Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    566
    Przywykłem już że tutaj niec sie nie dzieje, ale czy jest może jakaś strona/forum gdzie można sie czegos nauczyc o PLO? Chodzi mi o stronę w języku polskim, może jakiś blog. Podtsawy mam w miarę opanowane, mam pare filmików, ale mimo wszystko brak mi info o grze. Wiadomo że rózne stawki, różna gra, różne podejscia i rózne blędy.

  2. #2
    Polecam filmy Bociana na poker strategy i unipoker plus filmy na decuescracked

  3. #3
    No niestety wiekszosc informacji jest dostepna jedynie w jezyku angielskim. Dobrym rozwiazaniem jest zainwestowanie w jakis program typu Holdem Manager albo Poker Tracker mozna je zainstalowac za darmo i uzywac przez kilka dni. Pograj troszke potem wrzuc swoje statystyki na te forum moze ktos Ci powie gdzie popelniasz najwiecej bledow. Dobrym rozwiazaniem jest takze umieszczenie rak ktore sprawily Ci problem. Ogolnie to musisz grac zwracajac uwage aby grac z pozycji i dostosowywac swoja gre do przeciwnikow. Spora czesc rak rozgrywa sie zupelnie inaczej w zaleznosci jakiego masz przeciwnika. Dobra ocena przeciwnikow to podstawa aby byc wygrywajacym graczem.

    Pozdrawiam

  4. #4
    Dołączył
    Jul 2010
    Przegląda
    Oborniki Wlkp.
    Posty
    45
    Cytat Zamieszczone przez baron21 Zobacz posta
    Polecam filmy Bociana na poker strategy i unipoker plus filmy na decuescracked
    podaj linki, bede wdzieczny, mozesz rzucic na moje gg 28523112, z gory duze dzieki, jesli mozesz jeszcze pomoc to wal

  5. #5
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    566
    A jakie staty mogłbym wkleić? Nie mam pojęcia ktore są ważne i mam pt3

  6. #6
    Najlepiej wklej statystyki odnosnie pozycji czyli jakie VPiP PFR 3bet Agg CBet% w zaleznosci od pozycji na ktorej grasz

    Ogolnie taka jest zasada ze jesli jestes graczem poczatkujacym to nie powinienes grac wiecej jak 20% rak z pierwszych pozycji z buttona mozesz za to spokojnie grac 40%

    Pozdrawiam

  7. #7
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    566
    8500 rąk PLO10 i 2100 rąk PLO25. 5 max blindy 0.25/0.25
    Załączone obrazki Załączone obrazki

  8. #8
    Tak na szybko bo juz ide spac

    musisz podniesc poziom agresji
    staraj sie czesciej krasc blindy z ostatnich pozycji
    staraj sie czesciej izolowac slabych graczy ktorzy limpuja z wczesnych pozycji
    masz zbyt maly stosunek PFR/WPIP u mnie wynosi on od 0,65 do 0,75 w zaleznosci od stawek

    musisz wiecej betowac tak aby wartosc W$WSF podskoczyla przynajmniej do 40% ( no chyba ze gra jest bardzo loose i sporo graczy widzi flopa )
    staraj sie wiecej robic CBet szczegolnie jak jest tylko jeden gracz oprocz Ciebie i masz nad nim przewage pozycji

    staraj sie 3-betowac z szerszym zakresem rak nie tylko AA** szczegolnie jak masz pozycje

    Pozdrawiam

  9. #9
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    566
    Jak widać na stawkach PLO 25 ta agresja jest dużo większa niż PLO10. Nie miałem jednak takiego założenia. Jakos to wszystko samo z siebie wynika. Przerabiałem juz takie interpretowanie statystyk na NLH i chyba nie ma sensu nimi manipulować w taki teoretyczny sposób. Rozumiem że mam zmienić sposób myslenia itd...Nie czuje sie jeszcze zbyt pewnie, więc jestem bardzo pasywny pre flop i dość pasywny post flop. Z AA to nie 3 betuje prawie wcale. W zasadzie tylko jeśli jestem maksymalnie half stackiem, lub jeśli gram przeciw takiemu kolesiowi. Może wyniki gry AA nie są złe, nie zminia to jednak faktu, że jeśli jednak zgram 3 bet( Full stack vs Full stack) to jeśli nie trafie flopa, mam problem. No wiec sam nie wiem co zrobic na początek? Jak wy sie uczyliście? Może przygotować sobie jakiś grunt teoretyczny w postaci equity coś tam vs coś tam, bo w zasadzie za bardzo sie w tym nie orientuje

  10. #10
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    50
    No i bardzo dobrze, ze nie 3-betujesz z AA, jak sam stwierdziles jestes poczatkujacym graczem i nie czujesz sie jeszcze zbyt pewnie a limp do potu z AA w omahe to zaden blad... Osobiscie sam zrzucam AA bez kolorow i conectorsow do 3-betu. Problem z AA w omaszce jest taki ze okolo 60% flopow nie trafisz. I mimo ze mozesz post flop byc nadal z przodu to Twoj przeciwnik moze miec masywny draw ktory bedzie go stawial w roli faworyta do wygranej. Ponadto z doswiadczenia wiem ze kluczem do wygranej w omahe jest agresja i bardziej dosiadczeni zawodnicy bardzo szybko potrafia obliczyc swoje oddsy w puli i agresywnie betowac swoj draw. W takiej sytuacji dosc ciezko bedzie Ci zachowac pot niskim i sprawdzac kolejne bety tylko z AA na rece. Najwazniejsze to podnosic doswiadczenie z kazda kolejna reka, po czasie zauwazysz ktore reki gra Ci sie latwiej jak np. QJ109 double suit i wtedy mozesz zaczac podnosic agresje swoich betow. Poki nie czujesz sie do konca pewnie trzymaj sie swojej obecnej strategii, graj niski pot i staraj sie robic duze lay-downy w klopotliwych sytuacjach.