Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    29
    Załóżmy, że mamy agrodonka totalnego ale postflop - preflop bez ręki nie olkuje, za to na każdym flopie wali cont bety size pot, potem double, triple barele itd.

    Na takiego musisz przyjąć jakiś sensowny range i blind callować/raisować.

    Ciekawi mnie ile gier na sto HU SNG przeciw takiemu jest "bardzo dobrze"?

  2. #2
    Dołączył
    Nov 2006
    Przegląda
    W-wa
    Posty
    406
    Dla mnie to jest wymarzony przeciwnik.
    Podbijam przed flopem na wysokie i pocket pair, caluje pf jakieś z potencjałem a na flopie to zależy:
    1 nic nie trafiłem - natychmiastowa ewakuacja
    2 coś trafiłem,zazwyczaj zamieniam się w caling station ale to oczywioście zależy od siły ręki, struktury boardu, tellów, historii rozdań.

    Zarzuć jakieś przykłądowe rozdanko z takim agrodonkiem to będziemy je rozkminiac

  3. #3
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    321
    agrodonki maja to do siebie ze czasami trzeba podjac ciezsza decyzje, bo gdy bedziemy caly czas czekac na karte to nas czesto beda jedli. a to ze ktos laduje o pot kazdego cbeta nie znaczy, ze jak zlapiemy reke to nam odrazu sie wyplaci. oczywiscie pulapki tutaj dzialaja ,czesciej niz na inny rodzaj przeciwnika (no na callingstation to raczej zakladac pupalek nie bedziemy za czesto ). gry z agrodonkami sa napewno bardziej swingowe niz vs callingstation czy tight player. powiedzmy ze powyzej 55% ITM vs. taki gosc jest dobrze.

  4. #4
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    29
    "nic nie trafiłem - natychmiastowa ewakuacja"

    - to z całym szacunkiem ale na micro HU SNG PS objechali by Cię jak łysą kobyłę...

  5. #5
    Dołączył
    Nov 2006
    Przegląda
    W-wa
    Posty
    406
    Pytasz sie, to uszanuj odpowiedzi ludzi, którzy "objeżdzają jak łyse kobyły" 90 % innych na mid stakes hu sng.

  6. #6
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    29
    Nie chcialem Cię obrazić - właśnie tak myślałem, że to rada gracza z wyższych stawek. Na 2-5$ "niedzielni" maniacy mają gdzieś te kilka baksów i na każdą oznakę słabości będą walić choćby z gutszotem. W pierwszej ręce reraisują allin z J8s, callują olki z Q10o itd.
    Niektóre akcje są po prostu nie do uwierzenia: np. wczoraj mam AK i chcę zapodać raise do 60 (blindy 10-20), robię misklik i wychodzi mi raise 460 - villain call, na stół przychodzi AJ7, koleś donkbet 20, ja przebijam do 240, call, przychodzi 2, check, robię allin za resztę żetonów, koleś insta call i odkrywa 55!

    Jeśli grywasz mid stakes HU, to pewnie nawet nie potrafisz sobie wyobrazić co się dzieje na stawkach 2-5$.

  7. #7
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    221
    Cytat Zamieszczone przez sztukmistrz Zobacz posta
    Dla mnie to jest wymarzony przeciwnik.
    Podbijam przed flopem na wysokie i pocket pair, caluje pf jakieś z potencjałem a na flopie to zależy:
    1 nic nie trafiłem - natychmiastowa ewakuacja
    2 coś trafiłem,zazwyczaj zamieniam się w caling station ale to oczywioście zależy od siły ręki, struktury boardu, tellów, historii rozdań.

    Zarzuć jakieś przykłądowe rozdanko z takim agrodonkiem to będziemy je rozkminiac
    Dokładnie tak.

    Uzupełniłbym tylko:
    1) pf IP - podbijam delikatnie 2x lub calluje, chyba że, jak napisał sztukmistrz, złapię coś naprawdę mocnego, to wtedy podbijam agresywniej
    2) pf OOP - czekam jedynie na coś mocnego lub z niezłym potencjałem - wtedy gram tylko agresywnie, czyli 3bet miksuje z call
    3) jeżeli czuję, że pf aggrodonk reaguje w jakiś sposób na moje raise'y, to delikatnie, od czasu do czasu zagrywam dokładnie tak samo z ciut słabszymi rękami (z reguły jakimiś connectorsami np. 98s ewentualnie J9s, T8o, zarówno IP jak i OOP)

  8. #8
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    221
    Cytat Zamieszczone przez montty Zobacz posta
    Jeśli grywasz mid stakes HU, to pewnie nawet nie potrafisz sobie wyobrazić co się dzieje na stawkach 2-5$.
    Wszędzie można trafić na wariatów:


    Full Tilt Poker Game #23157176029: $20 + $1 Heads Up Sit & Go (178964442), Table 1 - 15/30 - No Limit Hold'em - 15:02:14 ET - 2010/08/17
    Seat 1: Lebo44 (1,735)
    Seat 2: Lubrax (1,265)
    Lubrax posts the small blind of 15
    Lebo44 posts the big blind of 30
    The button is in seat #2
    *** HOLE CARDS ***
    Dealt to Lebo44 [Qc Ac]
    Lubrax calls 15
    Lebo44 raises to 90
    Lubrax calls 60
    *** FLOP *** [8h 9c Ah]
    Lebo44 checks
    Lubrax bets 120
    Lebo44 raises to 420
    Lubrax raises to 1,175, and is all in
    Lebo44 calls 755
    Lubrax shows [7s Qh]
    Lebo44 shows [Qc Ac]
    *** TURN *** [8h 9c Ah] [9h]
    *** RIVER *** [8h 9c Ah 9h] [Js]
    Lubrax shows a pair of Nines
    Lebo44 shows two pair, Aces and Nines
    Lebo44 wins the pot (2,530) with two pair, Aces and Nines
    *** SUMMARY ***
    Total pot 2,530 | Rake 0
    Board: [8h 9c Ah 9h Js]
    Seat 1: Lebo44 (big blind) showed [Qc Ac] and won (2,530) with two pair, Aces and Nines
    Seat 2: Lubrax (small blind) showed [7s Qh] and lost with a pair of Nines