Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. No-Limit Hold'em, $0.50 BB (5 handed) - Hold'em Manager Converter Tool from FlopTurnRiver.com

    SB ($91.95)
    BB ($57.72)
    UTG ($48.50)
    MP ($50)
    Hero (Button) ($72.67)

    Preflop: Hero is Button with Q, J
    1 fold, MP (poster) bets $0.50, Hero calls $1, 2 folds

    Flop: ($2.75) 7, 2, 8 (2 players)
    MP bets $2, Hero calls $2

    Turn: ($6.75) 10 (2 players)
    MP bets $3.50, Hero ??

    Total pot: $13.75

    Przeciwnik po 27 rękach: 33/11, więc ciężko coś więcej powiedzieć, ale sprawie wrażenie fisha.

    Jaka wg Was jest najbardziej optymalna linia w przypadku takiego rozdania? Jaka ona byłaby gdybyśmy mieli do czynienia z regiem, tj. większy PFR (powiedzmy 4BB), cbet 3/4 flopa.

    Raisujecie flopa czy raczej callujecie? Co potem na turnie i kolejnym 3/4 cbecie?

    Jeszcze jedno rozdanie:
    No-Limit Hold'em, $0.50 BB (5 handed) - Hold'em Manager Converter Tool from FlopTurnRiver.com

    Hero (SB) ($64.59)
    BB ($61.38)
    UTG ($73.83)
    MP ($50)
    Button ($64.06)

    Preflop: Hero is SB with J, 10
    UTG bets $1.50, 1 fold, Button calls $1.50, Hero ??

    Co myślicie o graniu suited connectorów (od 67s do QJs) na blindach przeciwko jednemu, dwóm regom? Call, fold, 3bet bluff? Sprawdziłem swoje staty i przy moim graniu 20/17 z SB mam 5%, a z BB 10% call open (czyli callowanie po wcześniejszym raisie). Jakie są Wasze zakresy na tych pozycjach?

  2. #2
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    2,442
    W pierwszym rozdaniu gram jak ty. Rozumiem, że to pierwsze rozdanie postera? Inaczej mógłbym go izolować wiedząc jak gra.
    Przeciwko regowi nie będzie takie sytuacji, bo on nie dołoży poza kolejką i nie zagra minraise Jak zagrałbym raise preflop to cbet flop, check behind turn, bo po callu na flopie rzadko zrzuci na turnie. Chyba, że zagrasz 3rd barrel na stole bez flusha i straighta na riverze to 2nd barrel może się opłacać. Inaczej wydaje mi się, że nie.

    Co do grania SC to patrzę na implied oddsy. Więc jak jest donk w puli to mogę zagrać. Idealnie TAG PFR, fish call z pozycją nad TAG-iem i my call.

  3. #3
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,010
    Pierwsza ręka przeciwko fishowi to raczej call. Bez reada jaki to fish trudno jest znaleźć jakiekolwiek za agresywnego rozgrywania drawów. Przeciwko regowi możesz raczej przebijać - możesz reprezentować 2 pary/strita i slowplayowane sety z flopa a twoje equity w puli jest bardzo duże + na pewno miałbyś fold equity przeciwko takiemu małemu sizingowi. Oczywiście zależy to od rega czy nit czy nie.
    Druga ręka to raczej standardowy call. Nie wrzucaj w takiej sytuacji 67s i broadway connectorów do jednego wora - broadway connectorami częściej dostaniesz top pair z flopa, który często będzie ktoś cbetował jako blef, więc jest więcej value w tej ręce. Oczywiście nie ma co szaleć z jedną parą, ale po prostu częściej będziesz miał dobre showdown value. Z connectorami 67s z reguły nie sprawdzam bez pozycji 3 way bez dobrego powodu, jak na przykład overplayujący swoje ręce reg, który nigdy nie zrzuci top pair, albo gracz, który za dużo cbetuje i będziesz mógł profitowo semiblefować na flopie c/r trafiając draw.