Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    12
    Mam dla was pewne rozdanie i ciekawy jestem jakbyście je rozegrali.

    Pozostały 2 stoły w turnieju, 17 osób (miejsca płatne od 9). Turniej o 1000 euro, mój stack na 5 pozycji (ok. 27k, chipleader miał 47k)

    Blindy 800/1600, gość z UTG (shortstack - 21k) podbija 4k. Wszyscy pas, za mną button i blindy.

    Moja łapa: A J - call, reszta pas.

    Flop: 6 K 10

    Rywal zagrywa 7k. Co robicie w tej stytuacji? Call i dobieranie ryzykując, że po tarfieniu nastepnego pika mozemy miec problem z wyciagnieciem zetonow od przeciwnika czy all-in? Chyba nikt tego by nie foldował...
    Ostatnio edytowane przez piter92wzg ; 09-09-2010 o 15:55

  2. #2
    Dołączył
    Dec 2005
    Przegląda
    Wrocław(Gubin)
    Posty
    172
    Lecimy ?
    Zakres taki pi razy drzwi.
    Board: 6c Ks Ts
    Dead:

    equity win tie pots won pots tied
    Hand 0: 54.498% 50.40% 04.10% 26943 2191.50 { AsJs }
    Hand 1: 45.502% 41.40% 04.10% 22134 2191.50 { TT+, ATo+, QJo }

  3. #3
    Niewielka różnica między Twoim stackiem a shortem, bardzo ciasno tam musiało być.
    Co do zakresu powyżej to nie wiem jaki image miał UTG ale czy otwierał by z QJo?
    Gościu zainwestował już ponad połowę stacka więc na pewno nie spasuje do pusha. Ty jeśli poddasz tę rękę zostawiasz sobie coprawda jakieś 20k z kawałkiem ale lądujesz w końcu stawki, a do kasy jeszcze kawałek. Jeśli to callniesz to już i tak z tego potem nie uciekniesz więc wg mnie push jest tu ok.

  4. #4
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    12
    Dlatego też wcisnąłem olka. Szybko na turn spadła Q a na river 9

    Ledwo zdążyłem zobaczyć rękę rywala, było to A K

    Po tym szczęśliwym turnie stałem się chipleaderem, a turniej zakończyłem na 4 pozycji wygrywając 100 euro. Sprawdziłem maniaca (co druga reka all-in) z KQs gdy zostało nas 4, pokazal A6o i niestety missing flop, turn, river...

  5. #5
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    118
    Cytat Zamieszczone przez piter92wzg Zobacz posta
    Mam dla was pewne rozdanie i ciekawy jestem jakbyście je rozegrali.

    Pozostały 2 stoły w turnieju, 17 osób (miejsca płatne od 9). Turniej o 1000 euro, mój stack na 5 pozycji (ok. 27k, chipleader miał 47k)

    Blindy 800/1600, gość z UTG (shortstack - 21k) podbija 4k. Wszyscy pas, za mną button i blindy.

    Moja łapa: A J - call, reszta pas.

    Flop: 6 K 10

    Rywal zagrywa 7k. Co robicie w tej stytuacji? Call i dobieranie ryzykując, że po tarfieniu nastepnego pika mozemy miec problem z wyciagnieciem zetonow od przeciwnika czy all-in? Chyba nikt tego by nie foldował...
    siedziałeś na cutoffie? w sumie niewiele to zmienia...

    jak dla mnie w tym rozdaniu są dwie opcje - push or fold pre.
    push jest tą gorszą, struktura tego turnieju przypomina mi Last Dance czy Big Slicka na Unibecie, gdzie przez całą późną fazę większość balansuje między 10 a 20bb, gdzie 20bb to bigstacki. ze względu na tak płytkie stacki mało prawdopodobne jest, żeby gracz na UTG grał tutaj UTG steala, wygląda to na mocną rękę i próbę wciągnięcia, ew. wyindukowania reshove'a od ręki typu Twoje AJs, które z pewnością by snapcallnął. także push wydaje mi się słaby, nie muszę pisać, że przy dobrych wiatrach miałbyś tutaj co najwyżej flipa.

    masz prawie 17bb, trafiasz 30% flopów przy czym nigdy nie masz pojęcia na czym stoisz, właściwie celujesz tutaj w dwie pary albo flopniętego flusha, także jak dla mnie jest to łatwy fold preflop.
    Ostatnio edytowane przez Kasandrito ; 10-09-2010 o 22:26

  6. #6
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    12
    Twój fold preflop mnie nie przekonuje. Podbicie nie bylo jakieś masakrycznie duże przy blindach 800/1600 - 4k. Mysle ze to easy call, patrzysz co na flopie i podejmujesz decyzje czy wchodzisz all czy fold. Rownie dobrze UTG mogl tu przebijac ze średnią parą lub TT, JJ, QQ, co rowniez daje mi jakies szanse przy asie w reku. Spasowanie AJs w tej sytuacji to dla mnie gra bardzo pasywna - czego nie lubie.

  7. #7
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    118
    przeciwko JJ i QQ liczysz na trafienie 3-outera na flopie, angażowanie w to 15% stacka nie jest najlepszym pomysłem.
    sam jestem osobą, którą ciężko posądzić o pasywną grę niemniej Twoje decyzje w turnieju powinny być determinowane przez ilość posiadanych przez Ciebie żetonów. AJs to ręka z potencjałem, ale osobiście byłbym skłonny to flatnąć mając powyżej 25-30bb (bliżej 30bb) i rozgrywałbym to posftlop, na głębszych stackach tj. minimum >35bb można spokojnie pokusić się o jakiegoś 3beta.

    nie napisałeś czy to turniej turbo, ale w razie nie trafienia flopa (ok, dozbierałaś royala na turnie i jesteś results oriented) zostawiasz sobie 23k, zaraz blindy wskakują na 1000/2000 i pozostaje Ci grać push/fold, także każdy żeton w tej fazie jest na wagę złota, gdyż zwiększa Twoje folding equity - nie tylko mam tutaj na myśli granie open allina, ale również repushe po podbiciach rywali

  8. #8
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    12
    To nie był turbo, blindy co 12 min w gore. Jak sam mowisz sytuacja z zetonami nie byla najlepsza, wiec czemu nie wykorzystac okazji na podwojenie? Miałbym czekać na AKs lub AA, KK, na ktore moglbym sie w rezultacie nie doczekac i pushowac z ATo lub 77. Mysle, ze call preflop byl odpowiedni, zwazajac na agresywną grę wielu graczy na stole - szansa na mocną rękę była mniejsza. Pokazał AKs - ale ciezko sie bylo tego nie spodziewac. Flop dal drawa + gutshot wiec push ok

  9. #9
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    210
    jam/fold pre

  10. #10
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    118
    Cytat Zamieszczone przez Olor Zobacz posta
    jam/fold pre
    nie papuguj