Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Ręka do oceny

  1. #1
    Dołączył
    Oct 2005
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    30
    Mam interesującą rękę do oceny, ciekaw jestem waszej opinii co do jej rozegrania.

    Przeciwnik: ROI na plusie, raczej solidny, niezbyt agresywny, nie jest graczem "tricky"

    Full Tilt Poker Game: $20 + $1 Heads Up Sit & Go , Table 1 - 25/50 - No Limit Hold'em -
    Miejsce 1: Hero (3,155)
    Miejsce 2: Villann (2,845)
    Villain wpłaca mały blind w wysokości 25
    Hero wpłaca duży blind w wysokości 50
    Żeton rozdającego jest na miejscu #2
    *** KARTY ZAKRYTE ***
    Rozdano do Hero [ ]
    Villain podnosi do 100
    Hero podnosi do 250
    Villain sprawdza 150
    *** FLOP *** [ ]
    Hero stawia 350
    Villain podnosi do 950
    Hero sprawdza 600
    *** TURN *** [ ] []
    Hero czeka
    Villain stawia 1,645 i wchodzi za wszystko
    Hero ???????



    Preflop:
    Wcześniej kilka razy udało mi się wyrzucić go z rozdania raisując bez pozycji po jego 2xbecie. Więc, moja decyzja raise z AJ myślię, że uzasadniona. Następnie jego call - był to pierwszy call mojego podbicia, więc na pewno nie trzyma on byle jakiej ręki - myslę, że jakieś connectory suided może Kx, QJ, QT, A z niskim kickerem, jednak nie monstery bo wtedy by 3xbetował preflop.

    Flop:
    Na flopie mój bet za 350 do puli 500 , mający na celu obronę mojej pary Asów przed sercem na turnie. Następnie jego raise i mój call którego nie jestem do końca przekonany, że powinienem zrobić.

    Turn:
    Spada J który daje mi drugą parę. Gram check. Mój przeciwnik zagrywa all-in. Jaka powinna być moja decyzja????



    Ręce w jego zakresie:

    - dwa serca
    - 89
    - A8
    - A9
    - 88, 99, AA
    - Ax (gdzie x to serce)
    - K8 (gdzie K to serce)
    - K9 (gdzie K to serce)
    - AK
    - AQ
    - AJ
    - J 10 (jedna z kart serce)


    Zakres wydaje się być dosyć spory jednak spróbuję wyeliminować z tej puli kilka rąk:

    - dwa serca: myslę, że taką rękę slowplayowałby bądź grałby bardziej "for value" a z jego agresji (raise na flopie i allin na turnie) wynika, że on chce mnie wyrzucić z rozdania. W dodatku jego call mojego raisa preflop wskazuje, że ma na ręku dosyć wysokie karty a więc i miałby bardzo mocnego flusha z którymi nie bał by się czwartego serca które może spaść na turnie lub riverze. Także pewnie slowplayowałby, ta opcja odpada.

    - 89: nie wydaje mi się aby tą rękę mógł callować mój raise preflop. Myślę, że ta opcja też odpada.

    - A8, A9: z historii gry wynika, że te ręce tego typu powinien raczej 3xbetować preflop. Chociaż....

    - 88, 99, AA - ręce które prawdopodobnie by 3xbetował preflop. AA - tu możnaby się spodziewać reraise preflop, więc myślę, że odpada. Choć boję się tutaj 88.

    - Ax ( gdzie x serce) - jeżeli kicker byłby niski, to wątpię aby callował mojego raisa preflop ponieważ może spodziewać się, że ja mam tutaj A z wysokim kickerem. Jeżeli kicker byłby wysoki to prawdopodobnie 3xbetowałby preflop. Więc też mało prawdopodone.

    - K8 (gdzie K to serce) - czy tą rękę by tak rozegrał? miało prawdopodobne - wskazuja na to zwłaszcza jego all-in na turnie

    - K9 (gdzie K to serce) - to samo co z K8, jego all-in na turnie myślę wyklucza tą rękę

    - AK, AQ, AJ - te ręce by raczej 3xbetował preflop

    - J 10 (jedna z kart to serce) - czy z taką ręką by callował mój raise preflop? Jeżeli J 10 byłoby siuted, być może tak.


    Podsumowując, moim zdaniem ręce najbardziej prawdopodobne to: A8, A9, 88, 99, JT (jedna z kart to serce). Na turnie moje AJ ma przewagę nad A8, A9 oraz J 10 (z sercem lub bez). Ręce których się obawiam to 88,99 - chociaż tak jak pisałem, myślę, że rozegrałby je inaczej preflop.


    Ciekaw jestem waszej opinii na temat tego rozdania.

  2. #2
    Dołączył
    Nov 2006
    Przegląda
    W-wa
    Posty
    406
    Ciekawe rozdanie.

    Jesli jest to solidny, tight przeciwnik to na flopie na rr bym odpuścił , bo bije niewiele układów a skoro już calnąłem i dostałem dobry turn, to sprawdzam river

  3. #3
    Dołączył
    May 2010
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    5
    Zgadzam się ze sztukmistrzem - decyzję podjąłeś na flopie ew. fold wtedy, turn raczej nie pogarsza Twojej ręki trzeba sprawdzić.

  4. #4
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    321
    a tym bardziej ze nie jest graczem tricky sklanialbym cie bardziej ku foldowi na flopie, poniewaz kazda para+fd ma wiecej szans na zwyciestwo a raczej wykonujac tutaj call prawie nigdy nie jestesmy z przodu (2 pary, set, para+fd). jezeli juz sprawdziles no to ch/call nam pozostaje..,

  5. #5
    Dołączył
    Oct 2005
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    30
    głównym powodem jaki przyświecał mi callując jego raisa preflop było przekonanie, że nie ma tutaj flusha. Po przemyśleniu tego rozdania jeszcze raz - nie zrobiłbym tego calla drugi raz

  6. #6
    Dołączył
    Apr 2009
    Przegląda
    Poznań / Koszalin
    Posty
    148
    Z ciekawości zapewne sprawdziłeś jego ai na turnie, więc pozwolę sobie spytać co nasz Villain reprezentował ?

  7. #7
    Dołączył
    Oct 2005
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    30
    Cytat Zamieszczone przez borell Zobacz posta
    Z ciekawości zapewne sprawdziłeś jego ai na turnie, więc pozwolę sobie spytać co nasz Villain reprezentował ?
    J 10 - gdzie J to serce, a na river spadła 9 trefl. Skończyło się z happyendem, ale wcale nie musiało