Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    25
    villain staty 15/14/AF:1.8/F3:100(5/5)

    MicroGaming - €0.40 NL - Holdem - 5 players
    Hand converted by PokerTracker 3

    CO: €42.18
    BTN: €40.00
    SB: €74.25
    Hero (BB): €69.41
    UTG: €45.34

    SB posts SB €0.20, Hero posts BB €0.40

    Pre Flop: (pot: €0.60) Hero has

    fold, fold, BTN raises to €1.20, fold, Hero raises to €4.40, BTN calls €3.20

    Flop: (€9.00, 2 players)
    Hero bets €5.20, BTN raises to €20.00, fold

    BTN wins €18.43

    po jego foldzie na 3bety stawialem raczej na jakiegos srednio-wysokiego pocketa niz na SC chociaz nie jestem pewny czy to jest fold

  2. #2
    To jest właśnie interesujący spot - dlaczego?Nurtuje mnie ostatnio vs kto na btn poprawny jest 3bet z sb AJo? W w/w przypadku jeżeli stealer ma wysoki współczynnik kradzieży przy równoczesnym wysokim foldzie do 3beta jaki jest sens 3betowania? W jakich spotach w takim razie należy 3betować?

  3. #3
    Dołączył
    Mar 2009
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    307
    Gram o jeden stopień niżej ale:
    jak dla mnie to mniejszy 3bet, ja tutaj nie widzę możliwości żeby vs taki przeciwnik robić value town bez pozycji z AJ. W tym i innym wypadku to jest blef dlatego wolę mniej zainwestować.
    Flop szczerze mówiąc to średnio mi wygląda. Vs jego range jesteś imo trochę z tyłu. Nie wiem ile masz na niego handów ale patrząc na te staty to one są raczej tight jak na sh. Nawet ten all in z jego strony to nie jest słabość, bo ja z setami, stritami itd gram tak samo, zbyt dużo kart boję na turn żeby zabiły akcję lub mi skomplikowały sytuację będąc na jego miejscu.
    Ja bym tutaj czasami zrobił cbet/fold albo check/fold. Może trochę słabo ale nie lubię zbytnio wariancji.

  4. #4
    Dołączył
    Dec 2005
    Przegląda
    Wrocław(Gubin)
    Posty
    172
    Banis ja osobiście AJ rzadko 3betuje, chyba ze vilian będzie foldował często po callu do CB. AJ to nie jest karta dobra do stackowania ( to wiadomo)
    imho vs staty 15/14/AF:1.8/F3:100(5/5) tracimy value ( lepiej balansować top range z trashem, a AJ, KQ etc. wykorzystac do gry postflop- tutaj siedzi dużo value).



    Co do rozdania:
    W tym przypadku nie byłbym wstanie callować w 3betowanej puli tego raise i na pewno nie cbetowal bym tego flopa w szczególności OOP. On tu po raise ma sety, overpary, gutshot+fd, 2 pairs+ naprawdę rzadko będzie robil taki move z blefem ( bardzo znikoma część zasięgu ) szczególnie z AF:1.8.
    Kredyt to wydaje mi się musimy mu dać i to jest fold



    Takie pytania zanim decydujemy się na CB:
    Co wyrzucamy ?
    Z czym calluje?
    Z czym raisuje?

    Po callu 3beta przez villiana idealnie board trafia w jego range

  5. #5
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    A ja tam wolę 3betnąć, niż grać AJo bez pozycji

  6. #6
    Poniżej dwa standardowe toki rozumowania:

    1: "Jak dla mnie 3bet z sb AJo vs random to jeden z największych możliwych leaków na micro. Wiadome jest że 3betujemy for value lub for bluff. Vs jaki zakres steala oraz równocześnie przy jakim fold to 3bet miałoby to sens? Ciężko w jakikolwiek sposób balansować tutaj te dwie wartości aby w long runie takowe zagranie przynosiło nam zyski."

    2. "Wydaje mi się również że flat jest mega słaby bo tak naprawdę ciężko post flop grać z tą ręką jakieś większe pule i nie do końca jestem przekonany do zdania fisherspoona, że grając owe ręce (KQ, AJ, KJ) post flop oop mamy ukryte value."

    Jaki wniosek? - przez ostatnie 200k rąk osobiście skłaniam się do light 3betów vs nit/weak tag (fold to 3bet 80%+, steal<20%), pasów vs stnd tag (steal <20% i fold to 3bet<80%) 3betow for value vs Lag (steal 30%+) oraz próby wymuszenia light 4betów vs solid LAG/Maniac do których oczywiście robie shove.

    W/w wartości przytoczyłem "na oko" oczywiście granice są ruchome i duży wpływ na nie ma game flow danego stolika oraz historia z graczem.

  7. #7
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    789
    Powinieneś to pushować, skoro 3-betujesz i indukujesz raisa tym niskim c-betem...

  8. #8
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,010
    Jak gość jest 15/14 i zrzucił do 3betów 5/5 to jego calling range powinien być naprawdę mocny. Nie sądzę żeby często zamieniał gorsze ręce w blef przez wiele ulic, więc na tym boardzie możesz spokojnie zagrać c/c i zdecydować co dalej na turn (masz As do redraw jak siądzie flush na turn, więc tym lepiej). Ale przede wszystkim czemu 3bet?