Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    465
    PokerStars No-Limit Hold'em, $0.10 BB (6 handed) - Poker-Stars Converter Tool from FlopTurnRiver.com

    UTG ($20.63)
    MP ($9.11)
    CO ($10)
    Hero (Button) ($10)
    SB ($12.46)
    BB ($10)

    Preflop: Hero is Button with Q, Q
    3 folds, Hero bets $0.30, SB calls $0.25, BB raises to $1.40, Hero calls $1.10, 1 fold

    Flop: ($3.10) 2, 4, 10 (2 players)
    BB checks, Hero checks

    Turn: ($3.10) 9 (2 players)
    BB bets $1.70, Hero calls $1.70

    River: ($6.50) Q (2 players)
    BB bets $3.20, Hero raises to $6.90 (All-In), BB calls $3.70 (All-In)

    Total pot: $20.30 | Rake: $0.99


    Było to moje trzecie rozdanie na tym stole wiece zero statów. Nie wiem czy to był dobry flat pf, ale nie lubie grac z QQ 4bet i pozniej drżeć nogami czy jestem na flipie czy way behind. Na flopie gosciu do mnie czeka, często to oznacza ze nietrafił boardu, ale czasem tez może miec jakąś wyską parę, że którą przegrywam, tak więc gram check behind dla pot control, minimalizuje straty jesli na overpair wyższą od mojej i indukuje bety od niższych parek i OC. Na turnie gram standardowy call, a na dream river wsuwam stacka. Zastanawiam sie tylko co bym zrobił gdyby on zabetował na river, pewnie bym sprawdził

  2. #2
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,010
    Szczerze mówiąc nie sądzę, że wiele graczy nie cbetuje tutaj swoich overpairs, zwłaszcza jak na stole jest flush draw. Małym betem ok 1.3-1.5 możesz wyindukować c/shove od jakiegoś AK albo innej ręki, którą bijesz.
    Ale tak jak zagrałeś również jest wszysto wporzo.

  3. #3
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    198
    przecież zabetował na river!?Ja po jego checku na flopie betuje(nie daje darmowych kart AK,AQ),Poza tym jak grasz kiedy zagrywa standardowego cbeta?

  4. #4
    "Nie wiem czy to był dobry flat pf" - pytanie z jakim zasięgiem gracze na tych stawkach na tym roomie grają tutaj 3bet i z czym się stackują w sytuacjach button vs blind. Odpowiedzi Ci nie dam, bo zwyczajnie jej nie znam, musisz odnieść się do swoich doświadczeń. Dla mnie 4bet i stack off jest o tyle sensowny, że w puli jest aż 20% stacka, a to bardzo dużo, ale podstawowa informacja jakiej potrzebujemy to z jakim zasięgiem rąk tutaj przeciwnik gra 3bet (które ręce calluje a które 3betuje). Call na pewno jest dochodowy, mamy rękę która dominuje jego zakres i gramy IP (na pozycji), pytanie czy nie lepszy będzie tutaj 4bet.

    "Na flopie gosciu do mnie czeka, często to oznacza ze nietrafił boardu, ale czasem tez może miec jakąś wyską parę, że którą przegrywam, tak więc gram check behind dla pot control" - Zacznę od tego że nie istnieje coś takiego jak pot control, checkasz wyłącznie kiedy:

    -> nie ma szansy abyś był wyoutowany (jest minimalna szansa że spadnie karta która sprawi że przeciwnik będzie miał silniejszy układ)
    oraz
    -> kiedy nie ma gorszych rąk które Ci zapłacą.
    i oczywiście jak nie bijesz zakresu przeciwnika a Twoje FE (szansa że przeciwnik zrzuci) jest zbyt niskie aby uderzyć profitowo

    Najprostrzy przykład, mamy A4 flop A88 bądź 99 flop 933 -> nie ma sensu betować.

    Czasami betujesz po to aby wziąć pulę nie wiedząc czy masz najlepszą rękę, np. masz AK podbijasz pre flop ktoś sprawdza i na flopie J84 grasz CB. Nie wiadomo czy masz najlepszą rękę ale chcesz wziąć dead money. Wtedy wprawdzie gorsze ręce Ci nie zapłacą, ale wzięcie dead money ma sens i jest dochodowe.

    Wracając do rozdania, tutaj mamy 31BB dead money po które możesz sięgnąć, są karty które mogą sprawić że stracisz tą pulę (K oraz A), jeżeli przeciwnik ma niski PP to dajesz mu niepotrzebnie 2 outy, czasami też przeciwnik może mieć tutaj FD z którym planuje zagrać check/raise na flopie.

    Zdecydowanie bet, pula jest zbyt duża, abyś mógł pozwolić sobie na jej stratę.

    "minimalizuje straty jesli na overpair wyższą od mojej" Naprawdę? Sprawdźmy, mam AA, na turnie spada 9 trefl, podbijam za 24BB w końcu pojawiły się dwa FD oraz strit drawy więc jest szansa że sprawdzisz, grasz call, w puli mamy 7.9$ a Ty masz 6.2$, na river spada blank, gram all ina. Pamiętaj o zarządzaniu wielkością puli, nie jej kontrolą. Jeżeli w puli mamy 31BB to rozbicie stacka zajmuje mi dwa bety, nie trzy. Nie możesz więc kontrolować wielkości puli przez check jeżeli ta jest bardzo duża.

    "Małym betem ok 1.3-1.5 możesz wyindukować c/shove od jakiegoś AK albo innej ręki, którą bijesz." - dokładnie tak, w szczególności od AK, AQ, AJ, każdego FD, niższych PP a jeżeli przeciwnik ma coś typu 78 to jest szansa że odczyta to jako słabość i zagra raise.

    Przy okazji na pewno zrobiłbym notkę o przeciwniku, jego bet na turnie jest bardzo dziwny, na maksymalnie drawowatym stole gra za 1/2 puli będąc OOP, jeżeli miał tam seta to dla mnie ważna informacja będę wiedział w przyszłości że tego rodzaju betu oznaczają siłę.

    I dodatkowa informacja ode mnie "Zastanawiam sie tylko co bym zrobił gdyby on zabetował na river, pewnie bym sprawdził", powinieneś to wiedzieć na dobrą sprawą callując w pre flopie, zainwestuj trochę czasu w zbudowanie planów na rękę kiedy decydujesz się callować czy to TT+ czy też AQ+ pre flop.

    Pozdrawiam i powodzenia