Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21
  1. #11
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    342
    ok chyba gramy w inne gry, tylko wytłumacz mi dlaczego jesli to nie donk to pushuje silny zakres za 40$ do raisa 2$?

  2. #12
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,010
    Ech, jest mnóstwo zagrań, których nie da się racjonalnie wytłumaczyć. Ludzie grają tak jak im się podoba i kwestią w byciu dobrym graczem jest się dostosować a nie oczekiwać, jak ktoś "powinien" zagrać. Jeśli byś mu dał spazz range, to pewnie byłoby to any pair i any broadway, a może jeszcze szerzej, i wtedy powinieneś sprawdzać już z ATo/KQ 66+ a to na pewno byłby fatalny calling range, jak nie masz na typa reada z czym robi tą wsuwkę. Wystarczy żeby robił to nawet tylko z małymi parami żeby call z AK był w tym momencie zły. Droga rozumowania typu "masz ak i chcesz spasować pre, jaja sobie robisz?" nie jest dobrą drogą.

  3. #13
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez Leszek Zobacz posta
    Droga rozumowania typu "masz ak i chcesz spasować pre, jaja sobie robisz?" nie jest dobrą drogą.
    Ludzie za dużo donkamentów oglądają w TV. Przecież to jest kesz i nie ma pośpiechu. Po pierwsze AK bardziej nadaje się do wsuwania a nie sprawdzania czyichś wsuwów. A pod drugie to na flipach się nie zarabia. A w zasadzie to się na nich traci (rake!). IMO spokojnie można odpuścić to AK na nieznanego przeciwnika. A jeśli po jakimś czasie zauważymy, że koleś jest najprawdopodobniej na tilcie, to turbo callujemy go za 100BB z czymś w stylu AJo.

  4. #14
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    198
    Ja nie mam takiego przywiązania do AK pf jak Leszek i moim zdaniem allinowie się z AK PF w cashu(zawsze)sprawi że bedziemy lekko do tyłu.NIeraz trzeba zrzucić.Jak napisałem klient grał typowe abc dlatego ciężko sobie wyobrazić że gra allina z AQ,Przeważnie pokaże tu JJ+ bądź AK i tu fold jest właściwy.Rozszerzając jego zakres o AQ(ewentualnie 1010,99) mamy tu coin flipa (dokładnie 48,7%dla nas do tego rake trzeba doliczyć)wiec w tym wypadku jest to sytuacja marginalna.

  5. #15
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    342
    Cytat Zamieszczone przez Mundi66 Zobacz posta
    Ja nie mam takiego przywiązania do AK pf jak Leszek i moim zdaniem allinowie się z AK PF w cashu(zawsze)sprawi że bedziemy lekko do tyłu.
    Nie wiem wogóle jak mozna tutaj wymyślić folda. No chyba, że nie jestesmy przywiązani do AK, to wtedy jest snap fold

  6. #16
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    4
    FOLD FOLD FOLD!!! Ma asy w najlepszym przypadku king kongi! Allinowanie się z AK w cashu jest zdecydowanie EV- cenna uwaga!
    Ostatnio edytowane przez Ginter ; 30-07-2010 o 12:59

  7. #17
    Cytat Zamieszczone przez Mundi66 Zobacz posta
    Ja nie mam takiego przywiązania do AK pf jak Leszek i moim zdaniem allinowie się z AK PF w cashu(zawsze)sprawi że bedziemy lekko do tyłu.NIeraz trzeba zrzucić.Jak napisałem klient grał typowe abc dlatego ciężko sobie wyobrazić że gra allina z AQ,Przeważnie pokaże tu JJ+ bądź AK i tu fold jest właściwy.Rozszerzając jego zakres o AQ(ewentualnie 1010,99) mamy tu coin flipa (dokładnie 48,7%dla nas do tego rake trzeba doliczyć)wiec w tym wypadku jest to sytuacja marginalna.
    Moim zdaniem jesteś result oriented.

    Btw Jaki był rezultat?

  8. #18
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    181
    Nie widzę przy tym stoliku ani jednego shorta.

  9. #19
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,010
    Czemu służą te posty w odpowiedziach, typu 1 powyżej i 3 powyżej? Przecież wnosicie absolutne 0 do wątku.

    Mundi66: absolutnie nie wiem skąd wniosek o moim rzekomym przywiązaniu do AK pre flop, ja sądzę, że jest wręcz odwrotnie. Jest wiele spotów, w których tylko sprawdzam raise pre flop, albo czyjegoś 3beta.
    To jest oczywiście bardzo silna ręka i jest wiele sytuacji, w których stackowanie się pre flop będzie najlepszym wyjściem, ale ta, którą przytoczyłeś, z pewnością nie jest jedną z nich. Główny problem tej sytuacji polega na tym, że zainwestowałeś w pulę 3bb i musisz słać kolejne (nie pamiętam już dokładnie) ~80. AK jest super jak masz dobre equity vs range gościa + folding equity lub 4betowałeś i jesteś commited do sprawdzenia 5beta, czyli generanie spoty, w których są odpowiednie pot odds, albo dead money w puli. W tej sytuacji nie ma nic z tych czynników - masz 0 folding equity, czyli musisz wygrać showdown, i nie masz żadnej informacji, na podstawie której mógłbyś sądzić, że dominujesz range gościa. W tej sytuacji wkładanie tak wielu bb do puli, w którą jeszcze nic nie zainwestowaliśmy, jest kompletnie niepotrzebne i można spokojnie tego uniknąć, vs unknown range ten spot jest pewnie w stylu 0EV.
    Ostatnio edytowane przez Leszek ; 31-07-2010 o 15:58

  10. #20
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    198
    @Leszek-w takim razie sorki źle zinterpretowałem twoją wypowiedź -"masz ak i chcesz spasować pre, jaja sobie robisz?",co do reszty posta zgadzam się w 100%-wygląda że mamy taki sam pogląd na tą sytuację.
    @jekus może jakieś argumenty świadczące za tym że fold jest tu niewłaściwym zagraniem?Mając zainwestowane 4BB zawsze stackujesz się z AK przeciw tight graczowi?
    @Banis jaki result oriented?-zagrałem fold i nie widziałem jego kart więc o czym mówimy.
    @nieumiemgrać-przecież pisałem że nie jest typowym shortem-użyłem tego stwierdzenia porównując mój stack do jego.poza tym co to ma za znaczenie i co twoja wypowiedź wnosi do wątku?