Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19
  1. #1
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    124

  2. #2
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    343
    pozytywny

  3. #3
    Dołączył
    Nov 2009
    Przegląda
    Gdynia
    Posty
    28
    ...I bardzo dobrze, że takie lekkostrawne poglądowe artykuły zaczynają się pojawiać w popularnych portalach informacyjnych, a nie tylko na stronach poświęconych pokerowi.

  4. #4
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    100
    Reakcja frustrata: Blog Krzysztofa Perza

  5. #5
    Dołączył
    Jan 2004
    Posty
    1,849
    lol, nie chce mi sie tego czytac, bo napisane strasznie nieprzystepnym jezykiem - o co gosciowi chodzi?

  6. #6
    Dołączył
    Mar 2006
    Posty
    1,341
    "Statystyka w pokerze jest wyłącznie mechanizmem mającym skłonić nieświadomych naiwnych młodych ludzi do tego, aby zaufali cwaniakom, którzy następnie oskubią ich z pieniędzy. Internetowy poker służy bowiem wyłącznie do napychania kasy pokerroomom. Kilka, może kilkanaście procent z tego co wpłacają gracze trafia do wybranej grupy, która na rynku lokalnym zajmuje się naganianiem frajerów."
    Lol.

  7. #7
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    No dużo prawdy w tym jest ponieważ ten cały pokerowy biznes kręci się dzięki frajerom. A takie sprawy jak to kto nagania frajerów i jak są później dzielone ich pieniądze to już drobny szczegół.

  8. #8
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    109
    Internetowy poker służy wyłącznie do napychania kasy pokeroomom" No patrząc na takie zestawienia Top Countries of of All Time | PokerTableRatings.com raczej nie trudno się z tym zgodzić wystarczy podliczyć państwa na plusie i na minusie by zobaczyć ile rake zżera pieniędzy graczy. Sam jestem w szoku że Polacy tyle pieniędzy przepuścili na FTP i Party Poker ale pewnie duża część z nich pochodzi z darmowego 50$-100$ biorąc pod uwagę skłonność do mulitikont wyszła taka suma
    Teoria z tym że dają wygrywać konkretnym graczom jest po prostu głupia bo każdej sieci zależy tylko na jednym żeby utrzymać jak najdłużej pieniądze w ruchu czyli mają jak najwięcej przepływać między kontami graczy bo to generuje maksymalny zysk z rake a nie jedni wskazani wygrywać i je wypłacać. Musi być w sieci przewaga depozytów nad wypłatami co jest logiczne a nawet ipoker ma takie założenia dla swoich roomów. Jednym słowem skin który ma za dużo graczy wygrywających jest banowany to już daje wiele do myślenia o polityce co niektórych sieci.
    Utrzymać w sieci można pieniądze na kilka sposobów z których najprostszym jest bonus od depozytu, wyścig rake, sng czy mtt, turniej za wyrobienie pkt.
    Jednak najdoskonalszym sposobem byłaby niewątpliwie manipulacja RNG żeby gracze grali w tzw. kółko generując jak najwięcej rake. Ale czy ona się odbywa to nikt nie potrafi tego stwierdzić nie mając dostępu i wglądu do sterowania siecią. Ja śmiem twierdzić że w sieciach gdzie ilość graczy wynosi <10k musi się ona odbywać bo inaczej cały interes by padł. Weźmy np. entraction z ich średnią graczy którym proponują kosmiczne zwroty rake i bonusy mając zalogowanych 5000 "graczy" w ich dziwnym freerollu o 50euro, 300 MTT, 200SNG, 300 na funmoney i 600 na stolikach w jaki sposób oni zarabiają???. Odliczając z tego pensje pracowników, koszty utrzymania serwerów i setki naganiaczy z linkami affi którym trzeba płacić jedynym sensownym zarobkiem wydaje się lokowanie zgromadzonych środków przez graczy w procenty bo przecież naraz wszyscy nie wypłacają. No ale ile znowu tych środków może być zgromadzonych skoro gra głównie toczy się na poziomie NL2-NL10.
    Niby wie w którym kościele biją na tym blogu tylko w żaden sposób swojej teorii nigdy nie udokumentuje bo nie ma takiej technicznej możliwości nawet gdyby zebrał wszystkie rozdania graczy all-time to gówno by udowodnił bo programy mogą być tak doskonałe że zgodnie ze statystyką obrabiają wszystkich z rake jak tylko chcą. Biorąc pod uwagę 250tys grających liczba możliwych układów między tymi ludźmi jest prawie nieskończona. Dla mnie to zwykły oszołom który chce narobić szumu i myśli że dostanie pracę w PS albo łapówkę żeby już skończył pisać swoje wywody.

  9. #9
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez loser Zobacz posta
    Sam jestem w szoku że Polacy tyle pieniędzy przepuścili na FTP i Party Poker ale pewnie duża część z nich pochodzi z darmowego 50$-100$ biorąc pod uwagę skłonność do mulitikont wyszła taka suma
    Oj, nie marudź już tak. $2M na 25k graczy daje średnio $80 na gracza. PTR zbiera dane chyba jakieś 2 lata więc te $80 to nie jest jakaś wielka kwota. Np. zwykły abonament radiowo-telewizyjny za ten okres kosztował więcej. Do tego to zestawienie zapewne nie uwzględnia rakebacku i jak sam zauważyłeś, jakichś tam no deposit bonusów. IMO z polskim pokerem cashowym nie jest wcale tak źle, chociaż oczywiście znacznie lepiej byłoby gdyby kasa wpływała do Polski a nie wypływała. Niewątpliwie Polska musi podążać śladem Białorusi.

  10. #10
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    769
    Pokażę dwóch teoretycznych graczy, którzy dysponując kapitałem stu dolarów i mając dokładnie takie same karty w stu rozdaniach osiągną całkowicie przeciwstawne wyniki. Jeden z nich straci kapitał być może nawet kilka razy. Drugi - powtarzam raz jeszcze mając identyczny rozkład kart zarobi tysiąc.
    no nie, przekonal mnie. jak nawet po 100 rozdaniach nie moze sie wyrownac, to cos musi smierdziec