Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1
  1. #1
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    469
    Mam pytanie odnosnie tych statystyk, a w zasadzie zaleznosci miedzy nimi. Doskonale wiem co one oznaczja i wiem rowniez, co oznacza rozbieznosc miedzy nimi. Ale nie tego dotyczy pytanie. Powszechnie uwaza sie, ze u dobrego gracza rozbieznosc miedzy vpip i pfr powinna byc jak najmniejsza, np.: 12/14, 17/19 dla taga. Gracza z dajmy na to statem 12/19, 14/22 uwaza sie juz raczej za tight/passive.

    Nie uzywam pokertrackerow czy hudow. Istaluje sobie trackera raz na rok czy poltora i z ciekawosci patrze glownie na bb/100h. Ale ostatnio spojrzalem na moj vpip/pfr (wczesniej tez w sumie czasem na niego spojrzalem, ale bez wnikliwych analiz).

    No i sytuacja jest taka, ze zawsze ten stosunek jest dosc rozlazly, w zasadzie mozna by mnie nazwac tight/passive. Hmm, zaczalem sie zastanawiac, z czego to wynika, bo nie uwazam siebie za tight/passive, a z winrate'a jestem rowniez calkiem zadowolony, porownujac swoj wynik do ogolnych opinii o takim winrate. No i okazalo sie, ze (gram 6-osobowki) pozycje 1,2,3 - roznica bardzo mala miedzy vpip a pfr (okolo 1). Button - roznica o okolo 3-4. Wynika to z tego, ze jak zapowiada sie multiway pot, to dorzucam bb z marginalna reka (jesli byl miniraise), liczac na suckout jakiegos typa, gdy zlapie mocna reke (z nieco bardziej zawezonym zakresem sprawdzam raise).

    Okazalo sie, ze najwieksza rozlazlosc jest na SB i mniejsza, ale tez stosunkwo duza, na BB. SB - wynika to z tego, ze czesto dorzucam do BB, jesli wszyscy sfoldowali, o ile gracz na BB nie jest agresywny (w koncu dokladam tylko 1/4 puli, wiec daje call z 9Tof, Ax of i inne tego typu cuda) oraz nieco bardziej zawezonym zakresem, jesli nie bylo raise preflop i pojawili sie limperzy. Jesli chodzi o BB - sprawdzam z marginalnymi, jesli byl miniraise i sa limperzy, no i calluje raise z suited connectors, low pair (najczesciej nie raisuje tego z buttona) w multiway potach.

    Pytanie 1. Czy jest miejsce, w ktorym oddaje kase?
    Pytanie 2 (ktore zapewne pozwoli mi odpowiedziec na pierwsze) do graczy wygrywajacych (powiedzmy co najmniej 1ptbb/100h). Jaki poziom ptbb/100h (czy tam ptbb/hand jak podaje pokertracker) macie na SB i BB?

    Z gory dzieki za wszelkie sugestie i informacje

    Sorry za powielenie tematu, ale w sumie to nie wiem czemu sie powielil. Druga sprawa jest taka, ze nie moge edytowac ikony wiadomosci.
    Ostatnio edytowane przez Igas ; 09-09-2010 o 21:19