Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
  1. #1
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    13
    Witam. To mój pierwszy post na forum i od razu pozdrawiam wszystkich pokerzystów.
    Mam pytanie. Od jakiegoś czasu gram w pokera texas hold`em, idzie raz dobrze a raz źle. Tydzień temu zacząłem budować swój pierwszy bankroll (na start 38$), dziś mam 49$. Gram na stawkach 0.01/0.02 $ ale sie zastanawiam czy może lepiej będzie grać na sng 1$ 9 osób ???
    Problem w tym że na stawkach 0.01/0.02 $ przegrywam całego buy ina (2$) z mocniejszym fulem, albo marnym fulem gdy mam kolor albo z 2 parami bo koleś z ręką KJo łapie drugą pare na river. Staram się grać tight, dobrę ręce, tanie oglądanie flopa z niskimi suited, ale kolesie rozbijają mi konstrukcje grając z niesamowicie marginalnymi rękami, przez co tracę całego buy ina. Od 2 dni gram w taki sposób że z mocnym układem stracę 1 czasem 2 buy iny a potem musze czasem i 2 godziny grać na 4 stołach żeby odrobić straty no i przez to stoje w miejscu z bakrolem.
    Jak jest lepiej budować bankrola- cash games czy może sng? Czy 2-4 godzin grania dziennie to za mało czasu może? Bo widziałem różne wykresy na których ludzie mają rozegranych i 30 000 rąk. Średnio dziennie rozgrywam 250 rąk, gram na 4 stołach co daje 1000 rąk dziennie- na początku potrafiłem ugrać w tym czasie 2 buy iny, a teraz przeważnie wychodze na zero.
    Co myślicie? Z góry dzięki za rady...... ale się rozpisałem
    Ostatnio edytowane przez gregor81 ; 16-09-2010 o 12:45

  2. #2
    Dołączył
    Feb 2009
    Przegląda
    krrrr
    Posty
    146
    Do budowania rolla dla mnie najlepsze są mikro NL2-NL5. Polecam podpatrzeć grę kolesia o nicku : blackrain79 na pokerstars gra. Statystyki znajdziesz w sieci.

    Nie wiem, czy miał kiedykolwiek sesję ujemną na NL2.

    Ja testowałem sng i cashe. Grałem sng 360 za 0.1 $ i ROI 100 % to minimum co będziesz miał. No i gra spokojna, bo to daje Ci 500 gier, więc nie powinieneś odczuć w ogóle swingow.

    Turki za 1-2 $ źle wspominam, dopiero od 3 $ w górę było w miarę ok.

    Co do Cash : NL2 grałem z min BI na stół. Double up i uciekałem. Grałem w ten sposób, aż do momentu, gdy mogłem grać z min. BI na 24 stołach na raz. Startowałem zawsze z 5 $ na koncie - robiłem to kilka razy, jako challenge. W tydzień 500 $ robisz lajtowo, pod warunkiem, że coś tam ogarniasz grę. Oczywiście 24 stoły wymagane niestety, bez tego nie mikro to dłubanie w gównie

    Stopniowo zwiększałem BI na stół w zależności od bankrollu. Stać mnie było na 24 stoły po 2 $ - grałem 24 stoły po 2 $ i tak dalej, aż do 5 $. Przy 5 $ na stół i dobrej grze, można naprawdę dobrą kasę miesięcznie kosić na mikro i to na NL2.

    Pozdro jak coś to pisz do mnie, miałem chory episod kiedy rozkminiałem mikro zamiast grać normalne limity.

  3. #3
    Dołączył
    Mar 2009
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    307
    Do zrobienia bankrolla najlepszy jest cash.
    I graj maksymalnie 4 stoły, na razie chodzi o to żebyś czuł grę, rozkminiał, analizował a nie super mega schemat bo później Ci się to odwinie wyżej.
    Jeśli nie możesz wygrywać na 4 stołach to na pewno ich nie zwiększaj, co najwyżej zmniejsz i staraj się szukać błędów.
    Tak jak piszesz przegrywasz kolor vs full. Takie sytuacje można wyeliminować (no chyba że stackowaliście się i jemu doszło), po prostu musisz nauczyć się kiedy możesz zrzucić kolor a kiedy nie zrzucać top pary.
    Czytaj artykuły, strategie, analizy, wrzucaj tu na forum problematyczne rozdania i jeśli choć trochę będziesz zdyscyplinowany to będzie piął się w górę.

  4. #4
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    25
    Na poczatku kariery pokerowej naszym glownym zajeciem powinna byc inwestycja w umiejetnosci. Nalezy sie uczyc, rozwijac, analizowac itp a bankroll bedzie rosl sam. Jezeli planujesz grac cash game graj nl2 jezeli sity to grinduj wlasnie je (oczywiscie nic nie stoi na przeszkodzie w przyszlosci to zmienic). A skoro rozwoj jest najwazniejszy to nie graj na wiecej niz 4-6 stolow. Dokladnie analizuj co sie dzieje, zalatw sobie triala pt albo hema , kos fishow i sam nawet nie zorientujesz sie kiedy roll pozwala atakowac wyzsze stawki.

  5. #5
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,010
    Cytat Zamieszczone przez gregor81 Zobacz posta
    ale kolesie rozbijają mi konstrukcje grając z niesamowicie marginalnymi rękami, przez co tracę całego buy ina. Od 2 dni gram w taki sposób że z mocnym układem stracę 1 czasem 2 buy iny a potem musze czasem i 2 godziny grać na 4 stołach żeby odrobić straty no i przez to stoje w miejscu z bakrolem.
    Pod tym względem między cash a sng praktycznie nie ma różnicy.

  6. #6
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    13
    Powiedzcie ile czasu dziennie poświęcacie na pokera? 1, 2, a może 6 godzin dziennie? Wiadomo że aby się nauczyć grać w pokera i wyrobić sobie własny styl trzeba troche grać, więc powiedzcie ile czasu wy poświęcacie? I jeszcze jedna sprawa. Turniej różnią się od cash games ale czy grając turnieje i a później cash games gracie tym samym zakresem rąk czy może cash games gracie bardziej tight?

  7. #7
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,010
    Nie ma prostej odpowiedzi na żadne z tych pytań.
    Co do ilości codziennie poświęcanej na grę/naukę to wszystko zależy od tego do czego ci poker/co w życiu robisz.
    Odpowiedzią na drugie pytanie niech będzie to, że nawet w grach cash games czasami gra się bardziej tight a czasami loose - to wszystko zależy od przeciwników przy stole, wielkości stacków, twojej pozycji i image. Więc takie pytanie o zależność turnieje/cash games do niczego nie prowadzi.

  8. #8
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    13
    A grając sng, przy bankrollu 40$ to jakie powinienem grać? Domyślam się że pewnie 1$ ale ile osobowe? Bo są double or nothing, 1 stolikowe i wielostolikowe, więc które są najbardziej "korzystne" dla budowy bankrolla?

    I jeszcze jedno. Mam książke Harrington Hold`em i pytanie brzmi tak - wiadomo że są tam rady do gry w turniejach stylem tight, a czy te same rady będą miały zastosowanie w cash games np. 0,01$-0,02$ ?
    Ostatnio edytowane przez gregor81 ; 23-09-2010 o 20:02

  9. #9
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    13
    Zastanawiam się czy w momencie gdy podwoje się na stoliku cash powinienem wyjść ze stolika i siadać gdzie indziej czy grać na tym samym dalej? Podwoiłem się i jest ok, zmieniam stolik i gram na innym żeby w razie bad beta nie stracić całego stacka czy grać dalej na tym samym?

  10. #10
    Dołączył
    Mar 2009
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    307
    Cytat Zamieszczone przez gregor81 Zobacz posta
    Zastanawiam się czy w momencie gdy podwoje się na stoliku cash powinienem wyjść ze stolika i siadać gdzie indziej czy grać na tym samym dalej? Podwoiłem się i jest ok, zmieniam stolik i gram na innym żeby w razie bad beta nie stracić całego stacka czy grać dalej na tym samym?
    Nie rób tak. Bo dlaczego grasz całym stackiem? odpowiedź brzmi: żeby zmaksymalizować zyski. Jak grasz przeciwko takiemu samemu stackowi to chcesz wyciągnąć od niego wszystko.
    Jak Ty się podwoisz i ktoś inny się podwoi (załóżmy donk) to chcesz odebrać mu wszystko co do tej pory zarobił wiec o wiele prościej będzie grać z podwójnym buyinem.
    Stolik możesz zmienić gdy np. udało Ci się podwoić ale widzisz że nie do końca czujesz się z pewny z resztą graczy. Na przykład został jeden donk ale jest masa graczy którzy coś tam ogarniają. Ale to już table selection.