Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 28
  1. #11
    ależ jesteś elokwentny. dzięki za +1, ja Tobie go nie daje.
    to jest właśnie komentowanie rąk na polskim forum.

    Wcale nie twierdze, że fold jest tutaj najlepsza i jedyną linia.
    Po przemyśleniu rozadania raz jeszcze, napisałem że imo jest najrozsądniejszym zagraniem.

    ty natomiast myślisz, że na 2 czy 3 levelu turnieju za 160$ ludzi robią movy?żeby wygrać 300 czy 400 żetonów?trochę ich zagrałem i wiem, że nitują i wiem że większość z nich to regowie HS, a nie idioci wsuwający AI z TP.Oczywiście tacy się zdarzają.

    Wolisz napisać: 4 bet, i stakujemy się.Pytam więc: Ile razy będziesz tam dobry?Ile razy bijesz tam jego range? Co on reprezentuje?Nie jest idiotą i wie że UTG raise jest siłą, i nie gram tam sobie 45s lol

  2. #12
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,010
    Do obliczeń użyłem następujących założeń - 3bet/call range villaina to QQ+, AK (23 kombinacje kart), gra 3bet/fold JJ i ma 3 light 3bet blefy total (9 kombinacji kart).
    Zagrywasz all in, przeciwko jego calling range masz ok 40% equity - inwestujesz 2435 żeby wygrać 2158. Przeciwko drugiej części jego zakresu wygrywasz 870 pre flop. Daje to 72%(2158-2435) + 28%*870 = -199+243 = 44 żetony do przodu. Przeciwko takiemu range jest to faktycznie zagranie EV+, ale czy mając zainwestowane 3bb, dobry stack i brak dokładnej wiedzy na temat range villaina warto wsuwać wszystko dla +1BB w long run? No obv, że nie.

  3. #13
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    2,243
    Cytat Zamieszczone przez Leszek Zobacz posta
    Do obliczeń użyłem następujących założeń - 3bet/call range villaina to QQ+, AK (23 kombinacje kart), gra 3bet/fold JJ i ma 3 light 3bet blefy total (9 kombinacji kart).
    Zagrywasz all in, przeciwko jego calling range masz ok 40% equity - inwestujesz 2435 żeby wygrać 2158. Przeciwko drugiej części jego zakresu wygrywasz 870 pre flop. Daje to 72%(2158-2435) + 28%*870 = -199+243 = 44 żetony do przodu. Przeciwko takiemu range jest to faktycznie zagranie EV+, ale czy mając zainwestowane 3bb, dobry stack i brak dokładnej wiedzy na temat range villaina warto wsuwać wszystko dla +1BB w long run? No obv, że nie.
    3b/fold z JJ nie sądzę, żeby ktokolwiek grał... :/

    Trochę za dużo kredytu dajecie jakiemuś randomowi, nie traktujcie 163$ jak 1k Monday, to, że większość z nas zagrałaby flat na jego miejscu z JJ z braku lepszej opcji, nie znaczy, że każdy tak gra.

    OP: nie wiem po co postujesz rękę, skoro masz zero szacunku dla responderów, coś tutaj jest nie tak... :/

  4. #14
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    1
    To jest push imo. Wielu graczy zrobiloby 3bet z JJ, AQ (nawet regulars) Ten turniej za 162 pelen jest slabych graczy, dla ktorych twoj raise z UTG nie bedzie mial wiekszego znaczenia. Jesli nawet twoj push bylby troche -EV przeciw rangowi niektorych graczy, to nie obnizylby twojego ROI w sposob zauwazalny.

  5. #15
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    796
    Gram to na dwa sposoby
    1. W dni kiedy czuję, że gram dobrze - folduję bez żalu.
    2. Kiedy mam gorszy dzień - raisuję/wsuwam i narzekam na coolera po zobaczeniu AA/KK u przeciwnika.

  6. #16
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    318
    Cytat Zamieszczone przez kleopl Zobacz posta
    Gram to na dwa sposoby
    1. W dni kiedy czuję, że gram dobrze - folduję bez żalu.
    2. Kiedy mam gorszy dzień - raisuję/wsuwam i narzekam na coolera po zobaczeniu AA/KK u przeciwnika.
    i like it

    A ja mam taką zasadę póki nie wiem czy ktoś jest zdolny tutaj zagrać out of line to po prostu stosuję zasadę ograniczone zaufania i w takim spocie gdzie do przegrania mam turniej a do wygrania umówmy się nic, bo dla mnie podwojenie na pierwszym poziomie nic nie znaczy, to wybieram po prostu fold.

  7. #17
    Dołączył
    Dec 2005
    Przegląda
    Wrocław(Gubin)
    Posty
    172
    Cytat Zamieszczone przez Leszek Zobacz posta
    Do obliczeń użyłem następujących założeń - 3bet/call range villaina to QQ+, AK (23 kombinacje kart), gra 3bet/fold JJ i ma 3 light 3bet blefy total (9 kombinacji kart).
    Zagrywasz all in, przeciwko jego calling range masz ok 40% equity - inwestujesz 2435 żeby wygrać 2158. Przeciwko drugiej części jego zakresu wygrywasz 870 pre flop. Daje to 72%(2158-2435) + 28%*870 = -199+243 = 44 żetony do przodu. Przeciwko takiemu range jest to faktycznie zagranie EV+, ale czy mając zainwestowane 3bb, dobry stack i brak dokładnej wiedzy na temat range villaina warto wsuwać wszystko dla +1BB w long run? No obv, że nie.
    Wkradł się mały błąd:
    28 kombinacji AK i 5 kombinacji QQ(jedna mamy my) + 9 kombinacji =42 we wzorze będzie wtedy 78% 22%
    Inwestycja to: 2435, zeby wygrac 2935 (pula to 2x 2625+120 na blindach)
    Zagrywamy allin vs 22% jego zakresu mamy folda i wygrywamy 870
    vs 78% jego zakresu mamy 40% equity (QQ+,AK) (40%*2935)-60%(2435)= -287
    i teraz EV=78%(-287)+22%*870=-223,86+243=19,4

    Co nie podwaza tego co piszę Leszek.

  8. #18
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez fisherspoon Zobacz posta
    Wkradł się mały błąd:
    28 kombinacji AK i 5 kombinacji QQ(jedna mamy my)
    Wkradł się mały błąd.
    Jest jedna kombinacja QQ ponieważ Hero ma jedną, 16 kombinacji AK oraz po sześć kombinacji AA i KK co daje razem 29 kombinacji.

    Natomiast jeśli chodzi o sposób rozegrania tej ręki to do mnie najbardziej pasuje to co napisał kleopl.

  9. #19
    Dołączył
    Dec 2005
    Przegląda
    Wrocław(Gubin)
    Posty
    172
    jdx no to teraz się zgadza ta ilość
    Tez wymyśliłem 6 - 1 ,bo hero ma na ręce QQ. Pisząc ilosć kombinacji AK liczyłem od razu z AA i KK .

  10. #20
    Dołączył
    May 2010
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    5
    A co tutaj 3betujecie? JJ nikt , nie ? Przyznam , że ja JJ częściej niż AK - analogicznie do wypowiedzi kleopl odnośnie stanu samopoczucia.