Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17
  1. #1
    Witam.
    Poprzednio zakładałem temat o wyborze pokerromu. Zdecydowałem się na PokerStars.
    Grywam aktualnie stawki NL2 z tego powodu, bo tak mi bankroll pozwala.
    Prowadzę strategie SS na ok. (15-24) stołach. Mam mały problem, bo wg. strategii podbijam mając naprawdę dobre karty na ręku, jednak mam problem z grą na flopie. Gdy flop jest gówniany tracę trochę głowę i grając Cbeta, jestem sprawdzany i ogólnie przegrywam rozdania.
    Zazwyczaj mojego podbicia preflop są 4 lub 5BB + 1BB od limpa.
    Rozumiem, że można odpuścic rozdanie mając KK na ręku, a na flopie np. A32.
    Zastanawiam się czy moim problemem jest ilość stołów, chociaż problemów z nimi nie mam, spokojnie ogarniam od 15-20 stolików. jednak jak pisałem wcześniej.

    Mam problem z grą po nietrafionym flopie.

    BTW: Na początkiu w grze byłem na plusie, teraz jestem na 0, ale mnie to nie martwi.

    Liczę na szczere wypowiedzi.
    Pozdrawiam.
    Piotrek

  2. #2
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Na tych stawkach po nietrafieniu flopa grałbym po prostu check-fold

  3. #3
    Witam
    Pzamecki- Gra na micromicro stawkach jest automatyczna.
    Trzeba zapamiętać kilka prostych zasad i stosować je bezkrytycznie- pamiętaj, że liczy się tylko poprawność decyzji, nic więcej.

    W sytuacji, kiedy jesteś agresorem preflop i nie trafiasz flopa to:
    jeśli masz jednego przeciwnika - to contbet w 100% (jeśli jesteś na pozycji), jeśli bez pozycji to generalnie też w większości contbet
    jeśli masz więcej, niż jednego przeciwnika, to jak napisał Trias check/fold.

    Nie ma co rzeźbić na tych stawkach jakichś mega pro zagrań - najprostsze ABC i sukces murowany

    pozdro

  4. #4
    Mam pytanie jeszcze.
    Jak grać w sytuacji, gdy dostajemy 4bet z KK na ręku? Pushujemy AI czy easycall or flop?

  5. #5
    Gram na tych stawkach właśnie, dla mnie jak mam na ręku KK i preflop dostaje 4bet to jest easy all-in, jak mam jakieś staty na przeciwnika, to nawet TT+ dążę do all-inów preflop czasami.

  6. #6
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,010
    Cytat Zamieszczone przez wrzpoker Zobacz posta
    jeśli masz jednego przeciwnika - to contbet w 100% (jeśli jesteś na pozycji), jeśli bez pozycji to generalnie też w większości contbet
    pozdro
    To generalnie nie jest moim zdaniem najlepsza porada. Jeśli podbijałeś swoje AK/AQ i wyskoczy coś w stylu 89T to cbet jest naprawdę wyrzucaniem pieniędzy w błoto. Po prostu wszystkie flopy, które trafia mnóstwo średnich rąk 68s czy JTo, lepiej zostawić w spokoju mając gołe overcards. Chyba, że masz overcards + flush draw, wtedy ship.

  7. #7
    Cytat Zamieszczone przez Leszek Zobacz posta
    To generalnie nie jest moim zdaniem najlepsza porada. Jeśli podbijałeś swoje AK/AQ i wyskoczy coś w stylu 89T to cbet jest naprawdę wyrzucaniem pieniędzy w błoto. Po prostu wszystkie flopy, które trafia mnóstwo średnich rąk 68s czy JTo, lepiej zostawić w spokoju mając gołe overcards. Chyba, że masz overcards + flush draw, wtedy ship.
    Ok Leszek, jednak moje cbeta zostają często spasowane, gdy mam jednego przeciwnika. Dostając call zapala mi sie żaróweczka, że coś tam może mieć.

  8. #8
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,010
    Takie postrzeganie rzeczy sugeruje, że przeciwnicy mają ciebie za gościa tight i wierzą, że masz zawsze sztorę. Wszystko byłoby ok gdyby nie to, że tutaj (nl2) praktycznie nikt nie rozkminia twojej ręki i jak trafia coś to nie pasuje. A że boardy w stylu 679s trafia mnóstwo rąk, to jak ktoś ci spasował nie jest to powodem Twojego "image", tylko po prostu miał jakieś KJ i spasował.

  9. #9
    Dołączył
    Mar 2006
    Posty
    260
    Z tak marna wiedza teoretyczna nie sadze, zebys byl wstanie wygrywac na tylu stolach.

  10. #10
    ad. Leszek
    Mój wskaźnik contbet to ponad 85%, więc praktycznie prawie zawsze i z moich statystyk wynika, że jest to +EV (oczywiście zakładam, że spełnione są pewne warunki pod contbeta, o których pisałem)

    pozdro
    Ostatnio edytowane przez wrzpoker ; 26-09-2010 o 18:36