Strona 1 z 18 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 175
  1. #1
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    753
    Tak jak w temacie. Do napisania postu skłoniły mnie moje ostatnie degustacje ów gatunku alkoholu, po krótce chciałbym się podzielić moimi spostrzeżeniami i przedstawić wam moim zdaniem ścisłą czołówkę warzonego piwa w Polsce: 8)


    Wojak Wszechmocny 9% 0,66l Browar Belgia
    Bardzo dobre piwo, w smaku wogóle nie czuć alkoholu (nie tak jak w fax), po wypiciu 1/2 butelki czujemy się jak po dwóch lechach (nie bez powodu - WSZECHMOCNE). Mój kolega z roku (z nieco słabszą głową - po 3 butelkach był warzywem). Do tego dochodzi jeszcze cena: sugerowana 3,29 zł, ja znalazłem punkt w Łodzi gdzie można go dostać za 2,50 zł :twisted:

    "Wojak Wszechmocne to mocne , klasyczne piwo typu pilzeńskiego o zawartości alkoholu 9 % .Produkowane ze specjalnego rodzaju drożdży i poddawane długiemu procesowi fermentacji , zachowuje łagodny , orzeźwiający smak . Wojak Wszechmocne wchodzi w skład marki Wojak obecnej na rynku do początku 2002 roku . Asortyment marki tworzą także Wojak Pilsner (zaw. alk. 4,1 %) , Wojak Full (zaw. alk. 5,1 %) oraz Wojak Mocne (zaw. alk. 7 %)"
    ŻRÓDŁO: http://www.ebrowar.info/index.php?na...article&sid=12
    Na zdjęciu Wojak 0,5l. Wojak 0,66 sprzedawany jest w butelkach z ciemnym szkłem. Wszystkim bardzo serdecznie polecam spróbowanie* wojaka wszechmocnego. Życzę miłych wrażeń w czasie i "po" degustacji.
    *spróbowanie - Ujrzenie dna butelki 0,66l :twisted:


    Koźlak 7,8% 0,33l browar Jurand
    Piwo o niepowtarzalnym smaku, a raczej piwo o prawdziwym smaku bez żadnych chemicznych dodatków czy związków aromatycznych. Cena oscyluje w granicach 2,50zł za 0,33 l. W sprzedaży jest jeszcze koźlak 0,5l browar Amber - ale to już zupełnie inna bajka i inny smak (czyt. nie kupować :roll: )

    "Obecnie w Polsce tradycyjnego koźlaka warzy olsztyński browar Jurand. Jest to jedyne tego typu piwo w kraju warzone z jasnego słodu i wyselekcjonowanych gatunków niemieckich słodów barwiących, które maja wpływ na charakterystyczną barwę ciemno-wiśniowo brzowa oraz pełny bukiet smakowo-zapachowy." - Świat Alkoholi 5/2003 str.25


    "Na pewno bardzo dobrego koźlaka tradycyjnego warzy browar Jurand w Olsztynie (bock Beer)". - PRZEWODNIK PIWOSZA, Pascal 2002 str.62


    Tak jak w przypadku Wojaka zalecam degustacje Zacnego Koźlaczka.


    Heban - Czarne Piwo 5,4% 0,5l Browar Jurand
    Co tu dużo gadać - niepowtarzalny smak. Aczkolwiek osobą, które nie lubią ciemnego piwa z pewnością Hebanek nie przypadnie do gustu... a szkoda. Cena waha się w granicach 3 zł za 0,5l. A oto fakty, które powinny was zachęcić do zasmakowania:

    "Ciemne piwo Heban produkowane w olsztyńskim browarze Jurand zdobyło złoty medal konkursu "Europejska gwiazda piwna" organizowanym przez Związek Prywatnych Browarów w Niemczech. Heban - oprócz Polaków - popijają już Amerykanie, Niemcy, Rosjanie, a wkrótce poznają go i Kanadyjczycy."
    Gazeta Wyborcza, 30 listopada 2005r.

    "Pierwsze polskie czarne piwo stworzone specjalnie dla polskiego konsumenta o ekstrakcie 12,1% i alkoholu 5,4%obj. Dostojne, szlachetne, niespotykane...Długo można prawić mu komplementy, lecz tak naprawdę liczy się jego pełny, dojrzały, aksamitny smak.
    Dobre, bo....warmińsko-mazurskie!
    Heban - czarne piwo zdobyło złoty medal na odbywających się rokrocznie w Krasnymstawie koło Lublina "CHMIELAKACH"."

    http://www.jurand.e-strada.pl/enter/o-heban.ws4d




    Wszystkim, którym będzie dane spróbować prawdziwych piw, proszę o podzielenie się opiniami w temacie

  2. #2
    Dołączył
    Oct 2005
    Przegląda
    Gdynia
    Posty
    2,100
    Fajne piwka pewnie smakują prawie ja żywiec :mrgreen:

  3. #3
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    753
    Żywiec to chemia ! Zasmakuj Koźlaczka

  4. #4
    Dołączył
    Oct 2005
    Przegląda
    Gdynia
    Posty
    2,100
    Piłem ale to był ten z ambera :mrgreen:
    A co teraz nie jest chemią :wink:

  5. #5
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Sopot
    Posty
    1,327
    Żywiec.

  6. #6
    Dołączył
    Apr 2005
    Przegląda
    Ostrów Wlkp / Poznan
    Posty
    575
    Okocim Mocne

  7. #7
    Dołączył
    Aug 2005
    Posty
    239
    Kujawiaczek 8)

  8. #8
    Dołączył
    Jun 2005
    Przegląda
    Łorsoł
    Posty
    742
    Żywiec Porter, Zlatopramen ciemny, Staropramen

    a ze "zwyklych" piw to Zywiec

  9. #9
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    753
    Cytat Zamieszczone przez Drauger
    A co teraz nie jest chemią :wink:
    Piwa niepasteryzowane np:
    -Noteckie
    -Ciechan
    Jednakże mają na tyle specyficzny charakter, że nawet mi nie wchodzą :roll:

  10. #10
    Dołączył
    Feb 2005
    Przegląda
    Bydgoszcz/Poznań
    Posty
    388
    Cytat Zamieszczone przez cypiszzz
    Kujawiaczek 8)
    Moj czlowiek