Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Boss Media (IPN) No-Limit Hold'em, €0.25 BB (5 handed) - BossMedia Converter Tool from FlopTurnRiver.com

    UTG (€58.59)
    Hero (MP) (€36.38)
    Button (€25.87) - reg 24/16
    SB (€36.67) - po 66h, 53/15/1.3, 3bet 7.1 (2/28)
    BB (€22.14) - po 16h, 56/0

    Preflop: Hero is MP with A, K
    1 fold, Hero bets €0.87, Button calls €0.87, SB raises to €1.49, BB calls €1.49, Hero raises to €6.25, 1 fold, SB raises to €36.67 (All-In), 1 fold, Hero (?)

    Z obserwacji 3betow SB. Robił to do tej pory dwa razy, w tym jeden z 3betów to też było coś w okolicach minraise, podobnie jak w tej rece. Niestety nie pamietalem jak sie skonczylo to rozdanie, ale raczej nic grubszego. Drugiego razu kiedy 3betowal nie widzialem.

    I teraz tak, po naszym 4becie mamy oddsy prawie 1.5:1, czyli potrzebujemy 40% eq.

    Jaki wg Was można dać range tego 5bet pusha?

  2. #2
    Sugerując się wielkością 4beta jestem skłonny twierdzić, że chciałeś separować donka. Jak widać on sam się odseparował, a więc podejrzewam że w rezultacie dałeś call.

    Jeżeli chodzi o jego zakres to jest to pojęcie bardzo dyskusyjne i tak naprawdę trzeba znać chociaż odrobinę jego game flow żeby takowa polaryzacja zakresu miała jakikolwiek sens. Jako że jesteście lekko deep podejrzewam, że z KK+ taki jełop byłby skłonny zrobić mini 5beta "obawiając" się że do pusha dasz pass. Pozostaje więc {JJ,QQ,AK} + {x}, z czego na taki zakres (na oko) masz 45% eq +.

  3. #3
    pewnie pokazal AA

  4. #4
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,010
    Skoro wcześniej min3betował różne ręce, no to masz oczywisty read, że prawdopodobnie nie robi tego tylko z nutsami. Wniosek prosty - jest value w 4betcie AK, tylko po co tak dużo? Jak dostaniesz call będziecie mieli ok 2 pot sized bets behind, więc większość cbetów na flopie będzie ciebie commitowała. 4bet jest dobry, ale sizing naprawdę zły.
    Przeciwko takiemu donkowi, który raczej wydaje się pasywnym gościem, nie sprawdziłbym shove za taką ilość BB z AK. Nie masz na razie reada, że shovuje light, nie masz w ogóle podstaw żeby tak sądzić/ historii dynamiki gry między wami, także jego range jest w tej sytuacji naprawdę tight, w stylu QQ+. Na pewno dość szybko znajdziesz lepszy spot żeby zabrać mu wszystkie żetony będąc ahead.

  5. #5
    Jaki sizing 4beta grałbyś tutaj? Jakieś ~4.75 jest ok?

    Wracajac do oceny zakresu tego AI. W czasie gry , podobnie jak Banis wczesniej sugerował, dałem małe szanse na AA, nieduze również na KK. Tak wiec imo było to coś w okolicach TT-QQ,AK.
    W rezultacie dałem call. W sumie mogę napisać już co pokazał... 77.

    Ale jeszcze o inna kwestie chciałem zapytać (w sumie czesciowo to co pisał Leszek, ale nie wiem czy o to dokładnie mu chodzilo).
    Zakładając, ze jesteśmy w stanie prawie precyzyjnie okreslić range villaina, na który powiedzmy, że mamy 43% eq przy pot oddsach 40%. Mamy z jednej strony easy ev+ call. Jednakże czy można odpuścić taki spot, gdzie musimy dołożyć jak w tej rece ~120bb i grajac vs donk? Nie lepiej wlasnie malymi krokami zabierac zetony takiego villaina, kosztem odpuszczenia ev+, ale very high variance spota? Jak sądzicie?

  6. #6
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,010
    O wiele lepiej unikać takich sytuacji z fiszem. Fisz często ucieknie jak się podwoi, w ogóle możesz nieprędko znowu z nim zagrać i jakiś image/cokolwiek nie będzie miało żadnego znaczenia. Priorytetem jest zabrać mu ile żetonów się da valuebetując swoje top pary z dobrym kickerem/ zbierając dead money cbetem i stąd jest główny profit od fisza. Stackowanie się za 100bb's jak nie jesteś ahead jest błędem (chyba, że masz już dobre pot odds, ale to znaczy, że wcześniej sam sobie zrobiłeś sytuację, której być nie powinno).
    Nie wiem ile showdownów widziałeś od tego typa, ale z tego co pamiętam z pierwszego posta to niewiele. Stąd wynika, że nie jesteś w stanie precyzyjnie określić jego range, pewnie nawet nie będziesz blisko.