Strona 15 z 39 PierwszyPierwszy ... 5131415161725 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 141 do 150 z 388
  1. #141
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    14
    System punktowania 12 z 30 i 100 z 240 powstał chyba po to, żeby zachęcić do gry więcej osób, przede wszystkim tych którzy nie są w stanie grać wszystkich turniejów. Dzięki takiej punktacji daje się im szanse na zwycięstwo nie grając wszystkich turniejów. A wychodzi na to, że osoba wygrywająca 12 ostatnich turniejów września nie ma nawet szans na czołowe miejsce (a powinna być w najgorszym wypadku ex aequo pierwsza). Jestem również za przeliczeniem punktów do klasyfikacji generalnej na system gwarantujący szanse tym którzy zaczną grę później; przecież żeby zagrać 100 turniejów nie trzeba było grać na początku września, a przy aktualnej punktacji to tamte turnieje ustawiają klasyfikację i powodują niską frekwencje, bo to co przyciągnęło sporo ludzi, czyli super nagrody w generalce, jest już rozdane.

  2. #142
    Dołączył
    Feb 2009
    Przegląda
    krrrr
    Posty
    146
    Rzucę ostatnią propozycję, jaka mi do głowy przychodzi :

    1) Wyniki miesięczne - wrzesień zostaje tak jak było - kolejne miesiące idą wg nowej punktacji, którą zaakceptowały osoby z Paradise szacun!
    2) Klasyfikacja generalna - przeliczenie wyników z miesiąca września na NOWY system punktowy.

    Proszę również zauważyć, że aktualnie osoba na 40 miejscu klasyfikacji generalnej posiada 1000 punktów straty do lidera. Widać wówczas, że jeśli zarówno lider jak i osoba na 40 miejscu będą grały ze 100 % frekwencją - to ta osoba po prostu praktycznie nie będzie miała szans na przegonienie lidera.

    Wniosek nasuwa się sam - wyniki 1 miesiąca wpłyną na resztę ligi z ogromnymi konsekwencjami dla pozostałych graczy, a z tego wychodzi kolejny wniosek - rywalizacja nie będzie uczciwa.

    Podsumowując - 1 miesiąc sugerowałbym traktować jako testowy i oczywiście nagrody rozdać należy im się - grali porządnie! Jednakże proponowałbym osiągnięte miejsca przeliczyć na nowe punkty, aby w klasyfikacji generalnej dysproporcje punktów spowodowane zwyżką graczy w 1 miesiącu nie wpływały w tak znaczącym stopniu na generalkę.

    Pozdro,

    Mistr!

  3. #143
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    29
    Tyle osób już narzeka, a przecież nie wiadomo ile osób zacznie grać pierwszego października. Może się okazać, że znów będzie przez pierwsze 4,5 dni frekwencja na poziomie 250-350 osób (aby grać o wygrane w klas. miesięcznej) i było by można więcej odrobić znajdując się wysoko w przypadku trochę słąbszych występów osób liderujących, a tak będzie na pewno ciężej po zmianie punktowej, chyba że faktycznie frekwencja już na początku miesiąca będzie około 180 osób.

    Cytat Zamieszczone przez Walenty Zobacz posta
    Mateusz nowa punktacja dobra , bo nie jest zależna od liczby uczestników

    Jestem za zmianą
    I jakoś ja widzę tu zależność od uczestników bo w turnieju 150 osób musi odpaść 50 abyś mił 1 punkt. Nie mówiąc o turkach gdzi będzie ilość graczy trochę ponad 100 np. 112, 122. A w turnieju 300 osób aż 150 aby zdobyć ten jedyny punkcik. I też wychodzi na to ze wygrywając turniej na 300 osób zdobędziesz tyle samo punktó co wygrywając turniej na 105 osób - chyba jest jakaś róznica? Nie lepiej było zrobić punktację z przedziałami frekwencja 250+ punktowych miejsc tyle i tyle, 150-249 już trochę mniej miejsc punktowych i ilość graczy poniżej 150 też mniej. Tylko trezba by to fachowo policzyć aby miało to ręce i nogi. Pozdrawiam

  4. #144
    Ja tymczasem przypominam, że w dzisiejszym turnieju w związku z Dniem Chłopaka rozdajemy butelki Jacka Danielsa. Jeśli ktoś odpadnie z turnieju z AA zagrywając allin przed flopem to wygra 0,5l tego trunku - zapraszam do udziału!

  5. #145
    Dołączył
    Jun 2006
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    114
    Cytat Zamieszczone przez kalet Zobacz posta
    Rzucę ostatnią propozycję, jaka mi do głowy przychodzi :

    1) Wyniki miesięczne - wrzesień zostaje tak jak było - kolejne miesiące idą wg nowej punktacji, którą zaakceptowały osoby z Paradise szacun!
    2) Klasyfikacja generalna - przeliczenie wyników z miesiąca września na NOWY system punktowy.

    Proszę również zauważyć, że aktualnie osoba na 40 miejscu klasyfikacji generalnej posiada 1000 punktów straty do lidera. Widać wówczas, że jeśli zarówno lider jak i osoba na 40 miejscu będą grały ze 100 % frekwencją - to ta osoba po prostu praktycznie nie będzie miała szans na przegonienie lidera.

    Wniosek nasuwa się sam - wyniki 1 miesiąca wpłyną na resztę ligi z ogromnymi konsekwencjami dla pozostałych graczy, a z tego wychodzi kolejny wniosek - rywalizacja nie będzie uczciwa.

    Podsumowując - 1 miesiąc sugerowałbym traktować jako testowy i oczywiście nagrody rozdać należy im się - grali porządnie! Jednakże proponowałbym osiągnięte miejsca przeliczyć na nowe punkty, aby w klasyfikacji generalnej dysproporcje punktów spowodowane zwyżką graczy w 1 miesiącu nie wpływały w tak znaczącym stopniu na generalkę.

    Pozdro,

    Mistr!
    To jest dokładnie to samo, co ja proponowałem, a co najważniejsze jest to zdecydowanie najlepsze możliwe rozwiązanie. Osobiście nie wierzę, w więcej niż 150 osób nawet na początku poszczególnych miesięcy. To znaczy wierzę, że po wprowadzeniu tej zmiany mogło by tyle być, ale bez niej nie ma szans...

    Jedna uwaga- myślę, że określenie września jako miesiąca testowego nie jest najtrafniejsze, bo on przecież ważyłby nadal odpowiednio, ale nie 5 razy więcej niż inne miesiące. Tak więc uczyńmy z września jeden z wielu miesięcy, a nie jeden najważniejszy. Właściwie tylko tego chcą wszyscy postulujący zmiany, niczego więcej.

    Wydaje mi się, że lepiej zrobić te zmiany teraz (tym bardziej, że i tak są wprowadzane pewne korekty), a nie za miesiąc, kiedy okaże się, że frekwencja nie wzrosła, a generalka po miesiącu nawet nie drgnęła.

    Myślę, że fajnie by było też na próbe przeliczyć te punkty, co z pewnością pokaże, że czołówka utrzyma swoje pozycji i tylko od jej dobrej gry w kolejnych turniejach zależeć będzie, czy będzie tak aż do końca. Czy komuś z graczy zdecydowanie nie odpowiada proponowane rozwiązanie?

    Pozdr,
    IKnow_you_

  6. #146
    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    2
    popieram pomysl wojtasa za zwiekszeniem do 150 wynikow branych do generalki

  7. #147
    Ok... wiem, że wyleje się na nas wiadro pomyj w związku z tym, ale w celu ratowania Ligi(a przede wszystkim idei jaka jej przyświeca) musimy zareagować zdecydowanie.

    Bonusy za klasyfikację miesięczną za wrzesień tak jak i czołowa 50-tka zostaną wyłonione na podstawie starej punktacji.

    Nowa klasyfikacja miesięczna będzie liczona według nowej punktacji. Dodatkowo będą ekstra punkty jeśli frekwencja przekroczy 250 osób, a także w przypadku jeśli przekroczy 500 osób.

    Klasyfikacja generalna również będzie liczona według nowych zasad (punkty za wrzesień także zostaną przeliczone)

    Osoby, które są bardzo niezadowolone z tego faktu czyli te, które osiągnęły przewagę w starym systemie i ją stracą proszone są o kontakt ze mną na email podany w stopce. Zwracam się z prośbą o uszanowanie tej decyzji - chcemy utrzymać Ligę w duchu fair play i dać równe szanse wszystkim. Jednocześnie bijemy się w pierś, cały problem to nasza wina, prawda jest taka, że nie spodziewaliśmy się tak dużego zainteresowania Ligą a przez to tak dużych różnic we frekwencji w pojedynczych turniejach.

    Wszyscy, którzy przynajmniej raz zagrali w Lidze dostaną tę informację na maila.

    Czekam na odzew...
    Ostatnio edytowane przez Paradise Poker - Mateusz ; 30-09-2010 o 11:18

  8. #148
    Dołączył
    Jul 2006
    Przegląda
    Starachowice
    Posty
    121
    bardzo dobra decyzja! Liga trwa 10 misiecy a nie jeden i jak cos jest zle to trzeba to poprawic a nie dalej w to brnac

    Brawo za odwage!

  9. #149
    Dołączył
    Nov 2008
    Przegląda
    Kołobrzeg / Szczecin / Żary
    Posty
    174
    Dobra decyzja Mateusz, teraz jest tak jak powinno byc. i niezaleznie od frekfencji.

    Dla osob z top 40 czy tych co maja największa przewage proponuje jakiś dodatkowy turnije tak by najlepszy mial cos do wygrania w zadość uczynienie.

  10. #150
    dobra decyzja, na pewno będą jacyś niezadowoleni, ale z punktu widzenia całej ligi powinno to wpłynąć pozytywnie, od października można się chyba spodziewać frekwencji jak we wrześniu, a i jej spadek w trakcie miesiąca powinien być mniejszy