Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19
  1. #11
    Cytat Zamieszczone przez luktoja Zobacz posta
    Wolę wykonać zagranie, które da mi jakieś informacje o graczu czyli w tym przypadku przebić. Jeśli dostanę kolejne przebicie wiem, że koleś ma coś mocnego
    Rudymentarny błąd graczy micro. ZAWSZE intencją Twoich zagrań w cash games (przebicie, sprawdzenie, podbicie) z potencjalnie nutsowymi układami jest FOR VALUE, nie INFORMATION. Zmieniając to spojrzenie, przyspieszysz zdecydowanie zdobywanie kolejnych limitów.

    Cytat Zamieszczone przez luktoja Zobacz posta
    QQ, KK i AA co daje mu Top Parę
    Over Parę.

    Co do samego rozdania, nie lubię przebicia na flopie, chyba że na dużym samplu wyraźnie widać że nie pasuje do przebić na flopie. Jeżeli jednak przebieg rozdania przyjmuję formę opisaną przez CIebie to dalsza jakakolwiek polemika nie ma sensu gdyż z matematycznego pkt widzenia posiadając middle seta NAWET vs nit flipujemy vs sety, a jeżeli zainwestowaliśmy już w pulę np:

    4bb pre + przebicie jego contbeta do 13bb łącznie 17bb

    gramy wtedy o pota 201,5bb (razem z blindami) za 83bb czyli reasumując na każdym rozdaniu vs sety zarabiamy średnio 9,25bb

    Acha i jeszcze jedno, na fr można zrzucić bottom seta na suchych boardach z middle tak jak wyżej napisałem już ciężej.

  2. #12
    Mundi66 zrzucić seta mozna TYLKO majac NIESAMOWITEGO "rida" przeciw TOTALNEMU nitowi Moze takie rzeczy wynikaja z twojego doświadczenia lub wiedzy o przeciwniku
    Statystycznie zrzucanie seta jest idiotyzmem

    Ps kiedyś trafiłem seta 9 przeciwnik trafił seta Q i na riverze trafiłem Karete

  3. #13
    Dołączył
    Apr 2007
    Przegląda
    Litzmannstadt
    Posty
    548
    Cytat Zamieszczone przez Sabbah Zobacz posta
    Twoim zadaniem jest podejmowanie prawidłowych decyzji (wynik jest mniej ważny) . Jeśli ktoś zrzuca seta bo "wyczuł" ze ktoś ma wyższego seta jest IDIOTA!!
    Przez takie debilne rady ludzie pozniej zle graja.

  4. #14
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    169
    na fullringu jeszcze da rade seta zrzucic, ale na sh na nl10 nie da rady

  5. #15
    Cytat Zamieszczone przez Gratek Zobacz posta
    Przez takie debilne rady ludzie pozniej zle graja.
    Mowie o długofalowym postepowaniu. Naprawde uważasz ze mozna zrzucić seta podejrzewajac że ktoś ma wyższego ?

  6. #16
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez Leszek Zobacz posta
    Ja jestem jednym z (niewielu chyba) zwolenników, że "nie zrzucaj nigdy seta" jest dość overrated.
    Ja również uważam że ta zasada jest przeceniana. Duże znaczenie mają tu ready które mamy (lub nie) na przeciwnika. Mając to na uwadze, w tym konkretnym rozdaniu wrzucam stacka na flopie. Jak i z decydowanej większości podobnych rozdań.

    Cytat Zamieszczone przez uczniak Zobacz posta
    po co przebijasz na flopie?
    For value jak mniemam, z nadzieją na QQ+ u przeciwnika. Hero mam w końcu 2nd nuts a slowplay jest prawie zawsze do dupy. No i chyba oczywiste jest, że na takim flopie czasami raisujemy z air z nadzieja na air u przeciwnika.

    Cytat Zamieszczone przez luktoja Zobacz posta
    @Uczniak Przebiłem z dwóch powodów: dlatego, że nie lubię dawać oglądać kolejnych kart graczowi i dlatego, że nie lubię zbytnio callować podbić.
    Chociaż uważam, że raise na flopie był jak najbardziej słuszny, to w sam raz pierwszy powód jest raczej słaby ponieważ zbyt wielu turnów to się nie boisz i ewentualnie można "pozwolić przeciwnikowi blefować". Aczkolwiek przyznaję, że to głupie uczucie za darmo dać złapać przeciwnikowi two outera i później się wypłacić jak ostatni donk. Drugi powód też jest słaby ponieważ ja tutaj widzę tylko jakąś osobistą preferencję że nie lubisz być calling station. Nie argumentujesz tego w żaden sposób, np. że na podstawie dotychczasowych doświadczeń uważasz, że raise jest lepszy niż call.

    Cytat Zamieszczone przez Banis Zobacz posta
    Rudymentarny błąd graczy micro. ZAWSZE intencją Twoich zagrań w cash games (przebicie, sprawdzenie, podbicie) z potencjalnie nutsowymi układami jest FOR VALUE, nie INFORMATION.
    Przyznam, że call for value to dla mnie zupełna nowość.

    Cytat Zamieszczone przez Banis Zobacz posta
    to dalsza jakakolwiek polemika nie ma sensu gdyż z matematycznego pkt widzenia posiadając middle seta NAWET vs nit flipujemy vs sety
    Tzn. uważasz, że nit będzie miał tutaj tylko seta? Bo z moich obserwacji wynika, że nity (mimo tego całego swojego nitostwa) maja duże problemy z rozstawaniem się z wysokimi parami i dlatego są bardzo dobrym celem do setminingu.
    Ostatnio edytowane przez jdx ; 15-10-2010 o 11:14

  7. #17
    Cytat Zamieszczone przez jdx Zobacz posta

    Przyznam, że call for value to dla mnie zupełna nowość.
    Jeżeli mamy przeciwnika, który w większości wypadków będzie pasował do raise cbet flopa to optymalnym zagraniem przynoszącym nam największe value w long runie jest call.

    Cytat Zamieszczone przez jdx Zobacz posta
    Tzn. uważasz, że nit będzie miał tutaj tylko seta? Bo z moich obserwacji wynika, że nity (mimo tego całego swojego nitostwa) maja duże problemy z rozstawaniem się z wysokimi parami i dlatego są bardzo dobrym celem do setminingu.
    Jdx..... podkreśliłem słowo NAWET, ale dobrze wyjaśnię.

    W przypadku polaryzacji zakresu przeciwnika tylko i wyłącznie do setów z flopa, na każdym zrzucie middle seta tracimy w long runie połowę blindów, które zostały zainwestowane do tej pory w pulę.

    Przyjmując jednak standardowy zakres rąk przeciwnika do takiej sytuacji i prócz setów dodając do niego wszelkie over pair, każdy taki zrzut przynosi nam o wiele większe straty.

    Pozdrawiam

  8. #18
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    769
    polaryzacja do setow tez ciekawy koncept

  9. #19
    Cytat Zamieszczone przez 82rott Zobacz posta
    polaryzacja do setow tez ciekawy koncept
    Na potrzeby nauki!