Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 81
  1. #11
    Dołączył
    Jan 2005
    Przegląda
    Ciasto
    Posty
    2,287
    sebkrol przedstawie Ci sytuacje, ktora mialem dzisiaj:

    Dostajesz na BB

    Wszyscy Fold oprocz Buttona i SB, ktorzy daja Call.
    Robisz Raise 3xBB, Button daje Reraise 6xBB, SB Fold, Ty ReReRaise do 16xBB, Button daje Call.

    Flop:


    Co robisz?

  2. #12
    Dołączył
    Dec 2005
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    4,392
    czekam na turn i river bo jestem juz na all inie

  3. #13
    Dołączył
    Dec 2005
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    4,392
    a pozatym
    Cytat Zamieszczone przez Melipone
    no właśnie nie gra gra na nuts albo close-to-nuts
    to tu bym sie dopiero nudzil czekajac na karte i układ

    i jakie 2 buyiny?? na nl50 100$ to 10 minimalnych buinow

    Podałem tylko jak zaczynałem teraz niedlugo przekrocze 3000$ bankrola ale ciagle gram z minimalnym buyinem ewntualnie czasami 2 minimalne :wink:

    pozatym przewaznie wygrywam cos a nie tylko przegrywam wiec po 20-30 mintach gry zdarza sie ze dysponuje max buyinem lub wiekszym

    P>S
    Ja tez jestem jeszcze poczatkujacy

    i nie dokonca kumam waszego evPoker tak sie domyslam ze EV to expected Value, ale nie rozumiem co macie na mysli mowiac evPoker

  4. #14
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    753
    Seb chodzi o to, że prawdopodbieństwu potrzebna jest bardzo duża próba losowa, żeby mogło "zadziałać" zgodnie z naszymi wyliczeniami (tego chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć)

    To tak jak z rzucaniem "orzeł czy reszka" szansa 1:1, ale nikogo nie zdziwi jak na 10 rzutów 8 razy wypadnie reszka?
    A na 10 000 rzutów ? Już nie wypadnie 8000 razy reszka... Tylko wtedy stosunek "orła" do "reszki" będzie dążył do jedności... Kumasz o co mi chodzi?

    Chętnie podam mój przykład z rzeczywistości (i przy okazji wyrzuce to z siebie :P )
    Noble Poker: na ostatnie 22 HU Sit&Go wygrałem 20
    SportingBet: na ostatnie 22 HU Sit&Go wygrałem 11

    Moge mieć skuteczność w HU nawet 70% ale przy niedostatecznym Buy-in wszystko pójdzie w piz... (patrz orzeł i reszka 8) )

  5. #15
    Dołączył
    Dec 2005
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    4,392
    tak to to łapie

    ale w pokerze to nie dokonca jest tak oczywiscie sytuacja coinflip to wlasnie nasza orzel i reszka ale poker nie sklada sie z samymch takich rozdan i sa te w ktorych masz 100% szansy na wygranie a pozatym czytajc opsa i jego gre mozna minimalizowac niepowodzenia

    i lepiej grac z nizszym bankrolem wyzsze stawki niz meczyc sie nizej

    bo przy dobrej grze szansa spłukania sie jest bardzo mała (chociaz jest)

    zreszta naprawde wedlug mnie dotyczy to wyzszych stawek bo jak ktos gra nl500 i straci swoje 1000$ bo to był jego cały bankrol to ciezko mu bedzie powrocic a jak stracisz 100$ to nawet we freerollu mozesz tyle wygrac albo zrobic nowy depozyt za wlasne pieniadze co nie bedzie az tak bolesne

    Wplacajac 10$ na nl50 przy w miare zdyscyplinowanej grze ciezko wtopic 10 buyinow

    Chyba ze masz non stop takei szcescie jak ja dzisiaj.

    P>s zapraszam do działu gorzkie zale

  6. #16
    Dołączył
    Jan 2005
    Przegląda
    Ciasto
    Posty
    2,287
    sebkrol i tak sie stalo,

    Board:


    Showdown:
    Ja
    On

    Jezeli, nadal po tym przykladzie nie wiesz do czego sluzy odpowiedni Bankroll to nie wiem czy daleko zajdziesz :P

  7. #17
    Dołączył
    Dec 2005
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    4,392
    Cytat Zamieszczone przez Kakashi
    Jezeli, nadal po tym przykladzie nie wiesz do czego sluzy odpowiedni Bankroll to nie wiem czy daleko zajdziesz

    dla mnie bomba stracilem 10$ ze 100$ bo gram min buyin

    zamiast stracic 50$ z 1500$

    pozatym takie rozdanie nie zdarzaja sie nonstop a jak amsz pecha to trudno z malym bankrolem mniej przegrywasz

    wiec jezeli juz to zasada powinna byc 25X buin ktory wplacasz na stol :wink:

    Wedlug mnie ejst tak:

    jestes dobry grasz max buy in z bankrolem conajmniej 25X max buyin na wysokich stawkach

    jestes słaby ewentualnie sredni grasz mniejszy buyin na nizszych stawkach i mozesz nieco pominac bankroll managment

  8. #18
    Dołączył
    Jan 2005
    Przegląda
    Ciasto
    Posty
    2,287
    Tylko poker polega na minimalizowaniu strat i zwiekszaniu zyskow.
    Spasowac mozesz zawsze, a wygenerowac dodatkowe zetony nigdy.
    Kazdy, ale to kazdy liczacy sie gracz powie Ci, ze nalezy grac z minimum pelnym buyinem, a jest naprawde wiele graczy, ktorzy lubia miec duzo wiecej zetonow (daleko nie patrzac, np.: hal, ktory niezadko ma przy jednym stole 15xbuyinow).

    dla mnie bomba stracilem 10$ ze 100$ bo gram min buyin
    zamiast stracic 50$ z 1500$
    dla mnie bomba wygralem 50$ , bo gram z min buyin zamiast wygrac 400$

  9. #19
    Dołączył
    Sep 2005
    Posty
    522
    Witam,

    Ciekawy wątek, choć powielany już któryś raz. Temat istotny więc warto do niego wracać. Na początek pochwała dla Sebkrola za otwartość na dyskusję merytoryczną, bo w przeszłości różnie z tym bywało 8)

    Podobnie jak jest wiele stylów gry tak samo jest kilka podejść do buyi' ina z którym się wchodzi na stół. Naturalnym wydaje się, iż gracz lepszy (tzn. tak się czujący - choć to często dwie różne rzeczy) wierząc w swoje umiejetności i w to, że ma przewagę nad stołem będzie starał się maksymalizować swoją wygraną. Z drugiej strony, ciężko negować podejście graczy wchodzących z niskim buy'inem. Chcą na ogół szybciej nabrać doświadczenia i ogłady minimalizując ryzyko dużej przegranej. Poza tym lubią widok większych pul, bo wtedy dopiero czują że grają. Na pewno gracze nie stosujący zasad zarządzania bankrolem nie mogą sobie pozwolić na pierwszy sposób gry z pełnym buy'inem. Jest to najszybsza droga do spłukania się. Oczywiście wielkkość buy'ina ma duży wpływ na styl gry. By nie tworzyć pozwolę sobie przywołać tutaj mój post z przed paru miesięcy:

    Pomijając sprawę oczywistą, że odpowiedni bankrol daje zabezpieczenie na chwilowe wachnięcia wynikające z różnych przyczyn (bad beaty, błędy, grę na lepszych, chwile słabości, tilty itd..) jego brak na ogół (nie u wszystkich) ma przełożenie na styl gry. Gracze bez bankrola są na ogół bardzo pasywni i cholernie czytelni. Nie blefują za połowę lub cały buy in, nie wykorzystują pozycji do ostrych zagrań lub check-raisów przy jej braku. Nie grają na graczy tylko na kartę, są bardzo ostrożni. Większość z nich to typowe call station, wykazujące się agresją jedynie w grze przed flopem z różnymi rękami oraz po flopie wyłącznie z super kartami. Ten typ gracza określa się jako red fish lub jakoś tak. Skutek jest taki, że lepsi gracze od razu to widzą i potrafią wspaniale to wykorzystać. Gość ma mnóstwo zagadek, samemu nie stwarzając praktycznie żadnych. Jego duże ciemne są najczęściej przebijane. Mówię tu o grze short hand gdzie dokładane ciemne mocno redukują buy in, bo na full ring to zjawisko nie jest aż tak widoczne. Inny i bardzo często spotykany typ graczy to totalni hazardziści. Wchodzą na ogół z połową buyina i liczą na podwojenie. Gdy się to uda i jeśli potrafią być konsekwentni w swoich postanowieniach wychodzą ze stołu. Gdy im zostaje mniej niż 1/4 buy ina zaczynają rzucać all inami pre flop, gdyż nie potrafią za dobrze grać po flopie, a po drugie i tak nie mają już czym.


    Generalnie styl gry takich graczy przypomina turnieje. Naprawdę rzadko się zdarza by było w ich grze coś finezyjnego. W przykładzie, który przedstawił Kakashi majac 20% bui'na jesteśmy all in pre flop i gramy rozdanie turniejowe. Pech sprawia, że gość kupuje strita. Gdybyśmy mieli więcej na stole przeciwnik nigdy by się nie dowiedział, że ten strit mu szedł. Nasz bet na flopie zapewne zakończyłby już rozdanie. Sądzę, że gra typu niski buy'in to duża loteria. Gra sprowadza się do gry pre flop (która jest najłatwiejsza, wystarczą różne tabelki i schematy) i czasem do gry po flopie. Czy grając w ten sposób możemy się czegoś nauczyć ? Myślę, że sporo będąc uważnym obserwatorem, podpatrując jak robią to inni. Gdy gramy nasze zaangażowanie jest o wiele większe niż gdybyśmy byli na kibicu 8)

    Pozdrawiam

  10. #20
    Dołączył
    Jul 2004
    Przegląda
    Las Vegas
    Posty
    1,154
    Dla mnie gra z niskim buyinem jest nudna i dla poczatkujacych. Gra sie tylko okreslone rece (wysokie pary i wysokie karty) i zwykle kluczowe decyzje pre flop. Rece typu 76s i niskie pary odpadaja bo nie ma implied oddsow. Mozliwe, ze da sie w ten sposob zarobic, ale to jest taka imitacja pokera.

    Cala radosc i umiejetnosc to gra z pelnym buyinem i pelnym wachlarzem rak.

    Co do przechodzenia na wyzsze stawki to 10x max buin to absolutne minimum. 20 jest juz bezpieczne. Natomiast nie mozna mowic ze na 200nl jest duzo wyzszy poziom niz na 100nl, po prostu moze sie zdazyc zla seria i traci sie spora czesc i trzeba zejsc nizej. Ale czasem trafia sie dobra seria i mozna szybko poszybowac w gore z bankrolem.

    Wiec nie ma sie co zniechecac tylko trzeba probawac. Natomiast polecam tez wyplacanie czesci wygranych i przeznaczenie je na cos zupelnie innego (z zalozeniem, ze te pieniadze juz nie sa bankrolem i nie beda wplacone spowrotem). Latwiej wtedy opanowac tilt, gdy wiemy ze i tak jestesmy do przodu.

    Goral