Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Witam!

    Chcialbym dowiedziec sie co sadzicie o rozdaniu, ktore przytrafilo mi sie ostatnio na ligowym turnieju. Jestem poczatkujacym graczem mtt wiec prosze o szczera opinie.

    Wiec rozdanie mialo miejsce na blindach 500/1k ante 100 (nie jestem pewien czy taka byla wysokosc ante).

    UTG: fold
    UTG+1: fold
    VILLAIN: raise-2,2k (stack ok. 90k)
    CO: fold
    HERO: raise 5k (stack ok. 22k)
    D: fold
    SB: fold
    BB: fold

    FLOP:

    HERO: bet 6k
    VILLAIN: raise AI
    HERO:?

    Zakres villaina wydawal mi sie w tej sytuacji dosc szeroki, poniewaz 4 ostatnie rece z rzedu podbijalem przed flopem (z czego 3 wygralem bez showdownu, jedna spasowalem na flopie po becie rywala). Villain dosiadl sie do stolika 6 rak temu z czego moze 1 zagral.
    Czy uwazacie, ze sprawdzenie AI na flopie jest poprawne?
    Moze moj c-bet na flopie byl nie potrzebny?
    Kolejne pytanie to czy moj re-raise PF jest odpowiednio wysoki?
    Moze push AI PF bylby lepszym rozwiazaniem?

  2. #2
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    1
    Według mnie Villain trzyma na ręku KK lub AK a może nawet AA,
    Myślę że twój re-raise przez flopem był dobry, pokazałeś przeciwnikowi że masz mocną rękę, tym bardziej że twój stack był mały,
    jeśli twój przeciwnik rozgrywa mało rąk prawdopodobnie w tej sytuacji ma MONSTER hand.
    Musisz wziąć pod uwagę czy pasując w tym momencie, masz szansę na dalszą grę, przy niskim stacku względem innych graczy powinieneś pójść all-in licząc że flush draw się uda.

  3. #3
    Dołączył
    Mar 2006
    Posty
    123
    Ja z takim stackiem preflop po prostu gram reshove, nie ma raczej sensu raisować czy callować i robić sobie problemy na flopie. Tym bardziej że byłeś aktywny i gość może zagrać tam jakiś hero call np z A9 czy KQ

    Na flopie już się musisz właściwie zestackować, nie ma ucieczki skoro włożyłeś prawie 1/4 stacka i do tego trafiłeś fd. Na flopie można zagrać check/shove albo właśnie cbeta. Ja osobiście wolę to drugie w takich spotach i pewnie też bym podbił około 6k. Do shove oczywiście call & pray .

    Pozdrawiam

  4. #4
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,010
    Z 3-25 BB stackiem praktycznie zawsze twój 3bet pre powinien mieć rozmiar all-in. Inny sizing po prostu raz na jakiś czas doprowadza do takich ciulatych spotów + masz całkiem duże fold equity przeciwko czemuś pokroju 55, które może sprawdzić tanio flopa i potem się zestackować jeśli nie spadnie A/K/Q i zamiast wygrać żetony pre odpadniesz potem z turnieju. Jakiekolwiek ciekawsze zagrania niż steal i re-steal all-in zaczynają się dopiero od stacków 30BB+

  5. #5
    Dzieki za wasze odpowiedzi, bardzo mi to pomoglo. Tak na marginesie zcallowalem jego AI po flopie i pokazal KJo, niestety moje outy nie spadly.

  6. #6
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    50
    Po pierwsze czesto zdaza sie, ze jak sam sie nazwales, gracze poczatkujacy przeceniaja sile reki kiej jak AQ AK, sa to bardzo dobre rece startujace w holdemie aczkolwiek nie jest to wielki monster. Dla przykladu przeciw wiekszosci par od 66 do JJ bedziesz na coinflipie z kilkuprocentowa przewaga dla twojego przeciwnika czyli okolo 54%-46% zalezy od wysokosci pary. Przeciwko rece typu 910 w kolorze bedziesz w przewadze okolo 65%-35% zdominowanych masz niewiele rak podbijanych przez tight zawodnika. AJ A10 suited, KQ prawdopodobnie bez podbijania w tej sytuacji, z kolei AA KK czy QQ maja Cie od 70%-30% do nawet 88%-12%, takze jestes zmiazdzony. Po drugie twoj przeciwnik ma stracka ponad 4 razy takiego jak Ty, w tym przypadku nie chcesz grac wysokiego pota w sytuacji gdzie nie masz nawet pary. Twoj draw do koloru przyjdzie tylko raz na 3, na flopie masz 37% szans na wykonczenie koloru na turnie juz tylko 19%, mozesz na sile liczyc 3 asy jako swoje outsy aczkolwiek sposob w jaki rozdanie zostlo rozegrane swiadczy o tym ze twoj as raczej juz jest trupem a jego jedyna wartosc to jego suit. I znowu zbijamy do 37% i 19%... Dlatego, zwlaszcza jako poczatkujacy gracz, pierwszy twoj blad to re-raise przed flopem przeciw big-stack. Nastepnie na flopie bet, ktory praktycznie sprawia ze jestes pot-commited. Jezeli sprawdzisz ten flop i karo uderzy na turnie wtedy masz wieksze szanse na to ze twoj przeciwnik odplaci Ci twoj value potsizebet n river. Troszke tez zamotales bo z tego co piszesz wynika ze gralez z pozycji wiec twoj przeciwnik musial najpierw checkowac lop zeby potem raisowac. Stad wnosze ze checkowal na flopie i tm wlasnie miales wziac darmowa karte, jezeli karo by wyszlo na turnie, gwarantuje Ci ze twoj przeciwnik w zyciu by cie nie posadzil na nut flush a jesli check-raisowal flop to znaczy ze mial ci z czym odplacic. Nie napisales tez co zrobiles dalej. W sytuacji w ktorej z 22k polowe wsadziles do puli i byles postawiony w sytuacji call na reszte swoich chipsow to robisz call... W puli jest teraz 35,500, 2500 blindy i ante, twoje 11k i 22k ktore lacznie przebij twoj przeciwnik. masz 11k to 3,15-1 pot odds i 1-2 underdog. W prostych slowach musisz dac 24% puli zeby wygrac calosc w sytuacji w ktorej masz 37% szans na uzupelnienie swojego flusha. Osobna sprawa to czy koles mial seta czy tylko AK wtedy toje procenty moga nieco spasc aczkolwiek nigdy przenigdy nie folduje na tym flopie po tym jak juz polowe stacka wlozylem do puli.