Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Call czy fold?

  1. #1
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    265
    Turniej live, eliminacje z freerola, stół loose, bodajże 5 poziom blindów, 150/300 ante 25. Mój stack ok. 7k.
    pozycja co-1, karty A8. Do mnie 2 limpy, a ponieważ podbijałem 2 poprzednie ręce limpuję z zamiarem późniejszej kradzieży. SB call, BB check.
    Flop AA2(2 piki). SB(bigstack,jakieś 30k, raczej uzbierane kartami niż grą) bet 2k, do mnie foldy, ja call(głupi?), pojawia się 6/nie pik/ SB przygląda się mojemu mizernemu stackowi i stawia moje ostanie 5k, co robić?

  2. #2
    Dla mnie easy call :]

  3. #3
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    198
    dokładnie easy call.Skoro limpujesz z A8 i trafiasz tripsa to fold nie wchodzi tu w rachubę.Mało prawdopodobne żeby miał asa z wyższym kickerem bo pewnie by podbijał PF.Jest zbyt dużo rąk które bijesz,poza tym w puli jest jakieś 10k wiec masz zbyt dobre oddsy aby nawet pomyśleć o foldzie.

  4. #4
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    265
    Cytat Zamieszczone przez Mundi66 Zobacz posta
    easy call.
    Biorąc po uwagę jego limp i wielkość stacka był to dla mnie instant call, a typ pokazał at. Jak żyć? Pewnie powienienem raise albo fold pf(zrzuciłbym przy reraise) ale cóż.
    I tak nie zrzuciłbym tej ręki widząc flop.
    Natępne pół godziny spędziłem na słuchaniu m.in. dilera ze stołu przy którym miała sytuacja miejsce, współorganizatora turnieju i jeszcze kilku innych 'zawodników' dla których był to easy fold. WTF?

  5. #5
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    210
    run better

  6. #6
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,010
    Ale jaki cel ma ten limp pre flop, bo niebardzo rozumiem. Piszesz o kradzieży puli post w multiway pot z ręką, która nie semiblefuje, więc albo trafisz top pair albo będziesz blefował praktycznie bez equity we freerollu na wysokich blindach, gdzie pula będzie tak duża, że jak ktoś trafi parę to i tak jej zazwyczaj nie spasuje. Limp pre to najgorsza z 3 możliwych opcji.

  7. #7
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    265
    Zgadzam się, że ten limp pf bez sensu, ale chcialem zagrać inaczej niż dwa poprzednie rozdania, po czym uderzyć przy niskim flopie jeśli limperzy zaczekają, albo ktoś lekko zabetuje. Nie gram tak online, ale z tymi ludźmi nie widziałem innej drogi.
    Niezależnie od gry pf, czy ktoś w takiej sytuacji folduje?

  8. #8
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    198
    fold jest wykluczony.Biorąc pod uwagę nawet najbardziej pesymistyczny range(nie uwzględniając flush draw) A2+(wliczając dziwaczne slowplaye z AK,AQ),22,66 masz tu jakieś 40% na turnie-pula wynosi jakieś 10k a ty musisz dołożyć 5k.
    Ostatnio edytowane przez Mundi66 ; 31-08-2010 o 01:38