Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 35
  1. #1
    Dołączył
    May 2004
    Posty
    962
    Witam
    Wiem ,ze wiekszosc tu na forum gar NL, ale pewnie znajdzie sie tez kilka osob , ktore gra na limitach i w dodatku na dlugich stolach ( 10)
    Ale do rzeczy !
    A wiec zalozena stol 10 osobowy . limit , srednia ogladalnosc flopa granicach 35 %
    Niby wszystkie szkoly i ksiazki mowia ze AK to raise i re-raise.
    Ale czy to rzeczywiscie jest korzystniejsze od zwyklego call ???
    Niby raise ma za zadanie wyrzucic wprzypadkowych graczy , ale czy na niskich limiatch i na duzyc stolach to sie udaje ??
    Ale skad moje watpliwosci ?
    Dzieki PT moge sobie zobaczyc wynik na poszczegolnych ukladach
    I co sie okazuje ukaldy , ktore raisuje czyl AK suit Ak off AD suit
    maja gorsze wyniki niz AD off AJ suit czy KD suit czy off
    Wyniki te sa juz po prawie 14 000 grach , czyli wydaje sie, ze w miare miarodajne,
    Ponizej wynik

    AK suit - 0,84 BB/hand
    Ak + 0,23
    AD suit - 0,37

    a te nie raisowane

    AD +0,53 BB/hand
    AJ suit +0,64
    AJ +0,14
    KD suit +0,85
    KD +0,43

    Ciekaw jestem waszych opini

    pzdr

  2. #2
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,830
    Ja grajac limita praktycznie zawsze risuje AK, z AKs czasami zdarza mi sie limpowac. Natomiast rzadko zdarza sie zebym rerisowal z AK, no moze jak widze ze rise idzie od slabego gracze, to wtedy moge pozwolic sobie na rerise zebysmy zostali 1 na 1. Co do tego ze wychodza ci nienajlepsze wyniki z AK to moze nie wina tego ze risujesz, a tego jak grasz po flopie.

  3. #3
    Dołączył
    Jun 2003
    Przegląda
    Anfield Road
    Posty
    2,967
    Ja wypowiem się trochę nie na temat bo nie gram limita ale w NL, który tylko gram ostatnie doświadzczenia nauczyły mnie tylko jednego: raise !! i na flopie nawet jak nic nie złapiesz a stół rainbow i tylko jedna karta powyżej T a gra z tobą c najwyzej 2-3 graczy to też raise- w 99% ludzie pasują...

    Soprano

  4. #4
    Dołączył
    May 2004
    Posty
    962
    Cytat Zamieszczone przez Doli
    Ja grajac limita praktycznie zawsze risuje AK, z AKs czasami zdarza mi sie limpowac. Natomiast rzadko zdarza sie zebym rerisowal z AK, no moze jak widze ze rise idzie od slabego gracze, to wtedy moge pozwolic sobie na rerise zebysmy zostali 1 na 1. Co do tego ze wychodza ci nienajlepsze wyniki z AK to moze nie wina tego ze risujesz, a tego jak grasz po flopie.
    Tez sie zastanawiam , ze byc moze blad tkwi w grze na flopie.
    Ale zakladajac , ze gdybym nie rajsowal Ak to sposob gry byl by podobny do AQ - czyli powinienem byc na plusie.
    Nic zobaczymu po nastepnych 10 000 rozdaniach , jak bedzie wygladala statysyka tych ukladów.

    Na niskicj limitach sytuacjach ze grasz 1 na 1 praktycznie nie wystepuje ),

    pzdr

  5. #5
    Dołączył
    May 2004
    Posty
    962
    Cytat Zamieszczone przez Soprano
    Ja wypowiem się trochę nie na temat bo nie gram limita ale w NL, który tylko gram ostatnie doświadzczenia nauczyły mnie tylko jednego: raise !! i na flopie nawet jak nic nie złapiesz a stół rainbow i tylko jedna karta powyżej T a gra z tobą c najwyzej 2-3 graczy to też raise- w 99% ludzie pasują...

    Soprano
    Niestety , a raczej stety , na niskich limitach , gdy flop oglada z toba co najmnij 4 osoby , na twoje rajse na flopie - syutacja ze wszyscy folduja , praktycznie nie wystepuje.

    A w dodatku nie lezy w mojej naturze blef - co w dodatku na tychze stolach jest raczej malo skuteczna bron (oczywiscie mam na mysli limit )

    pzdr

  6. #6
    Dołączył
    Apr 2004
    Przegląda
    Malta
    Posty
    627
    ja gram tylko limit, w przeciwienstwie do wiekszosci

    Moim zdaniem gra bez raise z mocnym ukladem, to otwarcie sobie furtki do bad beata.

    Jezeli mam dobro pozycje, i jestem jedynym atakujacym, to nawet jezeli nie trafie flopa, czasami gram reraise z AK - w efekcie czesto dostaje 5 karte za darmo)

    I jeszcze jedno spostrzezenie, jezeli ktos tylko sprawdza przed flopem, a po raisie, sam re-raisuje, to prawie na 100% ma AA.

    pzdr

  7. #7
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Sopot
    Posty
    1,327
    limit sucks :twisted:

  8. #8
    Dołączył
    Jun 2003
    Przegląda
    Anfield Road
    Posty
    2,967
    Cytat Zamieszczone przez BlaCha
    limit sucks :twisted:
    agree :twisted:

    Soprano

  9. #9
    Dołączył
    Apr 2004
    Przegląda
    Malta
    Posty
    627
    no limit sucks :twisted:

  10. #10
    Dołączył
    Jun 2003
    Przegląda
    Anfield Road
    Posty
    2,967
    Cytat Zamieszczone przez ownerek
    no limit sucks :twisted:
    Z przed kilku minut ze stolika 0.50/1$ NL:

    Dealer: Game #842216154: $oprano wins pot ($136) with a full house, Deuces full of Aces

    No limit rulez

    Soprano