Strona 15 z 18 PierwszyPierwszy ... 51314151617 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 141 do 150 z 175
  1. #141
    Dołączył
    Jun 2005
    Przegląda
    Łorsoł
    Posty
    742
    Ja polecam Palec Biskupa


    Wyśmienite angielskie ale. Niestety drogie jak to importowane piwka, ale pod choinkę sobie można kupić raz do roku

    Poza tym Żywiec Porter (tak BTW w połączeniu z redbullem daje nieziemskie loty ), Ciechan, Obołon, Svyturys, Lwowskie, Leżajsk.

    Jeszcze mi się przypomina świętej pamięci Heweliusz z czasów kiedy piwo w sklepach było piwem a nie szczynami produkowanymi przez wielkie koncerny...

  2. #142
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Właśnie popijam

    Piwo Żywe, browar Amber:



    Do nabycia w Bomi. Zajebiście smaczne piwo.


    Nie wiem jak ja mogłem pić te siki typu Tyskie czy Żywiec
    Teraz wyczuwam różnicę.

    Jeszcze odnośnie Porterów. Jakie polecacie które nie smakują dość mocno alkoholem? Może mi się zła butelka trafiła, ale wczoraj piłem Żywiec Porter który dość mocno smakował alkoholem, a jak piłem te same piwo na wakacjach tydzień temu to tak nie było.




    Btw. muszę się z wami podzielić moim wynalazkiem,

    Polecam portal Browar.biz , można tam wiele przeczytać o dobrych nie masowych piwach w Twojej okolicy. Nie, nie mam nic wspólnego z owym portalem, sam go znalazłem kilka dni temu.

    Tutaj ostatni ranking polskich piw:

    Browar.biz - Akcje

    Wszystkie piwa z czołówki są wyborne, na prawdę polecam olać masowe sikacze z bilbordów i reklam.

    I uwaga do jdx'a, porter to nie stout Bo gdzieś tutaj napisałeś w temacie zdanie jakby to było to samo. Portery są dolnej fermentacji, a stouty górnej.

    pozdr
    Ostatnio edytowane przez anoxic ; 25-09-2009 o 20:01

  3. #143
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez anoxic Zobacz posta
    Piwo Żywe, browar Amber:
    Znamy, znamy. Dobre.

    Cytat Zamieszczone przez anoxic Zobacz posta
    Jeszcze odnośnie Porterów. Jakie polecacie które nie smakują dość mocno alkoholem?
    Idź do sklepu gdzie jest jakiś wybór piw i szukaj wszystkiego co ma napisane na etykiecie "stout". Tylko że jest taki problem, że najprawdopodobniej będą to piwa importowane z Wysp Brytyjskich, a więc ze względu na cenę niezbyt dobrze nadające się do spożycia w ilościach przemysłowych. Z konkretnych (i zarazem najbardziej znanych) marek to np. Guinness Extra Stout, Guinness Foreign Extra Stout, Murphy's Irish Stout. Aha, i koniecznie spróbuj naszego (niestety, już nie całkiem) rodzimego Hebana.

    Cytat Zamieszczone przez anoxic Zobacz posta
    Może mi się zła butelka trafiła, ale wczoraj piłem Żywiec Porter który dość mocno smakował alkoholem, a jak piłem te same piwo na wakacjach tydzień temu to tak nie było.
    No nie ma się czemu dziwić, to ma 9.5%. Czyli w zasadzie tyle, co piwa "doprawiane" alkoholem. Ale IMO dużo też zależy od temperatury - takie z flaszki przetrzymywanej w temperaturze pokojowej rzeczywiście tak jakby miało bardziej wyrazisty smak alkoholu.

    Cytat Zamieszczone przez anoxic Zobacz posta
    I uwaga do jdx'a, porter to nie stout Bo gdzieś tutaj napisałeś w temacie zdanie jakby to było to samo. Portery są dolnej fermentacji, a stouty górnej
    A gdzie jak tak napisałem? Chociaż np. wg. Wikipedii porter jest jedną z odmian stouta: Stout - Wikipedia, the free encyclopedia, Porter (beer) - Wikipedia, the free encyclopedia. Generalnie to są bardzo zbliżone piwa. A zupełnie inną rzeczą jest to, że piwa które u nas nazywane są porterami to są tzw. portery bałtyckie (Porter bałtycki ? Wikipedia, wolna encyklopedia), czyli strong stuff dla twardzieli. I fakt, portery bałtyckie są dolnej fermentacji.

    jdx

  4. #144
    Dołączył
    Apr 2006
    Przegląda
    Widełka, Rzeszów
    Posty
    1,891
    Ja przez ostatnie dni przed snem łykam:


    Lany jest jeszce lepszy niz z butelki ale takich wygod juz nie ma:]

  5. #145
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Katowice
    Posty
    517
    Witam,
    moim ulubionym gatunkiem jest piw pszeniczne i tutaj można polecić oczywiście wszystkim znanego Paulanera. Poza tym dobre pszeniczniaki to litewski Baltas z browaru Svyturys, Monachijski Franziskaner, no i równie zajebiste Schefferhofer

    schofferhofer.JPG

    Frater, Faustus oraz Okocim Pszeniczny to sikacze nie warte swojej ceny

    Cytat Zamieszczone przez anoxic Zobacz posta
    I uwaga do jdx'a, porter to nie stout Bo gdzieś tutaj napisałeś w temacie zdanie jakby to było to samo. Portery są dolnej fermentacji, a stouty górnej.
    pozdr
    Porter jest rodzajem Stouta niezależnie od rodzaju drożdży które zadasz do fermentacji. Portery takie jak Żywiec Porter wywodzą się z Imperial Russian Stout jednej z odmian stouta która jest mocniejsza niż inne. Nazwa pochodzi z tego że piwo to było importowane do carskiej Rosji w której było bardzo cenione. Zdaje się że w czasie wojen napoleońskich zaprzestano importu i wtenczas kraje bałtyckie (w tym Polska) rozpoczęły produkcję takiego Stouta dziś nazywanego Porterem Bałtyckim Wspomniany przez Ciebie browar Amber podobno robi smacznego portera.

    Tak naprawdę w Polsce mamy dwie opcje albo płacić 4-5 PLN za dobre piwo czy to importowane czy z małych browarów albo pić za 2.5 PLN lagery średniej jakości. Jako że gardzę piwami produkowanymi masowo, aczkolwiek do najebki są całkiem dobre to postanowiłem że sam będę warzył piwo

    Podobno każdy może wyprodukować mając do dyspozycji sprzęt AGD bardzo dobre piwko no i przede wszystkim różnego rodzaju.

    pierwszą warką którą robiłem metodą zacierania (nie jakieś tam gotowce) było oczywiście piwo pszeniczne, które powinno stać w butelkach minimum 4 tygodnie ale ja oczywiście po dwóch musiałem skosztować. Okazało się że piwko jest doskonałe: barwa hefe weizen, smaki takie jak powinien mieć pszeniczniak czyli nutki bananowe (Peri, na pewno miałeś soki bananowy w tym piwie?)i lekko kwaskowy, dobrze nagazowane, piana drobna utrzymująca się do końca picia piwa.

    Mimo kilku błędów które popełniłem piwo wyszło bardzo dobre. Zamieszczę kilka fotek z całego przedsięwzięcia:

    część surowców.JPG
    Załącznik 2239
    zacieranie.JPG
    Załącznik 2242
    koniec chmielenia.JPG
    piwo.jpg

    Na dniach dojadą do mnie kolejne surowce, tym razem zabieram się do stouta



    EDIT: doszły słody na stouta. Wszystko już przygotowane do jutrzejszego warzenia
    Ostatnio edytowane przez anatom ; 05-11-2009 o 21:27

  6. #146
    Dołączył
    Apr 2006
    Przegląda
    Widełka, Rzeszów
    Posty
    1,891
    Cytat Zamieszczone przez anoxic Zobacz posta
    Właśnie popijam

    Piwo Żywe, browar Amber:



    Do nabycia w Bomi. Zajebiście smaczne piwo.
    Wlasnie pije. Dobre w huj.

  7. #147
    Dołączył
    Apr 2006
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    965
    Ja na dzisiejsze skoki i wieczorny boks mam już przygotowane piwo Raciborskie (klasycznie ważone - dla odróżnienia od innych piw z tego browaru). Nigdzie nie mogę znaleźć etykiety...

    Nawet na stronie browaru takiej nie ma:

    Browar-raciborz.pl - ..Oficjalna strona internetowa Browaru Racibórz

    Najbliżej jest Twierdzowe.

  8. #148
    Dołączył
    May 2008
    Przegląda
    Tomaszow Lubelski WWA
    Posty
    104
    Cytat Zamieszczone przez MMP1980 Zobacz posta
    Ja na dzisiejsze skoki i wieczorny boks mam już przygotowane piwo Raciborskie.
    Jezeli na skoki, to niestety szybko sie nie napijesz

    Legion Pils - nowe piwo i napój kibiców Legii - LegiaLive! - Serwis Kibiców Legii Warszawa

    Browar Fuhrmann. Slyszal ktos o tym? Wazrza cos co zasluguje na uwage?

  9. #149
    Dołączył
    Apr 2006
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    965
    Cytat Zamieszczone przez mat2000 Zobacz posta
    Jezeli na skoki, to niestety szybko sie nie napijesz
    Może to dlatego, że jestem trzeźwy, ale nie zrozumiałem dowcipu...

    Chciałem tylko wypić piwko przy Małyszu...

  10. #150
    Dołączył
    May 2008
    Przegląda
    Tomaszow Lubelski WWA
    Posty
    104
    Cytat Zamieszczone przez MMP1980 Zobacz posta
    Może to dlatego, że jestem trzeźwy, ale nie zrozumiałem dowcipu...

    Chciałem tylko wypić piwko przy Małyszu...
    Dzisiaj nie skacze