Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Wątek: QQ

  1. #11
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,010
    Nie miałeś przez tyle rąk żadnego showdownu u tego typa żeby lepiej określić jego tendencje post flop? Przez tyle rozdań pewnie kilka razy na river cośtam pokazał a może nawet jakaś 3bet pula się trafiła.

    Co do nie 3betowania pre to strasznie dziwna rada. To, że ktoś jest nitem overall nie znaczy przecież, że jest takim samym nitem na buttonie. Poza tym 3bety z blindów ludzie chętniej sprawdzają - mają pozycję i zakresy są luźniejsze.

  2. #12
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    1,505
    Nie 3betowanie tutaj pre uważam wręcz za zbrodnię - miałoby to sens tylko i wyłącznie wtedy gdyby villain

    a) nigdy nie callował 3betów

    oraz

    b) 4betował tylko KK+

    Podpunkt a) jest niezwykle mało prawdopodobny w przypadku buttona (jak słusznie zauważył Leszek), natomiast podpunkt b) IMO niemożliwy

    Co do tego nitostwa to do tego co napisał Leszek wystarczy dorzucić Attemt. to steal gościa 32.5 i tyle w temacie

  3. #13
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    389
    Cytat Zamieszczone przez Aston1906 Zobacz posta
    Jest jeszcze trzeci powód betowania - by zabrać martwe pieniądze leżące w pocie.
    Ale jeśli betujesz kradnąc pulę, to chcesz dostać call czy nie? Jeśli tak, to betujesz for value, a jeśli nie to po prostu blefujesz. Trzecim powodm do betowanie może być to, że chcemy, żeby drawujące ręce sprawdzały bez właściwych oddsów. Ale na tak suchym flopie żadnych drawów nie ma.
    Poza tym kompletnie nie rozumiem, dlaczego mamy zakładać, że jeśli villain uderzy po tym jak odpuścimy cbet na flope,i to uderzy też na turn i river? Zresztą w tym konkretnym przypadku to akademicka dyskusja, bo nie znamy nawet jego AF.

    A co do 3betu, to zgodziłbym się, gdyby była jakakolwiek informacja o jego fold3bet i 4bet. A skoro 3bet z QQ to warto się zastaowić czy 3bet/fold czy 3bet/broke? Jeśli 3bet/fold to zamieniamy damy w blef. Więc nie 3betowałbym, żeby nie wyizolować się na lepsze ręce i grać przeciwko całemu zakresowi z jakim stealuje.

  4. #14
    Dołączył
    Mar 2006
    Posty
    260
    Albo zle Cie rozumiem albo twierdzisz ze bet/fold jest tu gorszy od check/calli(lulz), poza tym nie rozumiem tez co masz na mysli mowiac 'wyizolowac sie'

  5. #15
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    389
    Mam na myśli to, że jeśli villain nie jest jakimś kompletnym fiszem (a na takiego nie wygląda), to betując flop dostajemy call tylko od rąk, które nas biją. A zawsze mi się wydawało, że wrzucanie pieniędzy do puli, kiedy nie możemy wyrzucić lepszej ręki, a od słabszej nie dostaniemy calla jest zagraniem niepoprawnym. Ale oczywiście mogę się mylić.

  6. #16
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    1,505
    To teraz mi odpowiedz na proste pytanie

    Dostajesz dajmy na to AK na MP, otwierasz i calluje Cię luźno grający pasywny BB. Flop Q72 rainbow i check do Ciebie. Cbetujesz?

    PS. Mam nadzieję, że żartowałeś pytając czy 3betujemy for value czy for bluff z QQ....

  7. #17
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    389
    To nie ma związku. Pytanie jest inne: 3betujesz otwarcie z MP mając KK na BB. Spada flop A72. Przeciwko komu i dlaczego warto cebetować?

  8. #18
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    1,505
    przeciwko agresywnym graczom to collect dead money

    a nie zrozumiesz dlaczego, dopóki nie odpowiesz mi na moje pytanie, o którym myślisz, że jest bez związku

  9. #19
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    389
    Ale tutaj mamy 3betowaną pulę, mocną rękę, brak pozycji, sytuacja jest zupełnie odmienna niż w Twoim przykładzie. Ja po prostu nie widzę sensu w zamienianiu ręki w blef i check/foldowaniu każdego turna. A jeśli chodzi o dead money to wydaje mi się, że zupełnie inaczej rozumiemy to pojęcie.

    Wklejam tekst, który odnosi się do rozgrywania KK w 3betowanej puli na flopie A high przeciwko ogarniętemu rywalowi i z mojej strony eot.
    Before you bet, ask yourself if you’re betting for value or as a bluff. With an ace on the board you are certainly not betting for value. Thus you must be betting hoping that he’ll fold if you bet. Because this is a three-bet pot, you have to treat this situation gingerly. You are not going to get any action out of the hands that you beat by betting. If you look at your opponent's range, only a small percentage contains aces. If you check, your opponent may check behind, or he may bet. There is a chance that he could bet his entire range when checked to, so a call on the flop is fine. This opponent is not going to follow up with a turn bet unless he has you beat, so play accordingly.
    Poker Question at PokerListings.com

  10. #20
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    1,505
    Cytat Zamieszczone przez Herme$ Zobacz posta
    A jeśli chodzi o dead money to wydaje mi się, że zupełnie inaczej rozumiemy to pojęcie.
    tutaj pełna zgodność i z mojej strony również eot