Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 61
  1. #11
    Dołączył
    Sep 2005
    Posty
    522
    Nie jestem do końca przekonany co do swojej odpowiedzi, już mam mały mętlik w głowie :lol: Sądzę, ze 5 i 1 hipoteza są prawdziwe, pozostałe fałszywe. Trafiłem ?

  2. #12
    Dołączył
    Mar 2005
    Przegląda
    Shorthanded City
    Posty
    1,668
    Cytat Zamieszczone przez amazonit
    Nie jestem do końca przekonany co do swojej odpowiedzi, już mam mały mętlik w głowie :lol: Sądzę, ze 5 i 1 hipoteza są prawdziwe, pozostałe fałszywe. Trafiłem ?
    Jeśli twierdzisz, że 1 prawdziwa, to 3 też musiałaby być prawdziwa :P

    Tak więc odpowiedź: 1,3,5.

    Jeśli organizator przewidział nagrodę (o ile odpowiedź się zgadza), to dać ją proszę amazonitowi. Ja sam nie myślałem nad tą zagadką nawet minuty, tylko wzorowałem się na jego odpowiedzi . Wszystkie laury ===> amazonit

  3. #13
    Dołączył
    Sep 2005
    Posty
    522
    Cytat Zamieszczone przez Kapol

    Jeśli twierdzisz, że 1 prawdziwa, to 3 też musiałaby być prawdziwa :P

    Tak więc odpowiedź: 1,3,5.
    No tak 8) Mój mózg krzyczał już: "daj spokój, żadnego trzeciego kółka :lol: ".

    Pozdrawiam

  4. #14
    Dołączył
    Sep 2004
    Przegląda
    Near the Nutzz
    Posty
    1,083
    Cytat Zamieszczone przez Melipone
    2. w pokoju w każdym kącie siedzi sobie kot, dalej, naprzeciw każdego kota w każdym kącie siedzą jeszcze po trzy koty, to ile jest kotów w pokoju?
    aż zacytuje samego siebie

    naprzeciw każdego KOTA W KAZDYM KACIE (bo w każdym kącie jest jeden kot ) są jeszcze trzy koty, są bo jeszcze są trzy kąty dla każdego z kota z osobna , ale nie będę się kłócił jak ktoś się nie zgodzi hehe

  5. #15
    Dołączył
    Jun 2005
    Przegląda
    Gdańsk
    Posty
    534
    no przeciez napisalem ze 4 koty :P

  6. #16
    Dołączył
    Jun 2003
    Przegląda
    Anfield Road
    Posty
    2,967
    A moim zdanie jest blad w tej zagadce z hipotezami. Bo hipoteza jest albo prawdziwa albo fałszywa.
    Załóżmy ze hipoteza 1 jest prawdziwa wtedy H2-> fałsz a H3->prawda, w H2 jest napisane "hipoteza szosta jest falszywa" ale skoro H2 jest falszem to H6 jest prawda, natomiast w H3 jest ze H4 jest falszem (H3 byla prawda czyli H4 pozostaje fałszem) a w H4 jest napisane ze H6 jest prawda a poniewaz H4 jest falszem to wynika ze H6 tez jest falszem co przeczy wczesniejszemu wnoisku (temu z H2).

    Zakladając ze H1 to fałsz wtedy H2->prawda a H3->fałsz.
    w H2 jest napisane "hipoteza szosta jest falszywa" ale skoro H2 jest prawda to H6 jest fałszem, natomiast w H3 jest ze H4 jest falszem ale H3 jest falszem czyli H4 jest prawda. W H4 jest napisane ze H6 jest prawda a poniewaz H4 jest prawda to wynika ze H6 tez jest prawda co przeczy wczesniejszemu wnoisku (temu z H2).

    Czyli 1 nie moze byc ani prawda ani fałsze bo pozneijsze odpowiedzi sie wykluczaja

  7. #17
    Dołączył
    Sep 2005
    Posty
    522
    Soprano popełniasz błąd logiczny zakładając, że dana hipoteza jest w całości fałszywa. Moze być tak, że pierwszy człon hipotezy jest fałszywy, a drugi prawdziwy, co w wyniku ogólnym daje fałsz całej hipotezy. Więc zakładanie, że hipoteza szósta jest prawdziwa dlatego że druga hipoteza mówi że jest ona fałszywa, a z kolei wiemy z hipotezy pierwszej, że druga jest fałszywa, jest błędem. Hipoteza druga moze być fałszywa dlatego, że stwierdza, iż hipoteza czwarta jest prawdziwa. W sumie niezłe zamieszanie 8)


    Pozdrawiam

  8. #18
    Dołączył
    Jun 2003
    Przegląda
    Anfield Road
    Posty
    2,967
    Cytat Zamieszczone przez amazonit
    Soprano popełniasz błąd logiczny zakładając, że dana hipoteza jest w całości fałszywa. Moze być tak, że pierwszy człon hipotezy jest fałszywy, a drugi prawdziwy, co w wyniku ogólnym daje fałsz całej hipotezy.
    No co ty, ja przyjałem ze hipoteza jest w całosci fałszywa bądź prawdziwa, jezeli jest inaczej to szkoda czasu nad rozwiazywaniem tego... i szczerze mowiac watpie aby tak bylo

  9. #19
    Dołączył
    Sep 2005
    Posty
    522
    Zgodnie z logiką jeżeli hipoteza jest prawdziwa to w całości, natomiast hipoteza jest fałszywa jeżeli co najmniej jeden z jej członów jest fałszywy.

  10. #20
    Dołączył
    Jun 2003
    Przegląda
    Anfield Road
    Posty
    2,967
    hmmm
    jezeli to rpawda to rozwiarze to po meczyku :wink: