Chcialem przedstawic sytuacje w jakiej znalazlem sie zupelnie niedawno w turnieju Pot limit Omaha. Byl to 80 euro freezout ze startujacym stackiem 15000. Przy blindach 300-600 (brak ante) limpowalem z pozycji hijack do multipotu z AK87 , flop wyszedl AQJ , na tym etapie bylem przygotowany do zrzucenia sie z reki przy jakimkolwiek becie, jednakze wszyscy zcheckowali (ja rowniez) i zobaczylismy turn 10 gracz z pozycji under the gun wystawil bet wysokosci puli ( na te chwile 3200 ) po dwoch foldach gracz siedzacy po mojej prawej stronie wystawil raise 9000. Moj stack na te chwile wynosil okolo 19,500 i mimo, ze trzymalem na te chwile najlepszy uklad spasowalem moje karty do muck'u. Chcialem wytlumaczyc moja decyzje na tym etapie. Po pierwsze ogromne znaczenie mialo to iz turniej rozgrywany byl Live w jednym z dublinskich poker room'ow a gracz, ktory raisowal do 9000 byl mi bardzo dobrze znany gdyz gralem juz z nim przez wiele godzin w roznych turniejach. W tym momecie wiedzialem, ze on rowniez ma strita 10-A ale raise swiadczyl o tym ze ma dodatkowy re-draw np flush draw lub dwie pary, set. Na tym etapie moja inwestycja w pot wynosila zaledwie 600 i latwo byl to latwy lay-down. Wiedzialem ze moge jedynie podzielic pot jezeli nieszkodliwa karta uderzy na river dlatego jakakolwiek dalsza inwestycja nie miala sensu, nawet nie musialem rozwazac gracza under the gun. Co sie okazalo gracz ten pchnal all in za 15000, gracz po mojej prawej dolozyl 6000 odwrocili karty i

gracz UTG - AKJ8 tak wiec strit 10-A oraz dwie pary AJ

gracz UTG+3 - KQ97 rowniez strit 10-A oraz nut flush draw

River - 6

Jak sie okazalo gdybym pozostal w rozdaniu podzielilbym pot z pozostalymi dwoma graczami aczkolwiek byl to dobry lay-down. Musialem bowiem na river omijac 12 kart (9 diamentow, dwoch Jackow i ostatniego Asa) a moglo byc gorzej gdyby zawodnik UTG mial zamiast dwoch par seta. Zdaje sobie sprawe, ze dla chocby lekko doswiadczonych graczy jest to latwy lay-down, oddsy jakie oferuje nam pot nie daja nam dobrej ceny by kontynulowac i pas w tym miejscu jest wiecej niz standardowy, aczkolwiek dla mniej doswiadczonych graczy, ktorzy dopiero zaczynaja przygode z Omaha moze to byc dobry przyklad, ze Omaha to odmiana pokera, w ktorej nawet najlepszy uklad czasem trzeba zrzucic.