv tylko i wyłącznie calldawnujemy. Jest to rezultat wielkości Twojego betu na flopie on po tym miniraisie nie jest potcommited na turnie. Na przyszłość - 8bb flop, 16bb turn, a do jego 32bb - shove, albo poprostu też calldown (za stacka) na riv (pot wtedy oscyluje w granicach 89bb przy waszych efektywnych stackach 62bb).
    tak w ogole nie napisalem nic o innych graczach, ale teraz to chyba nie ma juz znaczenia, jak olek zhijackowal moj thread - i tak mamy nowego bohatera

    goscie byli slabi - hence the call z KQ. rozumiem ze call utg open z KQ jest bez sensu, ale po min raise random donka i kilku callach to nie wydaje mi sie zeby KQ bylo do zrzucenia, byc moze squeeze bylby lepszy, nie pamietam czemu akurat tak wybralem.

    tak czy inaczej 8bb na flopie wydaje mi sie troche przesadzone. z mojego doswiadczenia prawie pot size bet to jest proszenie sie o ch-r ze strony setow / 2 par / nizszego strita i stackowanie sie na flopie, a tak naprawde nie wyciagnie value z gorszych ukladow.

    chociaz zaczynam wlasnie kombinowac z duzymi betami po przeczytaniu pnlhe, w koncu chodzi o wyciaganie kasy z fiszow, a nie outplayowanie regow

  5. #15
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    769
    Cytat Zamieszczone przez krolewicz Zobacz posta
    82rott gra na NL50, wiec wierze, ze rozumie koncepcje range`y a co za tym idzie moja motywacje za jednym lub drugim
    strasznie bym chcial zeby to bylo prawda, dostaje straszny wpierdol na nl50 i jest to dla mnie etap kiedy trzeba zaczac myslec o grze i ja poprawiac.

  6. #16
    Cytat Zamieszczone przez 82rott Zobacz posta
    1. i tak mamy nowego bohatera
    2.
    tak czy inaczej 8bb na flopie wydaje mi sie troche przesadzone. z mojego doswiadczenia prawie pot size bet to jest proszenie sie o ch-r ze strony setow / 2 par / nizszego strita i stackowanie sie na flopie, a tak naprawde nie wyciagnie value z gorszych ukladow.
    1. dziękuje dziękuje

    2. masz nuts st8 z flopa ! i nie chcesz sie stackowac !! cóż za logika

  7. #17
    Dołączył
    Aug 2007
    Przegląda
    London, UK
    Posty
    918
    Cytat Zamieszczone przez olek223 Zobacz posta
    co złego jest w raise for info ? (nie pisze tego z sarkazmem naprawde nie wiem co zlego w tym zagraniu, moze ja sie myle i chetnie bym chcial poprawic swoja gre a przedewszystkim myslenie)
    nie musisz wiedziec czy przeciwnik ma dobrze czy źle _TYM KONKRETNYM RAZEM_ zeby zagrac optymalnie. po prostu musisz oszacowac jak czesto ma fulla i na tej podstawie zrobic albo fold turn, albo calldown. i zawsze jedna z tych opcji bedzie lepsza od "raise for info".

    wybierajac "raise for info" rozumujesz (zapewne nieswiadomie) mniej wiecej tak:
    jedno z dwóch zagrań (fold/calldown) może się okazać dużym błędem, niestety ponieważ nie umiem prawidłowo oceniać range'y nie mam pojęcia które, więc wybiorę takie (raise for info) które będzie na pewno błędem, ale za to tylko nieznacznym.

    a zamiast tego powinienes cwiczyc sie w okreslaniu range'y i docelowo być w stanie podejmować najlepszą z możliwych decyzji

  8. #18
    ja nie mam problemu z okresleniem sily przeciwnika
    uwazam ze w tym rozdaniu ani fold ani re-r (maly czy duzy) ani call nie sa zlymi zagraniami jesli wiemy co sie swięci i ja mam swoj read a nie jakies tam zaciesnianie ranga na bazie 30 rozdan omg
    jesli nie wiesz co sie dzieje to lepiej sie dowiedziec niz-li mechanicznie grac na slepo call; aczkolwiek nie uwazam tego zagranai za zle (jesli wiemy na czym stoimy i kiedy mamy jakis master plan ;D )

    : ) ! ! (ja sie stawiam w sytuacji hero tak?to nie ja mam problem z tym rozdaniem hero nie wie co sie swieci (bo chce cos tam z zamknietymi oczami callowac na river ) wiec uwazam ze skoro nie wie co sie swieci to call(to najgorsze rozwaizanie dla niego) call jeśli nie wpędzi go w wieksza zagadke to na pewno nie ulatwia mu zadnej decyzji na river )

    w jakims poscie napisal ze lepszy bylby shove - co swaidczy ze wyrobil sobie juz jakies zdanie na temat rozdanka i to sie chwali o ile mial na mysli turn

    raise po info moze kazdy inaczej rozumiec, troche boli (kiedy ktos probuje mnie przekonac do swoich racji nie podając swoich racji ) jak krytyk mowi ze teoria jest zla ale nie opiera sie nie na dowodach, tylko na sformułowaniu ze " to sa najbarziej pomylone rzeczy w pokerze " ja tez moge powiedziec ze najbardziej pomylonym jest mowienie ze to sa pomylone ...

    czasami najbardziej dziwne i niecodzinne rozwiazanie w danej sytuacji duzo lepiej minimalizuje straty niz call gambling jak mamy jakies obawy co do swojego zagrania na river
    moja rada w tym zagraniu jest taka zeby samemu dojsc do najlepszego wniosku niz sluchac tych pustych slow typu calldownuje : )
    podobno poker to gra umyslowa ale im bardziej czytam to forum stwierdzam, ze wszyscy tu graja jak tacy... sam juz nie wiem kto (rece opadaja kiedy slucham tych rzekomych PRO ) jedna linia jedno wyjscie
    Ostatnio edytowane przez olek223 ; 31-10-2010 o 19:00

  9. #19
    Cytat Zamieszczone przez uczniak Zobacz posta
    nie musisz wiedziec czy przeciwnik ma dobrze czy źle _TYM KONKRETNYM RAZEM_ zeby zagrac optymalnie. ,
    i
    czyli Tym konkretynm razem moge ustawic bota bo on zagra za mnie optymalnie i on nie musi wiedziec czy ma dobrze czy ma zle ?

  10. #20
    ale mam juz postow
    ide na rekord

    a i nieświadomie to ja sikam kiedy sram na klopie
    Ostatnio edytowane przez olek223 ; 31-10-2010 o 19:12