Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1
    Dołączył
    Apr 2009
    Przegląda
    Kielce
    Posty
    197
    ośmiu osobowy stół:

    100/200

    Gracz A: x żetonów
    B: x
    C: 3175
    D: x
    E: x
    Hero: 4799 (Q7o)
    SB: x
    BB: 11190

    Gracz C: Taki luźni gość, z czego co zauważyłem jego stack bardzo się waha, ale zawsze przy showdown`ie miał jakiś układ, z pustą ręką nie gra.
    Gracz Hero: Nie wiem jakiego mnie widzą... bo akurat nie zwracałem uwagi na to, zwykle często limpowałęm na wczesnych poziomach, a teraz zacząłem grać bardziej tight nie licząc tego momentu
    Gracz BB: nowy gość nie znam go.

    pre-flop:
    Pot: 300

    A - fold
    B - fold
    C - call 200
    D - fold
    E - fold
    Hero - call 200
    SB - fold
    BB- check

    flop:
    Pot: 700
    K J 7o


    BB - bet 400
    C- call 400
    Hero - call 400
    (sprawdziłem bo uznałem, że BB może chcieć ukraść pota wykorzystując psychiczną przewagę w żetonach. Call ze strony C jest normalnym zachowaniem gdyż na flopie sprawdza prawie 80% widocznie pasuje wtedy gdy na flopie pojawi się karta wyższa niż jego na ręce widocznie może mieć "A z niskim kickerem". zobaczymy co turn przyniesie )

    turn:
    Pot: 1900
    K J 7 2o


    BB - check
    C - check
    Hero - check

    (wszyscy przeczekali, mogłem zaatakować gdyż turn raczej na pewno nikomu nie pomógł jednakże nie zaatakowałem i chyba tu zrobiłem błąd, nie chciałem tracić więcej staka...)

    rver:
    Pot 1900
    K J 7 2 A


    BB - bet 200
    C- call 200
    Hero - ??

    No właśnie co dalej?
    BB - Nie znam go więc nie wiem co może mieć ten bet za 200 do puli 1900 jest śmieszny. Widocznie chce zaciągnąć nas w pułapkę, albo faktycznie tyle jest warta jego ręka...

    C - Ten gracz raczej na pewno coś ma, może to być każda z tych kart niewątpliwe jest to, że może mieć "A high"

    Hero - Mam tylko do wrzucenia 200 żetonów aby wygrać 2300 więc pot oddsy są cudowne, ale to kolejne 200 do stracenia i pewność, że tej walki nie wygrałem gdyż na stole są bardzo groźne karty względem mojej skromnej 7

    Co mógłbym zrobić?
    - sprawdzić? żeby przekonać się jak łatwo stracić kolejne 200 żetonów?
    - spasować? żeby przekonać sie jak łatwo umknęła mi duża kasa za mało?
    - Przebić? żeby przekonać innych, że mam silną broń? "i tak zapewne zostanę sprawdzony"
    - All-in? żeby przekonać się jak straciłem dużo za nie wiele?
    Ostatnio edytowane przez eXe ; 23-10-2010 o 18:17

  2. #2
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    465
    Analiza rozdania powinna się skończyć na foldzie Q7o z BU na 24bb. I nie limpuj nigdy na takim stacku i z taką reką zwłaszcza z wczesnych pozycji

  3. #3
    Dołączył
    Apr 2009
    Przegląda
    Kielce
    Posty
    197
    zdaje sobie sprawę, że nie powinienem.

    Po prostu chodzi mi już o fakt dokonany, a nie o fakt wykonany

    Cytat Zamieszczone przez Milosz17 Zobacz posta
    zwłaszcza z wczesnych pozycji
    - hero jest na buttonie

  4. #4
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    465
    Ok tu troche mój błąd bo pisałem o wczesnych pozycjach w odniesieniu do twojego imagu, ale źle przeczytałem poziomy, nie pozycje.

    Tak czy tak folduje flop, mamy w stacku 23bb nie chcemy się pchać w problematyczne rozdanie. Tym bardziej fold na river, po callu goscia nie bijemy absolutnie nic, a karty chłopaki i tak pokażą więc mamy ready

  5. #5
    Dołączył
    Apr 2009
    Przegląda
    Kielce
    Posty
    197
    Cytat Zamieszczone przez Milosz17 Zobacz posta
    Tak czy tak folduje flop, mamy w stacku 23bb nie chcemy się pchać w problematyczne rozdanie.
    Ok wiem ze fold na flop, ale postanowiłem sprawdzić. Mnie interesuje tylko river. Wiem że popełniłem błąd wchodząc do gry z takimi kartami, ale czekać na monstery nie będę tym bardziej, że poza grą byłem około 3 okrążenia.

    Cytat Zamieszczone przez Milosz17 Zobacz posta
    Tym bardziej fold na river, po callu goscia nie bijemy absolutnie nic, a karty chłopaki i tak pokażą więc mamy ready
    Ok rozumiem fold. Widziałem na forum pewne osoby które nie potrafią się oprzeć sprawdzenia niskich zakładów do dużej puli, tj tu 200 do 2300* to bardzo mało co o tym myślicie?

    *chodzi mi tylko i wyłącznie o sprawdzenie tego beta, jakieś wnioski czy regułki.

  6. #6
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    215
    omg o co tu chodzi? sam sobie odpowiadasz zadając pytanie w temacie.
    po co chcesz tam dokladac tego blinda?

  7. #7
    Dołączył
    Apr 2009
    Przegląda
    Kielce
    Posty
    197
    również sam mogę sobie odpowiedzieć, że zagranie all-in było by najlepsze

    Chce znać zdanie innych, czy jest sens w takich dennych sytuacjach dokładać minimalnego beta czy też pasować.

  8. #8
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    215
    zadając pytanie wydaje sie że zdajesz sobie sprawe z tego ze dokładając do puli 200 przegrasz... więc teraz ja mam pytanie: po co chcesz przegrac jeszcze wiecej niz powinienes, szczegolnie przy tak malym stacku?

  9. #9
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    336
    fold przed flopem, z niegrywalna reka, oszczedzaj zetony
    fold na flopie, nic nie bijesz, oszczedzaj zetony
    fold na river

  10. #10
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Na river bijesz tylko i wyłącznie blef. O ile BB może mieć tutaj air, to sprawdzający już oczywiście nie. W zasięgu gracza C nie ma prawie żadnej ręki, którą bijemy, jedynie optymistycznie patrząc, jakieś gorsze 7X typu 87s itp.