Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19
  1. #11
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez Hitman_86 Zobacz posta
    Reakcja frustrata: Blog Krzysztofa Perza
    Koleś jest zdecydowanie na ultra tilcie. W każdym badź razie ubaw z lektury miałem niezły.

  2. #12
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    11
    Ten koleś na zdecydowanym tilcie to ja...

    Nie piszę tutaj, aby wdawać się w polemikę. Na forum pokerowym nie było by to wystarczająco sexi
    Natomiast w Polsacie, lub w TVN, to już jak najbardziej...

    Chcę jedynie odpowiedzieć loserowi, że chyba nie dokładnie przeczytał to co napisałem. Mój główny zarzut to właśnie stosowanie linii zielonych i linii zderzeniowych. Zwał, jak zwał, ale chodzi dokładnie o granie w kółko. Oczywiście tego udowodnić się nie da, ale pokazać manipulacje statystyczne w programie adresowanym do dużej ilości ludzi było by miło.

    Chciałbym aby koledzy postarali się zrozumieć politykę sieci pokerowych. To jest biznes w którym jak tlen potrzebni są nowi - najlepiej jak najmniej doświadczeni gracze. Posłużę się swoim przykładem. Z początków mojej gry w texas holdem. Grałem przez wiele tygodni i wciąż przegrywałem. Równolegle przyszedł mi do głowy fajny pomysł promocyjny. Opisałem go po angielsku i dostałem odpowiedź że jest ciekawy. Kilka godzin po tej odpowiedzi wygrałem ( zająłem pierwsze miejsce ) turniej z wpisowym 4 dolce.

    Przypadek powiecie?
    Hehe. Takich przypadków z późniejszych lat mogę mnożyć.

    Dlatego dla tych, którzy niekoniecznie wierzą we wszystko, proponuję zastanowić się jak Wy byście postępowali, gdybyście mieli taką firmę...

    I na koniec. Akurat zakwalifikowałem się do Kielc. Dla zabawy przyjadę. Będziecie mogli mi tam dać w mordę... W pokera w życiu wygrałem więcej, niż 90 procent z Was. Wliczając turniej w necie z wpisowym 55 dolców, gdzie za pierwsze miejsce było ponad sześć tysięcy. Wygrałem je i do dziś faktycznie udało mi się to już przegrać. I faktycznie pisząc to wszystko przemawia przeze mnie frustracja, ale i spora pewność, że albo moja zła passa się skończy, albo reklama pokera z biegiem czasu stanie się coraz trudniejsza...

    No, ale jeśli poker w necie jest uczciwy to ta zła passa w końcu mi się skończy. Prawda? Hehe. cześć.

  3. #13
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    769
    czesc twoich argumentow jest zenujaco slaba (proba 100 rak, raz wygralem turek jak wyslalem maila z pomsylem), czesc dosc enigmatyczna - jak masz zamiar udowodnic jakies linie zielone i zderzenia w programie dla mas (tvn ?). pewnie jest to sekret do czasu wielkiego wystepu, ale jesli ma byc to tak szokujace i nowatorskie, to jak oceniasz szanse zrozumienia odchylen w statystyce przez glupi i ciemny lud ?

  4. #14
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    11
    Nie chodzi o próbę stu rąk. Chodzi o to, że statystyki udostępniane przez pokerroomy tak na prawdę nic nie mówią. Mając takie same statystyki możesz zarówno zostać milionerem, jak i bankrutem i o to generalnie chodzi. A w próbce stu rąk, a nawet w próbce dziesięciu rąk, można pokazać wyłącznie mechanizm dlaczego tak się dzieje. I o to chodzi, a nie o to, że uważam próbkę stu rąk za reprezentatywną.

    Chciałem to tylko wytłumaczyć, bo mam wrażenie, że chcący, lub niechcący ale parę osób chciało by we mnie widzieć debila...
    Uprzejmie więc informuję, iż debilem - jak sądzę - nie jestem. Po prostu i zwyczajnie jest mi już wszystko jedno i moja działalność - nazwijmy to blogowa - to efekt czegoś, co nazwał bym zimnym wkurwieniem...


    Tak się składa, że mogę żyć bez wpłacania kasy do pokerroomów.

  5. #15
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez krzysztof Zobacz posta
    Ten koleś na zdecydowanym tilcie to ja...
    W takim razie polecam np. to: The Poker Mindset: Essential Attitudes for Poker Success

    Cytat Zamieszczone przez krzysztof Zobacz posta
    Nie piszę tutaj, aby wdawać się w polemikę. Na forum pokerowym nie było by to wystarczająco sexi
    Sexi, nie sexi. Jest to po prostu bez sensu. Ale jak chcesz to możesz spróbować. Wielu takich już tutaj było .

    Cytat Zamieszczone przez krzysztof Zobacz posta
    Chcę jedynie odpowiedzieć loserowi, że chyba nie dokładnie przeczytał to co napisałem. Mój główny zarzut to właśnie stosowanie linii zielonych i linii zderzeniowych. Zwał, jak zwał, ale chodzi dokładnie o granie w kółko. Oczywiście tego udowodnić się nie da, ale pokazać manipulacje statystyczne w programie adresowanym do dużej ilości ludzi było by miło.
    Z tymi liniami to IMO straszna lipa jest. Bo gdy ja byłem początkującym graczem to przez jakiś rok byłem na zderzeniowej. A teraz od 5 lat cały czas jestem na zielonej. Czyli odwrotnie niż to opisujesz. Długo, kurna, dają mi wygrywać. I to w dodatku w niewłaściwej kolejności.

    Cytat Zamieszczone przez krzysztof Zobacz posta
    Dlatego dla tych, którzy niekoniecznie wierzą we wszystko, proponuję zastanowić się jak Wy byście postępowali, gdybyście mieli taką firmę...
    Ja bym postępował uczciwie. No bo po co podkręcać soft skoro chętni do gry i tak się znajdą.

    Cytat Zamieszczone przez krzysztof Zobacz posta
    W pokera w życiu wygrałem więcej, niż 90 procent z Was.
    No wiesz, być break even to żaden szczególny wyczyn. Chociaż niewątpliwie pewne osiągniecie to jest skoro zdecydowana większość graczy to dawcy.

    Cytat Zamieszczone przez krzysztof Zobacz posta
    Nie chodzi o próbę stu rąk. Chodzi o to, że statystyki udostępniane przez pokerroomy tak na prawdę nic nie mówią.
    Statystki udostępniane przez pokerownie potraktowałbym jako ciekawostkę. Przez lata gry w pokera zebrałem trochę własnych statystyk. I w dodatku jestem z nich zadowolony.

    Over & out.

  6. #16
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    109
    Cytat Zamieszczone przez krzysztof Zobacz posta
    Ten koleś na zdecydowanym tilcie to ja...

    Nie piszę tutaj, aby wdawać się w polemikę. Na forum pokerowym nie było by to wystarczająco sexi
    Natomiast w Polsacie, lub w TVN, to już jak najbardziej...

    Chcę jedynie odpowiedzieć loserowi, że chyba nie dokładnie przeczytał to co napisałem. Mój główny zarzut to właśnie stosowanie linii zielonych i linii zderzeniowych. Zwał, jak zwał, ale chodzi dokładnie o granie w kółko. Oczywiście tego udowodnić się nie da, ale pokazać manipulacje statystyczne w programie adresowanym do dużej ilości ludzi było by miło.

    Chciałbym aby koledzy postarali się zrozumieć politykę sieci pokerowych. To jest biznes w którym jak tlen potrzebni są nowi - najlepiej jak najmniej doświadczeni gracze. Posłużę się swoim przykładem. Z początków mojej gry w texas holdem. Grałem przez wiele tygodni i wciąż przegrywałem. Równolegle przyszedł mi do głowy fajny pomysł promocyjny. Opisałem go po angielsku i dostałem odpowiedź że jest ciekawy. Kilka godzin po tej odpowiedzi wygrałem ( zająłem pierwsze miejsce ) turniej z wpisowym 4 dolce.

    Przypadek powiecie?
    Hehe. Takich przypadków z późniejszych lat mogę mnożyć.

    Dlatego dla tych, którzy niekoniecznie wierzą we wszystko, proponuję zastanowić się jak Wy byście postępowali, gdybyście mieli taką firmę...

    I na koniec. Akurat zakwalifikowałem się do Kielc. Dla zabawy przyjadę. Będziecie mogli mi tam dać w mordę... W pokera w życiu wygrałem więcej, niż 90 procent z Was. Wliczając turniej w necie z wpisowym 55 dolców, gdzie za pierwsze miejsce było ponad sześć tysięcy. Wygrałem je i do dziś faktycznie udało mi się to już przegrać. I faktycznie pisząc to wszystko przemawia przeze mnie frustracja, ale i spora pewność, że albo moja zła passa się skończy, albo reklama pokera z biegiem czasu stanie się coraz trudniejsza...

    No, ale jeśli poker w necie jest uczciwy to ta zła passa w końcu mi się skończy. Prawda? Hehe. cześć.
    Politykę sieci pokerowych co niektórzy nie będący naganiaczami aff, nawiedzonymi fanatykami bądź pracownikami danych firm rozumieją aż za dobrze. Co do pytania gdybym ja miał taką firmę jak.... to najpierw zatrudniłbym developerów z Shanky T. a potem rozpoczął zabawę w pokera bez końca. Zresztą co to za problem podstawić boty grające sss i wyprowadzać kasę bez końca. Kiedyś było wielu krzykaczy co twierdzili ze żaden bot od nich nie wygra ani grosza dziś niestety jak dostali po kilka-dziesiąt-set $ rekompensaty gęby głęboko na kłódkę trzymają.
    No niestety grając MTT za 4$ to nie dowiedziesz tego czy jest uczciwy czy nie bo to jest po prostu zwykła loteria która o niczym innym nie świadczy tylko o tym czy ktoś miał więcej czy mniej szczęścia w wygrywaniu coinflipów.

  7. #17
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    11
    Nie wiem, jak to jest z Francją. Słyszałem opinię, że prawdziwym powodem tego, ze mają zakaz grania w serwisach zagranicznych nie są kwestie podatkowe - to faktycznie było by śmieszne, tylko obawy mniej więcej tożsame z moimi.

    Chętnie zapoznam się z ciekawą opinią - merytoryczną - na ten temat.

    Gdyby tak jednak było, to oznacza, ze zbliżamy się błyskawicznie do całkowitego zakazu pokera internetowego.


    W tej chwili próbuję przekonać kilka osób z dużej firmy komputerowej, aby weszli ze mną w projekt takiej organizacji pokera, aby wyeliminować obawy podobne do moich.

    Grę można tak zorganizować, aby gracze mieli maksymalną pewność, że wszystko jest OK. Choć musiało by się to odbyć, również kosztem ich prywatności. Czyli ogólnie dostępne statystyki graczy wchodzących na stół finałowy. Każdy będzie mógł sobie odpalić ich grę od początku turnieju. Jednak to prawdopodobnie nie było by wystarczające.
    Statystyki każdego gracza musiały by również obejmować całą historię. W tej chwili pracuję nad tym, jak musiały by one wyglądać, aby były wiarygodne. Wiem już, że można to zrobić, ale w szczegóły wdawać się jest na razie zbyt wcześnie. W każdym bądź razie sprowadzało by się to, do tego, iż po odpaleniu statystyk gracza widzielibyśmy jak wygląda jego gra w zderzeniach. Typu AK na AQ Ręce przegrywające z bigstackiem, czy z szort stackiem itp.

    Jednym słowem uczciwie się da. Pytanie dlaczego nikt jeszcze na to nie wpadł?

  8. #18
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    21
    Cytat Zamieszczone przez krzysztof Zobacz posta
    Jednym słowem uczciwie się da. Pytanie dlaczego nikt jeszcze na to nie wpadł?
    Bo pokerroomy lubią donków?